Skocz do zawartości

Lipiec 2013 zestaw do gier do 2700zł


Recommended Posts

Witam uprzedzam że nie jestem specjalnie biegły w w bieżących sprzętach dlatego obawiam się skupić wyłącznie na opinii gościa w sklepie, a nie znalazłem nic co by konkretnie odpowiadało temu o co chce zapytać a tym bardziej nic co by było wyjątkowo aktualne. mam prośbę o opinie na temat zestawy jaki mi zaproponowano, a jest to :

 płyta - GIGABYTE gA-970a-ds3 AMD 970 Socket AM3

Procesor - AMD FX 6300 

Grafika - GeForce GTX 660 

RAM GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 CL9

HDD SEAGATE 1TB SATA III 64MB

Zasilacz CHIEFTEC 600W 80+

OBUDOWA I-BOX

DVD LG 

CENA 2550ZŁ 

 

PLAN to gry i to raczej te nowe albo i te co dopiero zamierzają wyjść, na wysokich ustawieniach rzecz jasna, sprawa dość pilna z góry dziękuje. 

Link to post
Share on other sites

Na najwyższych ustawieniach w 1080p musiałbyś przemnożyć tą kwotę x2 żeby absolutnie wszystko tak ruszyło... ale spokojnie pograsz na takim sprzęcie. 

 

Za ~2850zł można złożyć coś takiego

http://s2.postimg.org/wp430p3o9/2871.png

 

I moim zdaniem do gier na dzień dzisiejszy jest to optymalny wybór. Bez cięć na jakości, mamy wydajny zestaw ... który z pewnością przebija podaną przez Ciebie propozycję. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gość ze sklepu wcisnął ci trochę lipne podzespoły typu AMD CPU do gier  :mlotek:

 

Co do zestawu xora to zmieniłbym tylko zasilacz na SP Deus 500W - taniej

Grafikę brał od Gigabyte i trochę tańsze RAMy z takowaniem 1333MHz http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=51546

 

 

 

myślisz że uciągnie wiekszosc aktualnych gier??
 

Uciągnie ale poco przepłacać ?

Weź zestaw gtxxora z tymi małymi poprawkami

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Deus może taniej, ale na 2-letniej gwarancji, co mnie do tego zasilacza absolutnie nie przekonuje. Zasilacz to jednak najrzadziej zmieniany podzespół komputera i dobrze jak ma się pewność że można na nim /polegać/.

 

W autorskich kartach GB czasem piszczą cewki - po co ryzykować?

 

Z RAM'em wtopiłeś, bo domawianie pamięci z innego sklepu może jest taniej, ale drugi raz zapłacisz przesyłkę i wyjdzie to samo. Więc też bez sensu, można coś parę złotych tańszego znaleźć w techplanet, ale Cruciale to sprawdzona marka. 

 

---

 

Natomiast nie zgodzę się że Vishery to są słabe CPU, chociaż wiadomo że i5 poradzi sobie lepiej. Tam jest trochę bardziej budżetowo... no i na pewno nie do rozdziałki HD z takim konfigiem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na esc.pl gdzieś poszukam kodów i amsz grę do wyboru + składanie

 

ok mam :

kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

 

 

 

Z RAM'em wtopiłeś, bo domawianie pamięci z innego sklepu może jest taniej, ale drugi raz zapłacisz przesyłkę i wyjdzie to samo.

 

Ale czy ja mowiłem że ma kupować z ESC ? Podałem przykładowy RAM który będzie bardziej opłacalny :)

Znajdzie podobny w tym sklepie 1333MHz 8GB

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Na esc.pl gdzieś poszukam kodów i amsz grę do wyboru + składanie za 1 zł

 

 

kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

dzieki bardzo mam nadzieje ze sie przyda, i przysyłaja Ci do domu juz w pakiecie??

 

mówiąc szczerze, totalnie się na tym nie znam zatrzymałem się w momencie gdy liczyło sie ile karta ma mega czy mogły mi ktos to podsumować w miarę budżetowo i konkretnie jaki zestaw wziać czy ten gtxxora jest optymalny i cena tez sie zgadza??

