Skocz do zawartości

Płyta ATX + Procek za 300 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez killerjestjeden,

Recommended Posts

Lepiej odblokować 4 rdzeń w Athlonie i zrobić phenoma 4X, który będzie klepał tego pentiuma G, taka zmiana to krok wstecz jednak, jak chcesz 1155 to minimum i5 żeby to w tym momencie miało jakikolwiek sens



wszelkie pentiumy G oraz i3 to bezsens na dzisiejsze czasy, i przekonasz się o tym dosadnie jak sobie jakąś nowszą grę odpalisz, 2 rdzenie to już teraz można traktować jak zabytek

Link to post
Share on other sites

jarnuszkiewiczm

ale czy jesteś pewien, że każdy X3 da się odblokować? bo miałem tego Asusa M4A87TD Evo ( który był zepsuty ) i próba odblokowania kończyła się nagłym wyłączeniem wszystkiego... może to była kwestia tego, że płyta była walnięta ( bo bez odblokowywania też się zawieszała)...

 

powiem wam, że ja nie mam nic do AMD.. polecicie mi dobrą płytą za 150-200 zł którą odblokuję 4 Rdzeń, i wszystko będzie chciało chodzić, i będę zadowolony :)

Edytowane przez killerjestjeden
Link to post
Share on other sites

Mi się osobiście wydaje, że M2N-e powinien odblokować rdzenie, tylko nie nazywa się to UCC, może jakiś upgrade biosa, i funkcja się powinna nazywać ACC



chociaż nie jestem w 100% przekonany:/ ten chipset jest stary jak ta ziemia, może nie dać rady, z takich płyt na których na 100% odblokujesz to płytki na chipsecie 870-970



to jest najtańsza nowa płytka z Core unlockerem jaką znalazłem http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__4644/__P_yty_G_wne_Asus_M5A78L_M_LX_v2_DDR3_AM3_AM3_/

Link to post
Share on other sites

M2N-E już jakiś czas nie mam.. ogólnie to trochę nie wyrabiała z Athlonem X3, chipset grzał się jak ogień, co powodwało zawieszki itd. potem kupiłem M4A87TD-Evo ( AMD 870 )ale ona była zepsuta, już ją zwróciłem.

 

Tak nie oficjalnie sprzedawca chciałby za tego Intela 700 zł :P

 

np. taką ?

http://allegro.pl/asus-m5a97-pro-i3379677580.html



co powiecie o Chipsetach H77 i P67 ?

Edytowane przez killerjestjeden
Link to post
Share on other sites

Weź G2020, jest nowszy i ma trochę mocniejszą grafikę.

Grafika w G2020 odpowiada mniej więcej Radeonowi HD5450, a ten jest odpowiednikiem GF 7900GT.

Tak więc grafika powinna być wydajniejsza od 7600GT.

Niedawno w sprzedaży pojawił się też G2030, który ma wyższe taktowanie.

Poniżej link do testu.

http://pclab.pl/art52277.html

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

To działa niezależnie, a RAMu pobiera tyle ile jest w BIOSie przydzielisz.

Pamiętaj, że RAM robi od razu za pamięć grafiki, więc tu się przyda jakieś 1600 MHz z CL9.

Nie wiem ile chcesz wydać na procesor, ale za 300 zł można już znaleźć i3.

Link to post
Share on other sites

na procesor ? z 200 zł, a G2020 forumowicz ma za 160 zł. Ramy mam już 1600 Mhz Kingston HyperX Genesis 2x2GB. i póki co mi wystarczy.. może w przyszłym roku i5 wsadzę gdy będą tanie.... przecież za rok też pewnie będą nadal mocne :) a Grafikę to jakąś kupię pewnie do końca wakacji przyzwoitą :)

 

także dzięki bardzo za pomoc w podięcu decyzji.. oby ten Sapphire okazał się dobrym strzałem ! :D

Edytowane przez killerjestjeden
Link to post
Share on other sites

Zresetuj BIOS i wyciągnij bateryjkę.

Popróbuj różne ustawienia pamięci, a na początek jedną kość po kolei we wszystkich slotach.

Niektóre płyty mają problemy ze startem, jak pamięci nie są wsadzone w odpowiednie sloty, gdy wszystkie nie są zapełnione.

Link to post
Share on other sites

problem w tym, że nawet nie uruchamia się nic.... czarny ekran i na wyświetlaczu płyty głównej świeci się "55" co w instrukcji oznacza brak pamięci...

pojedynczo próbowałem, w różnych slotach też... reset robiłem, tylko opcji z wyciągnięciem bateryjki nie próbowałem, ale spróbuję, lecz nie sądzę, żeby to pomogło, jak przez Clear Cmos nie pomaga...

Link to post
Share on other sites

Powiem, że tez mam problem z pamięciami. Jak wkładam w 2 i 4 slot to albo się od razu resetuje albo tylko niby się odpala (wszystko się kreci świeci działa, a zero odzewu ze strony monitora). Póki co odpowiedzi nie znalazłem, aczkolwiek czasem przejdzie kawałek dalej właśnie po wyjęciu baterii i pytanie ode mnie: Jak wygląda sprawa napięcia z płytami? Same się ustawią?

Link to post
Share on other sites

Teraz to nie jestem wstanie nic sprawdzić, bo jest ciemna du*a... jak miałem AM3 to producent pamięci zalecał 1.65V a domyślnie płyta miała 1.5V... tak że nie wiem..

 

Wieczorem jak ogarnie się znajomy, to podlecę do niego i sprawdzimy z innymi pamięciami, jak nic to nie da, to niestety poraz kolejny zwrot kolejnej płyty głównej... na szczęście ( lub nie szczęście ) sklep w którym kupiłem płytę główną jest ok 30 km od mojego domu.. jak nic nie zrobię do jutra, to jadę do nich i niech sami zrobią tak, żeby działało, albo niech mi coś innego dadzą... bo już tracę cierpliwość do tego wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...