Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym poznać Wasze opinie co do zestawu HTPC. Zawsze byłem zwolennikiem Intela, ale analizując ostatnio rynek wpadłem na pomysł by złożyć HTPC z poniższych podzespołów:

 

- procesor AMD APU A10-6700 - http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/7099086 - 544zł

- pł. główna ZOTAC A75ITX-B-E - http://www.3kropki.pl/p/zotac-a75itx-b-e-amd-a75-socket-fm2-mini-itx.html - 546 zł

- 8 GB ram 1600mhz

- obudowa Bitfenix Prodigy - http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/4715100 - 300 zł

- zasilacz 450W

 

Od takiego komputerka oczekiwałbym NAS oraz możliwości oglądania filmów w FullHD. Taką mała skrzynkę planuję postawić przy telewizorze. Obudowa jest o tyle fajna, że obsługuje do 5 dysków 3.5", ew. 9 2.5" lecz niestety, płyta ma tylko 4 porty sata :(

 

Czy Intel ma coś podobnego? AMD 6700 posiada grafikę HD 8670D, która chyba jest lepsza od Intela HD 3000/4000? W razie czego zawsze jakieś wsparcie 3D bym miał :)

Link to post
Share on other sites
Od takiego komputerka oczekiwałbym NAS oraz możliwości oglądania filmów w FullHD.

Jeśli nie będziesz grał, to ta grafika jest zbędna.

 

 

W razie czego zawsze jakieś wsparcie 3D bym miał

Tylko do czego CI to wsparcie ?

Intel zjada dużo mniej prądu i cenowo wyjdzie nawet lepiej niż to co złożyłeś.

Napisz ile chcesz wydać na cały komputer.

Granie nawet na APU w przypadku FullHD odpada, więc nie przemawia do mnie ten argument o 3D.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

 

Od komputera oczekuję, że będzie moim sieciowym serwerem plików i będzie odtwarzał filmy hd na telewizorze. Przemyślalem trochę sprawę i tak jak napisał se7enfiy - ta obudowa jest dość duża i chyba nie będzie estetycznie wyglądać przy telewizorze :(

 

chciałbym wydać nie więcej niż 2500 zł na takie rozwiązanie, ale ze względu na energooszczędność zastanawiam się czy AMD w obecnej konfiguracji to dobry wybór.

Edytowane przez Krystian
Link to post
Share on other sites

Ile chcesz tych dysków twardych wpakować ?

Jeśli zostaniesz przy jednym lub max dwóch, to wtedy można poszukać jakiejś ładnej zgrabnej obudowy.

W zakładanej kwocie można już coś fajnego złożyć.

Problem w tym, że na chwilę obecną chciałem upakować tam 1 dysk 3.5" i 4x2.5". Jakie obudowy możesz zaproponować, jakie obudowy są teraz w modzie?  Nie ukrywam, że nie znalazłem ładnych obudów ,a BitFenix Prodigy byłby idealny, gdyby nie jego rozmiary.

Link to post
Share on other sites

Największym problemem w tym przypadku jest obudowa pod dużą liczbę dysków twardych.

Niestety albo mała zgrabna obudowa, albo dużo dysków twardych inaczej tego nie pogodzisz.

Obudowy, które zmieszczą kilka HDD i w miarę rozsądne wymiary to np. Chieftec Bravo Series CS-03B-B i Cooler Master Elite 120A.

W obu obudowach można wykorzystać zatokę 5,25" do zainstalowania dysku 3,5" kosztem napędu DVD.

Ze względu na obciążenie przy starcie dla 4 dysków 3,5" może być potrzebny zasilacz około 300-350W.

Poniżej rozsądny zestaw pod HTPC.

Wszystkie ceny z wyjątkiem obudowy i zasilacza z Proline, obudowa i zasilacza z RAM.net.

Patriot Intel Game II DDR3 Dual Chanel 2x4GB 1333 239,00 (większa ilość ram, żeby w nie umieścić plik wymiany)
Intel Core i3-3225 3,30 GHz 3MB cache s. 1155 Box. 505,00 (procesor z lepszą grafiką HD4000)
MSI B75MA-G43 IB75 s1155. 235,00 (płyta z kompletem wyjść na tylnym panelu)
WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB. 245,00  (dobry dysk na system)

OBUDOWA TACENS ORUM - ITX - CZARNA 105,00 zł (mała zgrabna obudowa do HTPC)
Zasilacz Micro ATX SFX Fortron FSP200-50GSV 200W bulk 116,00 zł (dobry i cichy zasilacz z brązowym certyfikatem).

Razem z przesyłkami 1478 zł.

Jeżeli nie myślisz o grach, to cenę można obciąć i zastosować procesor typu Celeron G1610 lub Pentium G2020.

Obudowa przykładowa, powyżej wymieniłem takie z większą liczbą kieszeni na dyski.

Jeśli chcesz więcej dysków, aby stworzyć NAS, to warto wtedy pomyśleć o WD RED.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...