Link to post
Share on other sites

dalczego na siłe Intel? bo co w amd niema potencjału  AMD FX 6300 wszystkie gry

 

płyta - GIGABYTE gA-970a-ds3 AMD 970 Socket AM3 Procesor - AMD FX 6300 Grafika - GeForce GTX 660 RAM GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 CL9 HDD SEAGATE 1TB SATA III 64MB Zasilacz CHIEFTEC 600W 80+ OBUDOWA I-BOX DVD LG

wszystkie gry będą  pod amd zoptymalizowane więc intel idzie do budy

tyle w tym temacie

 

//wróżenie z kuli

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

dalczego na siłe Intel? bo co w amd niema potencjału  AMD FX 6300 wszystkie gry

 

wszystkie gry będą  pod amd zoptymalizowane więc intel idzie do budy

tyle w tym temacie

 

wow pierwszy głos za AMD jak już prawie tydzień zasięgam języka w tej sprawie, co prawda jak tez przegladałem i testy i youtuba pod tym kątem i fx 6300 na ultra radził sobie na poziomie 30 fps przy gtx 660 ale dlatego zdaje sie na was

Link to post
Share on other sites

Weź olej te pierdoły jego. Są tacy magicy, co myślą że skoro AMD produkuje procki pod PS4 i XONE to gry będą optymalizowane pod procki AMD. Zapominają tylko że architektura procesorów konsolowych (Jaguar), zupełnie odbiega od tej stosowanej obecnie w prockach do komputerów stacjonarnych (Vishera). I nawet jeśli pojawi się optymalizacja pod Jaguara, to ten FX nie ma z nimi nic wspólnego. 

Link to post
Share on other sites

ESC jest z Gdańska i chyba tylko w Gdańsku ma Sklep

 

 

 

dalczego na siłe Intel? bo co w amd niema potencjału  AMD FX 6300 wszystkie gry
 

 

Ja na swoim Intel Pentium® Dual-Core CPU E5800 3.20GHz kręconym do 4,12GHz też każdą grę włączę ... i co z tego ? skoro gram na 30 - 40 fps i czasem mniej.

 

Można brać tego AMD ale w tym segmencie cenowym Intel wypada dużo lepiej :)

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

dobrze zatem proszę napiszcie mi konfiguracje w tym przedziale cenowym nie pomijając chłodzeń i innych rzeczy które wiążą się z jakim dodatkowym kosztem po prostu kompletne pudło nie zależy mi na ładnej obudowie może być tańsza aby spełniała swoja rolę i tak pc będzie stał pod stołem. i to bedzie wszystko czego mi trzeba jesli uda sie obciąć jeszcze pra złotych to ekstra :)))) 

Link to post
Share on other sites

sa tacy magicy jak ty głupoty wciskać

np. crysis 3 ? amd debiutuje i co najgorsza sprawa, wygrywa

Jedna gra na 1000 :P Przypomnij mi jak było z TR ? Miał być "amd power" i tress fx - i był dopóki nie wyszły nowe sterowniki nv i zmieniły układ sił.

Link to post
Share on other sites

sa tacy magicy jak ty głupoty wciskać

np. crysis 3 ? amd debiutuje i co najgorsza sprawa, wygrywa

AMD... w Crysisie 3 FX-8350 wygrywa o kilka FPS z i7 w 2 lokacjach, w znacznej większości dostaje po d* i wówczas różnice sięgają już więcej niż kilku klatek. Żeby zrozumieć dlaczego te procesory nie nadają się do gier, trzeba zrozumieć ich architekturę. 

FX 6300 ma 3 moduły, gdzie każdy zawiera w sobie 2 jednostki do obliczeń stałoprzecinkowych, które współdzielą między sobą zasoby modułu takie jak np. Cache L3. W teorii miało być to rozwiązanie idealne, bowiem w przypadku aplikacji niewspierających wielowątkowości pojedyncza jednostka mogłaby wykorzystać /więcej/. W praktyce okazało się że takie rozwiązanie powoduje problemy z przypisywaniem poszczególnych operacji konkretnym wątkom i wymagałoby specjalnej optymalizacji pod kątem tych procesorów, a twórcy gier zwyczajnie się w to nie bawią.

 

Mówiąc bardzo (ale to bardzo) trywialnie... FX "traktuje" pierwszy moduł jako Core 0 oraz Core 1, w ten sposób aplikacja korzystająca z 2 rdzeni "siedzi" realnie tylko na jednym rdzeniu... 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

wszystkie gry będą  pod amd zoptymalizowane więc intel idzie do budy

 

Pisałeś podobne bzdury na temat GPU w przeszłości, opierając się na fakcie nV w PS ? Nie polecałeś kart AMD w tamtym czasie ?  



 

 

AMD... w Crysisie 3 FX-8350 wygrywa o kilka FPS z i7 w 2 lokacjach, w znacznej większości dostaje po d* i wówczas różnice sięgają już więcej niż kilku klatek

 

Dla potwierdzenia 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/2013/crysis3/wykresy2/crysis3_cpun_podsumowanie.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...