Skocz do zawartości

Głośniki 2.1 do kompa. Logitech z-2300 THX vs. Logitech z-3e


Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad kupnem głośników do kompa. I tu zaczyna się problem bo tak na prawdę niewiem które wybrać:D

Myślałem nad logitechami z-2300 THX albo logitechami z-3E.

Głośniki się z wyglądu niewiele różnią a z-2300 mają 200W a te z-3e zaledwie 40W.

Czy do gierek i czasem posłuchania głośniej muzy, filmów te z-3E wystarczą ?

Może wogle coś innego byście zaproponowali ??

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołączam się do przedmówców, lepiej weź dobre 2.0 niż 2.1 Mocny sub + imo cienkie satelity to słaby tandem. Porównywałem kiedyś z-2300 z SOLO 7C i te drugie grały wiele lepiej. W Logitech'ach jedynie bas był znacznie lepszy lecz ogólna barwa dźwięku "kuleje" :D

Link to post
Share on other sites

Ponad 600 zl za plastiki. Uwazaj, bo z _nickiem_ Cie zabijemy. ;) A na powaznie - za takie pieniadze to tylko i wylacznie - cos w drewnie. Najlepiej juz pozegnac sie z Creative i Logitech.

 

Polecam Microlab solo 6c/7c. Ewentualnie Vigoole. No i oczywiscie jakas porzadna dzwiekowka.

Link to post
Share on other sites

Te solo to ja wiem czy takie aż do kompów mi się wydaje że takie bardziej do małego kina domowego ;p

Jak chcesz głośniki komputerowe to bierz komputerowe, ja mam x230 i grają super bass lupie jak powinien satelitki średni dźwięk, ale do kompa wystarczy, ponoc w z3e są lepszej jakości tony wysokie i niskie, a woofer łupie podobnie ;)

Owszem w moich czasem brakuje mocy ale to tylko jak utwory są ciszej nagrane.

 

W wakacje przy otwartym oknie na przyzwoitym poziomie głośności (nie charczy ale łupie) w x230 ponoc słychac mnie jakieś 35-40 metrów od klatki a mieszkam na 3 piętrze, słucham Hardstyle/Hardcore ;p

 

Microlab i inne drewniane dla mnie nie nadają się do kompa nie ma tej że tak nazwę mobilności podłącz se głośniki z kina domowego jak chcesz miec moc i drewniaki.

Link to post
Share on other sites

Te solo to ja wiem czy takie aż do kompów mi się wydaje że takie bardziej do małego kina domowego ;p

Jak chcesz głośniki komputerowe to bierz komputerowe, ja mam x230 i grają super bass

Zrob sobie odsluch Microlab, czy Vigoole. Ja jestem juz po i zaden Creative czy Logitech nie moze sie z nimi rownac. Jesli czegos nie znasz empirycznie, to nie polecaj komus na czuja, zwlaszcza, ze to zupelnie mija sie z prawda. :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A mieliście okazje odsłuchu tych głośników i porównania z Logtech'ami? Przyznam, że wyglądają futurystycznie i designem mocno odbiegają od konkurencji ale to w niczym nie ujmuje dźwiękowi jaki "produkują". Fakt Logitech z-2300 mocą bije na głowę Harman'y ale czy to jest najważniejsze? Jak dla mnie dźwięk Harman'ów bardziej przypadł do gustu niż Logitech'ów(w sumie im nie mam nic do zarzucenia) ale moje czy Wasze osobiste odczucia nie są tu najważniejsze. Najlepiej jakby jakby Charpi94 sam poszedł do sklepu, przetestował interesujące go głośniki i wybrał te które jemu odpowiadają bo w końcu to On będzie ich użytkownikiem.

Link to post
Share on other sites

A mieliście okazje odsłuchu tych głośników i porównania z Logtech'ami?

Gdy mój brat cioteczny kupował głośniki odsłuchiwaliśmy dużo zestawów m.in. Z-2300 i 7C. Microlaby wypadły najlepiej. W Logitech'ach jedynie bas był większy (a raczej większe dudnienie bo czysty to on nie był) ^^
Link to post
Share on other sites

A mieliście okazje odsłuchu tych głośników i porównania z Logtech'ami?

Gdy mój brat cioteczny kupował głośniki odsłuchiwaliśmy dużo zestawów m.in. Z-2300 i 7C. Microlaby wypadły najlepiej. W Logitech'ach jedynie bas był większy (a raczej większe dudnienie bo czysty to on nie był) ^^
Właśnie buczący i dudniący bas jest bolączką większości zestawów i moc, która bierze górę nad czystością i klarownością dźwięku. Co do Microlab'ów to nie mam zdania bo nie maiłem okazji usłyszeć jak one grają...
Link to post
Share on other sites

Jakim trzeba być idiotą by inwestować w głośniki microlab . Widze śmieszne wypowiedzi Logitech są owiele leprze mają dwa razy wieksze pasmo przenoszenia . Microlaby grają jak by chciały a nie mogły. W najwiekszej wersji solo7c 55 x 2 wat rms 110w . Sam sub w logitech ma 120w . Testowałem jedne i drógie i wybrałem Logitecha miodzio . Ale miło popatrzeć jak żal du*e ściska idiotą co wydali kase na microlaby i by nie wyjść na padalców obstawiaa jakie są to super . A w rzeczywistości przestarzałe rupiecie

Link to post
Share on other sites

@Piwcio kto określa głośność po mocy głośników bez ich skuteczności?

Pasmo przenoszenia 2x większe? bo podali tak w instrukcji, że ma od 35Hz do 20kHz, a skąd wiesz, że logitech nie podaje przy - 20dB, a w microlab 55Hz - 20kHz przy -6dB?

Głośniki do muzyki mają grać, przetwarzać dźwięki z maksymalną dokładnością, jak najbardziej zbliżać się do realnego dźwięku, bez zbędnego dudnienia i basu (może akurat Ty tak wolisz, nikt Ci tego nie zabroni ale po co innym mówisz, że lepiej zagrają jak całego pasma lepiej nie przetworzą od microlaba).

Jeśli nie wierzysz wejdź na parę forów zajmujących się wyłącznie tematyką audio i zapytaj ludzi (osób które naprawdę się znają na sprzęcie audio). Pierwsze co usłyszysz to to, że żadne komputerowe głośniki nie zagrają dobrze a za Logitecha to Cie już wyśmieją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...