Skocz do zawartości

Problem w przejściu z Visty na XP (HP Pavilion dv6500)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pawel7,

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Być może to ostatnie chwile kiedy system jeszcze działa, więc postanowiłam spróbować zwrócić się o pomoc do Was. HP ledwo już zipie, a Vista zdecydowanie mu nie pomaga (z tego co moje laickie oko mi podpowiada), więc chciałabym, a wręcz marzę o przesiadce na XP (posiadam płytkę z SP2 od starej stacjonarki). Oczywiście musiał nastąpić jakiś problem. Mianowicie, w trakcie przygotowywania instalacji, po wybraniu opcji związanej z zainstalowaniem XP, wyświetla mi się komunikat o braku twardych dysków i jedyne co mogą zrobić, to zakończyć instalację poprzez F3. Poczytałam już trochę, próbowałam w systemie BIOS znaleźć opcję zmiany trybu z AHCI na IDE, ale nie ma nic podobnego.

 

Będę wdzięczna za wszelką pomoc, najlepiej łopatologicznie wyłożoną!

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

@drachenfeles: A co z siódemką ewentulanie? Średnio przepadam za ósemką, no i do XP mam płytkę, więc nie muszę nic organizować. ;)

 

@Pawel7: Piękne dzięki za linka do poradnika. Niestety widzę, że czeka mnie dłuższa przeprawa. To 6625ew - wystarczy czy pytałeś o coś więcej?

Edytowane przez Blondynka
Link to post
Share on other sites

Zobacz czy możesz wyłączyć Enhanced SATA support lub Native Sata Mode.

Po tym zabiegu dysk będzie pracował w trybie IDE, ale nie wszystkie HPeki umożliwiają wyłączenie trybu AHCI.

Powinien Ci się przydać poniższy link.

http://komputerowa-pomoc.pl.tl/Instalacja-Windows-XP-na-Laptopie-HP-Pavilion-dv6625ew.htm

 

Niestety, opcji o której mówisz również nie widzę. Nawiasem mówiąc, pierwszy raz sama próbuję robić format na lapku i ten BIOS wydaje mi się bardzo "ubogi" w możliwe do wykonania akcje względem stacjonarnego kompa.

Ten poradnik też świetny, dzięki. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak znaleźć/kupić czystą płytkę i wystartować z tym. Nie wiem tylko co z tymi sterownikami, czy nagrać je od razu na płytkę DVD czy później instalować?

Link to post
Share on other sites

Ten sprzęt jest przeklęty! Teraz odwidziało mu się czytanie wypalanych płyt... Sprawdzałam na tej przygotowanej zgodnie z poradnikiem i na jeszcze jednej (z innymi plikami) i totalna zamuła, a oryginalną od XP wczytuje. Nigdy więcej HP.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłam według Twojej instrukcji bootowalnego pena, bo innej opcji już chyba nie mam. Instalacja się odpaliła, ale w trakcie wyskoczył błąd: brak pliku iastor.sys. Pogooglowałam trochę, ale na niewiele się zdały porady typu "wyczyściłem płytkę i już ok" :D. Anulowałam poszukiwanie wspomnianego pliku, instalacja się zakończyła i teraz oglądam blue screen. Próbować jeszcze raz zrobić pena?

Link to post
Share on other sites

Spróbowałam, jeszcze 3 razy w sumie, ale w końcu się udało! :D  Brakuje mi tylko sterownika do karty dźwiękowej, ale to już nie problem. Dzięki za pomoc!

 

Przy okazji: korzystałam też z tego linka http://h30499.www3.hp.com/t5/Notebook-PCs-Pavilions-Presario/Hp-Dv6500-downgrade-to-XP/td-p/1094970#.Ue5wSqzgXWB

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...