Skocz do zawartości

Porównanie platform (AMD + Radeon) vs (Intel + NVIDIA)


Recommended Posts

Hej

 

Wiele osób proponuje tu różne zestawy. Jedne propozycje są za AMD, inne za Intelem, a grafiki też różne proponujecie.

Ciekaw jestem jakby zrobić testy wydajnościowe dwóch różnych platform, ale w tej samej cenie.

Co mam na myśli? Bierzemy np. 2000 zł i kupujemy za to zestaw AMD jak i Intela. (Mam na myśli płytę, procesor i grafikę). Resztę elementów stosujemy taką samą (jeśli się da).

 

Przykład:

 

Zestaw 1:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX

575

Gigabyte GA-MA770T-UD3P PCI-E s.AM3

299

MSI HD5850 1024MB DDR5 265bit OC PCI-e

1149

 

Suma: 2023 zł

-------------------------------------------

 

Zestaw 2:

Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box

715

MSI P55-GD65 IP55 s1156

545

Palit GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Sonic

749 zl

 

Suma: 2009 zł

-------------------------------------------

 

Czy wydajność tych zestawów będzie porównywalna? W zestawie z intelem trzeba było się zdecydować na tańszą grafikę, bo więcej kasy zjadła płyta i procesor.

 

Co to tym myślicie? A może są gdzieś w sieci takie testy i porównania?

A może macie jeszcze jakieś inne, swoje typy, które mogą być wydajniejsze od dwóch powyższych (za 2k za płytę, proc i grafikę) ?

 

PS Nie, nie proszę Was o złożenie zestawu, już mi pomogliście i jestem zdecydowany, ale takie mnie naszły ostatnio przemyślenia i jestem ciekaw, co powiecie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Bez OC w grach - zdecydowanie wydajniejszy będzie zestaw z AMD.

Z OC w grach - trochę wydajniejszy będzie zestaw AMD.

Bez OC w innych zastosowaniach - zestawy będą porównywalne.

z OC w innych zastosowaniach - wydajniejszy będzie zestaw Intela.

 

Jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o gry, to z takim budżetem, nie ma się co zastanawiać - estaw numer 1.

Link to post
Share on other sites

Przecież Nvidia to nie jest grafika Intela. Ja mam Intela z kartą ATI i jestem zadowolony.

Czy wydajność tych zestawów będzie porównywalna? W zestawie z intelem trzeba było się zdecydować na tańszą grafikę, bo więcej kasy zjadła płyta i procesor.

Jak się wzięło drogą płytkę. Przecież można było wziąć UD3 za 400 zł. Różnica pomiędzy AM3, a s. 1156 to jakieś 300-400 zł. Można wziąć i3 i wtedy nie będzie różnicy w cenie.

Wydajność będzie chyba podobna (http://nvision.pl/Core-i3-Core-i5-pierw ... ls-32.html), jeśli ustawi się i3 na takie samo taktowanie, jak Phenoma. Także wszystko zależy od upodobań. Ja wybrałbym chyba i3, dlatego że jest chłodny, nowy i siorbie mało prądu.

Link to post
Share on other sites

Fakt, wziąłem zestaw na intelu z jakiegoś postu, ktoś taki zestaw podpowiedział. Sam nie orientowałem się jakie i w jakich cenach są dostępne płyty pod intela.

 

Czyli Zestaw 1 z AMD byłby porównywalny z:

 

i3 (krecony do taktowania) AMD

jakaś tańsza płyta pod intela

taka sama grafika, czyli radeon 5850

 

?

