Skocz do zawartości

Uzupełnienie 2.0 Genius - zakup aktywnego basu, albo i nie ...


Recommended Posts

Witam wszystkich, ostatnio zakupiłem do swojego notebooka kartę dźwiękową i głośniki 2.0.

Ponieważ to 2.0 ma słaby bas, chciałbym uzupełnić ten zestaw o aktywny subwoofer.

Mam klika pytań:

1. Czy jest możliwe takie podłączenie

2. Czy jest sens zakupu takiego subwoofera - gram na instrumencie, głośniki mam do odsłuchu nagrań z mojego instrumentu, nagrywam za pomocą zewnętrznej karty dźwiękowej.

3. Jak to podłączyć, widziałem subwoofery z wejściem RCA L/R czarny/czerwony i z jednym czarnym wyjściem RCA

 

Moje głośniki to Genius SP-HF1800A

Karta dźwiękowa to: Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO

 

Na pytania typu: dlaczego nie kupiłeś jakiegoś zestawu 2.0 Modecom, Edifier, Microlab - odpowiadam, tylko te Geniusy zmieściły mi się na wysokość i szerokość na styk na biurko, obecnie mam na nim notebook, który robi za stacjonarny pc podłączony do 22" Monitorka.

 

Dźwięk wysokich i średnich tonów w tych Genisach mnie zadowala, głośniki nie warczą i nie trzeszczą po przekręceniu gałki Volume na sam koniec, karta Creative, no cóż, zmusił mnie do tego Windows 8, chciałem kupić coś od ESI, ale ze sterownikami ciężko, ale obecna karta Creative, nagrywa dźwięk o niebo lepiej od starego Asus Xonar DX, którego miałem w stacjonarnym, zakupiłem dobrej jakości przewody do instrumentu - pozłacane końcówki, jack stereo 3,5 mm -> 2 x 6,5 mm jack mono - 115 zł kabel, kabel od głośników do karty dźwiękowej RCA - 60 zł. Zniknęły szumy i drobne trzaski po podłączeniu instrumentu, dźwięk jest w zadowalającym stopniu odgrywany przez głośniki, na tyle dobrze, że mogę usłyszeć każdą ścieżkę nagrywanego dźwięku z osobna, na starej karcie i Logitech X-230 wszystko się zlewało, ale potrzebuje jeszcze głośnika basowego dla uzupełnienia.

 

Prosiłbym o opinie, i nie proponujcie mi głośników basowych za 1000 zł, bo to nie ma sensu na taki sprzęt, obecnie jest jak jest, po przeprowadzce na nowe lokum wrócę do stacjonarnego i tam już będzie sprzęt wyłącznie na odsłuchy i nagrywanie dźwięku, na razie muszę się zadowolić tym co mam.



Jakby co zainteresowały mnie na razie Subwoofery:

YAMAHA YST-SW012

YAMAHA SW030

KODA SW-850 V2

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o zastosowania nazwijmy to "Pro" karty Creativa to dobry wybór, zapewniają przy niezbyt wygórowanych cenach namiastkę dźwięku kart studyjnych, są pod tym względem dużo lepsze od kart czysto audiofilskich, które mają za zadanie tylko ładnie podbajerować brzmienie. Jeżeli chodzi o subwoofery to ostateczny efekt będzie zależał w największym stopniu od samego pomieszczenia, któraś z tych Yamah to całkiem dobry wybór. Tylko właśnie pytanie jak to zagra w konkretnym pomieszczeniu - jeżeli jest to małe pomieszczenie to jest ryzyko że efekt będzie mizerny, w dużym przynajmniej można pomanewrować miejscem w który jest zainstalowany subwoofer.

Link to post
Share on other sites

Ten sub będzie dudnił zawsze tak samo bo ma wejście niskiego poziomu tylko, czyli jak będziesz kręcił gałką na Geniusach sub nie będzie reagował.

Najlepszy byłby do tego sub z wejsciem wysokim, wtedy wpinasz go miedzy kolumny a to urządzenie do głosu i regulujesz razem wtedy.

http://img211.imageshack.us/img211/9339/sub3gx6.jpg

Link to post
Share on other sites

Pomija już brak regulacji fazy w tym subwooferze. Zestrojenie tego w Twoim przypadku graniczy z cudem.

 

Powodzenia, przyda Ci się ;)

 

 

P.S.

 

Lepszym wyborem już była Koda.

