Skocz do zawartości

Phenom II X3 720 Black Edition - moje wrażenia


Recommended Posts

Witam.

Pare dni temu pojawiły sie na dobre w sklepach nowe phenomy ii x3 720, więc postanowiłem wymienić swojego X2 6400 na nowy model.

Wątpliwości miałem spore czy ta wymiana jest opłacalna i przyniesie jakikolwiek wzrost wydajności. 6400 jest taktowany na 3,2, więc nieźle, ale nie mogłem go podkręcić ani troche. Mam płyte Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 o niezłych możliwościach, ale przy tym procku tylko fsb można regulować. Niestety już przy 201mhz sie zwieszał na testach. Zmiana napięcia nic nie dawała, zapewne słabym punktem sa moje pamięci. Nalezy dodać że temperatura w spoczynku tego cpu to ponad 50 stopni(90nm).

To przeważyło i nabyłem X3 720 BE. Procek dotarł i po odpakowaniu w oczy rzucił mi sie mizerny cooler, który jest zwykłym kawałkiem aluminiowego radiatorka z wentylatorem. Stary cooler od X2 6400 posiada miedzianą podstawę z czterema rurkami miedzianymi i jest o wiele większy. Dlatego założyłem stary cooler, a nowy zostawiłem w pudełku.

Po zainstalowaniu prze viste sterów i drugim odpalneniu kompa X3 720 był zainstalowany. W oczy rzuciła mi sie cicha praca wentylatora od X2. Nic dziwnego, temperatura w spoczynku wyniosła 24 stopnie ( 50 stopni w X2).

Postanowiłem stopniowo podkręcać mnożnikiem. Nie będe zanudzać jak kolejno podkręcałem i testowałem, skończe tylko na tym iż obecnie procek chodzi na 3616 MHz, przy napięciu 1,392V, temperatura rdzeni w spoczynku 27 stopni przy obr. went. 3125 , wzrasta o 10 stopni w stresie.

Komputer jest jak najbardziej stabilny. Drugi dzień już przeprowadzam testy, na grach i programach. Po prostu rewelacja. Ten procesor jest niezwykle udany. W najbliższym czasie zamierzam robić testy ponad 4 GHz i chętnie podziele wynikiem.

Szczerze polecam

Link to post
Share on other sites

ciekawe jak zrobisz 4ghz? ja mam 940 i na freezer x64 zrobiłem 3,5ghz 1,32v (39spoczynek, 55stress na sisoft sandra) napiecie na scythe ninja cooper miałęm 3,6ghz ale chyba coś było nie tak czekam na nowy koszyk ponieważ cooler zacząąl sie odpinac z jednej strony dobrze że byłem koło kompa jak ino usadze sporwotem to mam nadzieje zrobic chociarz 3,7ghz :)

Link to post
Share on other sites

A jak z wydajnocią? odczułeś tzw ''kopa'' ?

 

Aha, prosiłbym próbke z superPI 1M jeśli można :)

SuperPi to akurat jest jednowątkowy więc dla pokazania wydajności całego procka lepiej jakiegoś 3d smarka zapuścić.
Link to post
Share on other sites

ciekawe jak zrobisz 4ghz? ja mam 940 i na freezer x64 zrobiłem 3,5ghz 1,32v (39spoczynek, 55stress na sisoft sandra) napiecie na scythe ninja cooper miałęm 3,6ghz ale chyba coś było nie tak czekam na nowy koszyk ponieważ cooler zacząąl sie odpinac z jednej strony dobrze że byłem koło kompa jak ino usadze sporwotem to mam nadzieje zrobic chociarz 3,7ghz :)

No fakt, na razie nie mogę poradzić sobie z wyższą niż 3,8Ghz, zwiesza mi sie na testach. Ale do 3,8Ghz chodzi stabilnie. Temperatura nigdy 60 nie przekroczyła.

Link to post
Share on other sites

 

SuperPi to akurat jest jednowątkowy więc dla pokazania wydajności całego procka lepiej jakiegoś 3d smarka zapuścić.

w Vantage sam CPU ma około 9340 w teście performance, przy częstotliwości 3643 GHz.

 

Czy widze przyspieszenie? Nie :)

mój na vantage cpu ma 12500 :D przy 3,6ghz

Link to post
Share on other sites

ciekawe jak zrobisz 4ghz? ja mam 940 i na freezer x64 zrobiłem 3,5ghz 1,32v (39spoczynek, 55stress na sisoft sandra) napiecie na scythe ninja cooper miałęm 3,6ghz ale chyba coś było nie tak czekam na nowy koszyk ponieważ cooler zacząąl sie odpinac z jednej strony dobrze że byłem koło kompa jak ino usadze sporwotem to mam nadzieje zrobic chociarz 3,7ghz :)

To niezły jesteś... Ja na karakorum śmigałem przy 3.8 na moim 920, 39 spoczynek, 52 stres)

Link to post
Share on other sites

 

SuperPi to akurat jest jednowątkowy więc dla pokazania wydajności całego procka lepiej jakiegoś 3d smarka zapuścić.

w Vantage sam CPU ma około 9340 w teście performance, przy częstotliwości 3643 GHz.

 

Czy widze przyspieszenie? Nie :)

mój na vantage cpu ma 12500 :D przy 3,6ghz

to by sie zgadzało, po ~3000 na rdzeń

Link to post
Share on other sites

A jak z wydajnocią? odczułeś tzw ''kopa'' ?

 

Aha, prosiłbym próbke z superPI 1M jeśli można :)

SuperPi to akurat jest jednowątkowy więc dla pokazania wydajności całego procka lepiej jakiegoś 3d smarka zapuścić.
Nie szkodzi, po prostu chciałbym jeśli można próbke super pi 1M :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...