Skocz do zawartości

Komputer dla grafika i do gier za 3000 zł


Recommended Posts

 

 

Powiedz mi jak masz rozwiązane tą pracę na dwóch dyskach?

W PS w ustawieniach masz opcję ze scratch disk - należy go skierować na dysk, który jest "bezrobotny", czyli odpada dysk z OSem i aplikacjami i odpada dysk z projektem i powiązanymi z nim plikami. Chodzi o to że aplikacja wykonując obliczenia wyniki zapisuje w ram, który przy większych projektach szybko się zapełnia. Po zapełnieniu ramu aplikacja zaczyna korzystać dysku i tam zapisuje i odczytuje dane, dokładnie tak samo jak na ramach, tylko z racji że to HDD to jest to kilkukrotnie wolniej. Jak dodasz do tego że dysk z cache musi jeszcze udostępniać inne dane niż wspomniany cache, no to już widać że powstanie niezły zator i wszystko będzie mulić. Stosując dodatkowy dysk pod scratch disk, polepszasz warunki pracy i przyśpieszysz ją znacznie, ale nie spodziewaj się cudów - zawsze jak ram się zapełni program zwolni obroty, ale na osobnym dysku będzie szybciej. Zalecana jest macierz RAID, ale to już koszta są większe i zazwyczaj tego typu rozwiązania są po za budżetem - tak jak i w tym wypadku. Mam nadzieje że trochę rozjaśniłem temat i coś tam idzie z tego zroumieć  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Z drugiego dysku robi się jakby taka wolna pamięć RAM i po zakończeniu i zapisaniu pracy i restarcie komputera znowu robi się wolna, czyli tych plików nie widać. Czy tak?

Tak - chyba że się posypie aplikacja wtedy plik zostaje na HDD i trzeba ręcznie usuwać, ale dokładnie tak to należy rozumieć - dysk HDD w pewnym momencie służy za pamięć i trzeba dostarczyć maksymalny przepust jeżeli chcemy jeszcze jakoś dalej pracować. O to w tym chodzi  ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli wyszło mi coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/FNcj7h/

Proszę o opinie



Jeszcze mam takie pytanie, ponieważ zauważyłem, że ta płyta nie ma zwykłych złącz PCI. Powiedzcie mi, jak to się ma w praktyce, gdy np chcę podłączyć sobie kartę sieciową Wi-Fi czy jakąś kartę dźwiękową? Dlaczego teraz na płycie nie ma standardowego PCI?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...