Link to post
Share on other sites

"Ten sub będzie dudnił zawsze tak samo bo ma wejście niskiego poziomu tylko, czyli jak będziesz kręcił gałką na Geniusach sub nie będzie reagował."

 

Po to mam pokrętło i suwaki w karcie dźwiękowej, żeby móc to zgrać ze sobą, Geniusy mam ustawione na 70%, po podłączeniu basu suwakiem wyreguluję jego głośność, później już tylko pilotem, albo pokrętłem zgłaśniam lub ściszam cały zestaw (chodzi mi tu o pokrętło na karcie dźwiękowej).

 

A co do samego basu to jeszcze karta umożliwia mi ustawienie Crossover Frequency

, do tego mam regulację Subwoofer Gain na karcie, wszystko się da, tylko trzeba temu chwilę poświęcić



He he, po przeszukaniu wujka google natrafiłem na paczkę oprogramowania wraz ze sterownikiem do mojej karty dźwiękowej przygotowaną przez Daniel_K (support pack for USB Creative Cards), po jej zainstalowaniu mam dostęp do EQ, Smart Volume, Entertainment Console, regulacji każdego głośnika z osobna i całej reszty softu nie dostępnej oficjalnie dla Windows 7/8 dla mojej karty, w końcu z Geniusa udało się wykrzesać moc i bass ^^, głośniki zaczęły grać tak jak ja chcę ;) Teraz czekam na przesyłkę z głośnikiem nisko tonowym ^^

Link to post
Share on other sites

Skoro regulować będziesz głos karta dźwiękową to faktycznie problem znika :)

Oczywiście dudnienie dalej będzie bo nowa Yamaha robi syf nie głośniki :)

Zobaczę co z tego będzie, jak coś mam 10 dni na zwrot ;)

Link to post
Share on other sites

Nie negatywnie ale po prostu wdg mnie masz za słabe przetworniki by mogły najść na pasmo suba i je wygłuszyć, i nie jest to wada :)

W zasadzie kolumny/głośniki wspomagane subem nie powinny schodzić za nisko, daje to lepszą scenę i tak się dobiera dobre zestawy.

Link to post
Share on other sites

@Up

 

W zasadzie to subwoofer do stereo nie jest potrzebny. Może być jako uzupełnienie pasma o rejestry, których kolumny nie są w stanie przetworzyć ale subwoofer taki musi schodzić naprawdę nisko a ta casualowa Yamaha niestety tego nie potrafi. Gdyby chociaż miała większy zakres regulacji dźwięku to byłoby dobrze.

 

 

 

neutralnie bądź negatywnie chcą służyć pomocą, niepotrzebnie zakładałem temat

A jak mają to robić? Napisać kup to albo tamto bo zagra idealnie?

Nikt nie wie jak ten sub zagra z tymi głośnikami. Możliwości strojenia ma bardzo mało. Do tego parametry nie powalają. Koda byłaby lepszym rozwiązaniem bo przynajmniej można regulować fazę.

 

Subwoofer w takim zestawie z reguły gra wysoko bo głośniki nie są w stanie nisko zejść. Przeciw fazę słychać w całym zakresie pasma akustycznego.

Link to post
Share on other sites

Głośnik przyszedł, podłączyłem, skonfigurowałem, bawiłem się z 2h z ustawieniami w Creative Console, jest dla mnie ok, Crossover mam ustawiony na 110 Hz, Włączoną funkcję Enable Speaker, Subwoofer Gain mam wyłączone, głośnik basowy mam ustawiony na 50%



Jeszcze trochę zabawy z EQ i będzie git



No i jest git, przynajmniej jak na warunki w których mieszkam i dla ucha którym słucham, bass jest przyjemny, nie dudni, miałem jedynie problem z kablem do głośnika, zamówiłem przewód CINCH -> JACK, ale karta potraktowała bass jako centralny, z racji tego, że nie ma sterowników, ustawień (nawet przy zmodyfikowanych/nieoficjalnych sterownikach) center/bass output swap, kupiłem kabel 2X CINCH -> JACK i głośnik basowy podłączyłem CINCH pod kanał wykrywany przez kartę jako Subwoofer.

 

Dziękuję wszystkim za opinię, po przeprowadzce, gdzie będę miał pokoik audio do nagrań, zwrócę się do was o pomoc w doborze kompletnego zestawu, karta dźwiękowa, głośniki stereo, wzmacniacz, bass

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...