Skocz do zawartości

4770k 100*C na rdzeniu


Recommended Posts

Przepraszam, żę podłączę się pod wątek. Za parę godzin odbieram mój 4770K który będzie współpracował z coolerem beQuiet Dark Rock Pro 2. Zastanawiam się jak rozprowadzić pastę. Na "groszek" czy równo rozprowadzić np. kartą telefoniczną na całej powierzchni procesora?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak piekarnik za 100zł to nie ma co się dziwić temperaturom.
 

Zalman Z9 Plus. W budzie mam 27C więc ... sprawdzę potem jeszcze tą paste i czy box jest dobrze założony.

 

Za parę godzin odbieram mój 4770K który będzie współpracował z coolerem beQuiet Dark Rock Pro 2

 

Mógłbyś podać potem temperatury? Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę podać jakie mam u siebie temperatury i7 4770k , spoczynek 28-32 , podczas gry 40-50 w zależności od użycia cpu w danej grze. Max zarejestrowaan temp przez cpuid HW to było 60 stopni, ale nigdy takiej ciągłej temp nie widziałem. Buda CM HAFX, cooler noctua nh-u12p se2.   Po oc procka na 4ghz z oc genie i napięciu 1,1v temp wzrosły o około 8-10 stopni czyli było 38-40 w spoczynku, podczas gry w Crysis3 normalnie koło 50-55.

Link to post
Share on other sites
Mógłbyś podać potem temperatury? Dzięki.

 

Tak postaram się przez weekend zamieścić, lecz będą to temp. bez OC. OC przeprowadzę dopiero za parę miesięcy jak kupię k. grafiki.

Edytowane przez mechmgr
Link to post
Share on other sites

Temperatury są masakrycznie (nałożyłeś nową pastę)zdaje mi się Bios błędnie sczytuje tą temp z rdzenia i włącza się stan alertu i wszystkie wentylatory podpiete pod plyte glowna chodza na maksymalnych obrotach czy nie ? zobacz na ta temp z speed fan

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem jest to na 90 % źle założone chłodzenie. Chłodzenia Intela maja te beznadziejne zapinki. Druga sprawa jak dotykasz radiatora to jest ciepły? I spróbuj jeszcze dotknąć drugiej stronu płyty dokładne tam gdzie jest zamontowane gniazdo procka, jeżeli jest zimna to raczej czujnik przekłamuje, jeżeli ciepła to znaczy ze albo źle zamontowane chłodzenie lub walnięty procek, choć jak już napisałem wyżej wydaje mi się to pierwsze, ponieważ nawet boxowe chłodzenie musi zapewnić prockowi odpowiednie temperatury

 

Link to post
Share on other sites

Wszystko wskazuje na źle zamocowane chłodzenie - niewłaściwy docisk.

Istnieje jednak możliwość że procesor sam w sobie jest do du*y - te procki mają pastę termo pod metalową czapką - jeśli to ona nie przewodzi, lub jest fatalnie nałożona - to nic nie zrobisz oprócz wymiany procka na inny.

Jedyne co możesz zrobić to zdjąć chłodzenie - zobaczyć jak wygląda odcisk procka na nim (czy jest równy kwardat odciśnięty w paście czy może tylko jego część -np.  jeden z rogów tworzy trójkąt w paście - a reszta nie dotykała wogóle). Jeżeli odcisk jest prawidłowy - kwadratowy to jedyne co - procek na wymianę albo kupić wiele lepsze chłodzenie (nawet na chłodzeniu BOX ten procek nie powinien robić takich temperatur - max 60-70*C - oczywiście nie kręcony). Aby się 100% upewnić o złym mocowaniu - grzejesz go czymś w windowsie i dotykasz radiatora ręką - zimny - nie dotyka procka.

Link to post
Share on other sites

Radiator był ewidentnie ciepły, tak samo tył płyty głównej.

 

 

wrzuć kilka zdjęć montażu chłodzenia

 

Co wam dadzą zdjęcia w takiej sytuacji. Przecież nic z nich nie odczytacie.



Ja wczoraj jak zmieniałem paste to nałożyłem ją na całe te miedziane koło.

http://www.legitreviews.com/images/reviews/2203/4770k-cpu-cooler-base.jpg

I tak je zamontowałem. Tylko te koło naciska na proca i one odprowadza ciepło. one nie dotyka całej powierzchni proca.

Edytowane przez kisic111
Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu albo zakupił porządną pastę mx-2 i kupił jakieś porządne chłodzenie - np. he 1255 lub macho.

Albo oddał ten procesor na gwarancję i prosił o zwrot kasy(choć pewnie wymienią ci na nowy).

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Po co tak kombinować, połowa sukcesu to wymienić boxa na dobre chłodzenie i dobrze je założyć, by potem przygód różnych nie było.

I7 to bardzo wydajny procek nawet bez oc, szkoda się go pozbywać. Jak po zmianie chłodzenia nadal się będą tak wysokie temperatury utrzymywać, to można reklamować procka, bo innego wyjścia nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Po co tak kombinować, połowa sukcesu to wymienić boxa na dobre chłodzenie i dobrze je założyć, by potem przygód różnych nie było.

I7 to bardzo wydajny procek nawet bez oc, szkoda się go pozbywać. Jak po zmianie chłodzenia nadal się będą tak wysokie temperatury utrzymywać, to można reklamować procka, bo innego wyjścia nie widzę.

Tylko dziwne że w kilka sekund nagrzewa mu się do 90-100 stopni?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

@Yamakasi512

Co ty za głupoty wypisujesz autor posiada płytę z LGA 1150 a ty mu proponujesz zakup i5 3570k który jest na LGA155??? Druga sprawa uwielbiam czytać takie bzdury "wymień pastę" a co mu to da? +/- 5 stopni? oczywiście nie brakuje osób co twierdzą że po wymianie pasty temp spadłą im o 15-20 stopni ale ja w takie bajki nie wierze.

 

@kisic111

Jeżeli jesteś na 100% przekonany że chłodzenie jest zamontowane poprawnie to oddaj proca na gwarancje ponieważ ten procek nie powinien mieć takich temperatur nawet na boxowym chłodzeniu i zakup nowego chłodzenie też nie wiele ci pomorze

Edytowane przez Faflucy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja decyzja jest taka. Czekam na Spartana jak wróci z gwarancji, sprzedaję go ze starym kompem jeżeli będzie gorący i kupuję jakiegoś be Quieta czy coś innego. Jeżeli nawet wtedy temperatury będą za wysokie to oddam proca na gwarancję, wymienią mi na nowego, a ja będę miał porządne chłodzenie i proca, które starczą mi na kilka dobrych lat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...