Skocz do zawartości

problemy z ramem skill ripjawsZ 16 gb


Recommended Posts

Proszę o pomoc ponieważ mam poważny problem z kościami ramu. Kupiłem dwa tygodnie temu w sklepie zestaw

płyta asus rampege extreme 4

i7 3930k

noctua nh-d14

ssd intel 180gb

system win 7 64 bit

grafika została ze starego kompa gtx 680 amp. zotac-a

już podczas odbioru komputera ze sklepu sprzedawca zauważył że system widzi jedynie 12 gb pamięci

po podłożeniu innych kości było 16 gb Diagnoza wydawała się prosta padła jedna kość dostałem zastępcze na czas reklamacji  .Dzisiaj przyszły kości nowe po wymianie w sklepie było ok 16 gb przyniosłem kompa do domu i po ok 30 minutach spędzonych na przeglądaniu właśnie benchmarka pojawił się nagle blue screen z kilkoma informacjami których nawet nie przeczytałem bo nie zdążyłem i ekran zgasł. komputer próbował się kilka razy uruchomić bez skutku wkońcu po jakimś czasie ruszył. Spoglądam ze zdziwieniem a znowu mam 12gb ram Znowu padła kość czy możliwe 2 takie same usterki w 2 tygodnie. Pomóżcie proszę teraz system startuje ok ale ram-u jak nie było tak nie ma. dzięki 

 

Link to post
Share on other sites

nie bardzo chce pchać paluchów  do środka zestaw na gwarancji na zastępczych kościach używałem kompa codziennie przez 2 tygodnie było ok. płytę można wykluczyć po wymianie również pracowała od pierwszego uruchomienia na 16 gb tylko potem coś się zepsuło teraz używam bezproblemowo ale mam widoczne 12 gb komp się uruchamia tak jakby wszystko grało pozostałe pamięci chodzą ok nawet na oc to już drugi zestaw kości pierwszy od razu był uszkodzony . Dzwoniłem do sklepu zaproponowali mi zestaw zupełnie innych kości kingstona . dzięki na razie za pomoc . pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

musiał byś sprawdzić każdą kość z osobna ! tzn. uruchamiasz kompa na 1 kości (jeśli nie działa  to zmieniasz slot ) później to samo z drugą , dobrze by było sprawdzić kości memtestem lub gold memory , praktycznie nie masz co się bać ,jesli nie masz pląb na obudowie, wyjęcie i wsadzenie pamięci jest banalnie proste 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

osobiście chciałem inne pamięci do tego zestawu mianowicie corsair dominator ale właśnie na forum odradzono mi ich montowanie. Mam jeszcze nh-d14 jest  bardzo duży i nie wchodzą pod niego wyższe kości . Jednak dzisiaj znalazłem powód niesprawności . Prawdopodobnie zawinił montażysta zestawu . umieścił okablowanie od wentylatorów coolera cpu pomiędzy pamięcią i wentylatorem w taki sposób że było tam strasznie ciasno i przewody wywierały spory nacisk na jedną z kości wykrzywiając ją w nieznaczny sposób w slocie płyty powodowało to prawdopodobnie brak połączenia na jednej kości . poprawiłem zauważoną usterkę i jest ok mam 16gb ram .Prawdopodobnie za pierwszym razem też był ten sam problem bo kość  nie pracowała z tej samej strony coolera . Na razie testuję sprzęt i jest ok dzięki wszystkim za pomoc pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...