Link to post
Share on other sites

W obecnych grach zestaw na i3 byłby szybszy ale nowe gry będą coraz częściej wykorzystywały 4 rdzenie procesora, więc myślę że lepszą inwestycją byłby Phenom X4 :/

(takie produkcje jak Bad Company 2, Metro 2033, Crysis 2 wykorzystają 4 rdzenie cpu)

Link to post
Share on other sites

Czytałem wiele recenzji, testów, opinii bo sam składam komputer dla siebie i MOIM ZDANIEM lepszy tu będzie oczywiście zestaw Intela, nie oszukujmy się Intel jest jakieś 2 lata do przodu z technologią przed AMD. Rozumiem że niektórzy mają zestawy AMD "każda sroka swojego ogona broni" ale nie polecam wprowadzać innych w błąd :/

 

Pozdrawiam,

3k0m1Ny

Link to post
Share on other sites

Fakt, wziąłem zestaw na intelu z jakiegoś postu, ktoś taki zestaw podpowiedział. Sam nie orientowałem się jakie i w jakich cenach są dostępne płyty pod intela.

 

Czyli Zestaw 1 z AMD byłby porównywalny z:

 

i3 (krecony do taktowania) AMD

jakaś tańsza płyta pod intela

taka sama grafika, czyli radeon 5850

 

?

i3 ma HT, co zbliża go do Phenoma. Wybór jest dosyć trudny i wszystko zależy od tego co kto lubi.

Link to post
Share on other sites

i3 ma HT, co zbliża go do Phenoma. Wybór jest dosyć trudny i wszystko zależy od tego co kto lubi.

Żartujesz prawda? HT nijak równa się dodatkowemu, fizycznemu rdzeniowi!
Link to post
Share on other sites

Szkoda, tylko, że do porównania platform tak rozjechałeś się w doborze płyt. Do AMD bierzesz tanią płytę a do Intela drogą (normalnie brakło mi tu MSI Big Bang za 1200zł, Gigabyte P55-UD3 i prawie 150zł w kieszeni). W dodatku cena za tego GTX260 jest z kosmosu, za trochę ponad 800zł mamy GTX275 i już tak bardzo nie odbiega się wydajnością grach a bijąc AMD na pozostałych polach.

Link to post
Share on other sites

i3 ma HT, co zbliża go do Phenoma. Wybór jest dosyć trudny i wszystko zależy od tego co kto lubi.

Żartujesz prawda? HT nijak równa się dodatkowemu, fizycznemu rdzeniowi!

Spytaj się użytkownika gigabyte, jak działa GTA IV z włączonym i wyłączonym HT. Wiadomo, że nie jest to rozwiązanie tak dobre, jak fizyczny rdzeń, ale nie wiem, czy i3 po OC będzie gorszy od Phenoma po OC. Wydaje mi się, że są to rozwiązania dosyć porównywalne i oba spokojnie wystarczą do obecnych gier.

 

Poza tym, zobacz sobie na minirecenzję jednego z użytkowników, który porównuje wyniki w grach z włączonymi dwoma lub czterema rdzeniami - różnice nie są duże (a i3 dodatkowo wspiera się tym HT). Także teraz chyba sam wybrałbym i3, zamiast i5, a zaoszczędzone pieniądze dołożył do karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

i3 530 - 425 zł

Gigabyte P55-UD3 - 430 zł

Asus Radeon 5850 - 1139 zł

--------------------------------

Suma: 1994 zł (esc.pl)

Lub na AMD:

 

Phenom X4 955 - 550zł

Gigabyte MA770T-UD3P - 300zł

Radeon 5850 - 1140 zł

--------------------------------

Suma: 1990 zł (esc.pl)

Link to post
Share on other sites

Precyzujcie w jakich, bo kompresowanie plików często wychodzi lepiej Phenomowi, podobnie jak kodowanie .h264, chociaż jak widzę, to bardzo dużo zależy od serwisu, który przeprowadzał testy. Biorąc pod uwagę, że komp ma być do hier, to lepiej celować w zestaw I, w końcu lepsza grafa w nim jest.

 

Co do i3 - są za drogie na razie. Weźcie pod uwagę, że zegar w zegar często przegrywają z dużo tańszymi Athlonami X3.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to i tak wziąć jakieś połączenie intelowskich 32nm i 40nm od AMD. Tylko na razie cienko z cenami jednych i drugich, więc taniej wychodzi, poświęcając jedno - albo mocniejszy procek, albo grafika. A że zestaw najczęściej ma by do gier, to Radeon 5850 jest tu lepszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...