Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Niedługo zamierzam kupić nowy komputer. Składam go oczywiście i nie wiem jaki CPU wybrać. Zastanawiałem się nad I5 oraz nad Core 2 Quad 3,0 GHz. Nowy PC ma mi służyć przede wszystkim do gier, muzyki i filmów. Może mi ktoś pomóc zdecydować co zakupić, żebym był happy :/

Link to post
Share on other sites

Core i5 lub jak masz więcej pieniędzy Core i7. Seria Core 2 oparta na socket 775 wychodzi powoli z użytku, tak samo jak pamięci DDR2 z nią współpracujące. Kupować teraz procka na socket 775 to jak kupić Windows XP do nowego kompa na którym będzie działał bez problemu Windows 7.

Link to post
Share on other sites

Tak to też nie ma co mówić. Jeżeli autor ma dobrą płytę i RAMy to niech bierze Q9x50 albo Q6600 (nie ma sensu dopłacać aż tak do i5).

Witam Niedługo zamierzam kupić nowy komputer.

Wnioskuję z tego iż autor wątku chce wymienić cały komputer ze starego. Chociaż faktycznie szkoda iż nie została podana obecna konfiguracja.

Link to post
Share on other sites

fakt ze nie oplaca juz zabardzo sie pakowac w s775 ale nie mozna po nim az tak jezdzic...

socket 775 jeszcze troche pobedzie na rynku poniewaz jest jeszcze bardzo duzo procesorow na to zlacze od najslabszych do najbardziej wydajnych ktore bezproblemowo konkuruja z nowymi intelami np i5 :/

Link to post
Share on other sites

Wnioskuję z tego iż autor wątku chce wymienić cały komputer ze starego. Chociaż faktycznie szkoda iż nie została podana obecna konfiguracja.

Tak zamierzam kupić nowy PC, no i prawdopodobnie kupie i7 z dobrym chłodzeniem. No ale nie tylko procesor jest ważnym elementem składowym. Wiele osób poleca mi płytę główną GIGABYTE GA-P55A-UD3 (jakie modele polecacie wy) oraz ich GPU GeFroce GTX260. Czy słusznie ? I co możecie mi powiedzieć na temat DDR3. Zastanawiam się nad 4 GB 1333 MHz no ale nie wiem jakiej marce zaufać ? Chce już kupić dość porządne elementy, ale nie za kosmiczne ceny.

Link to post
Share on other sites

Do gier, to nie wiem, czy i i5 750 nie będzie za mocny i czy nie lepiej wziąć i3, a różnicę w cenie przeznaczyć na lepszą kartę graficzną. Takie mam wrażenie po przejrzeniu tematu użytkownika, który testował działanie gier z włączoną różną liczbą rdzeni i5 750.

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin - I co później? Za trzy miesiące wymiana procesora bo okaże się że na 4.5GHz jest za słaby do jakiejś gry? Nawet GTA IV jest zbyt wymagające jak na x2.

Co do Core i7 i gier - to nie jest przeznaczenie tego procesora. Jego głównym atutem jest HT które w grach nie będzie wykorzystywane.

Link to post
Share on other sites

Ale i3 ma HT, które jest w grach wykorzystywane (w jego przypadku). Wystarczy popatrzeć na testy - w grach nie ma jakiejś kolosalnej różnicy pomiędzy core i5 750, Phenomem 955 BE, a i3. Podejrzewam, że kiedy i3 przestanie wystarczać, to i5 750 również będzie już za słaby.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wiem co to jest HT :roll: Ale pytałem tego kolegi czy wie o czym mówi...

 

Jak dobrze napisali na wiki HT wykorzystuje w skrócie aktualnie nie wykorzystywane jednostki z fizycznego rdzenia. Co stwarza dość liczne przypadki gdzie HT daje całe okrągłe NIC ;]

W moim przypadku taką aplikacją jest BOINC ;] kolega na i7 920 przegrywa z moim i5-750 ;] mimo, że niby przetwarza jednocześnie 8 próbek vs moje 4 ;]

 

Jeśli jakaś aplikacja ma upodobanie do konkretnych jednostek procesora to z HT nic nie skorzysta bo i tak fizycznie tych jednostek jest dalej tyle samo ;]

Link to post
Share on other sites

W skrócie Hyper Threading 2 wątki > 1 rdzeń

Reverse Hyper Threading 1 wątek > 2 rdzenie

Bzdury :!: :!: :!:

 

Dwa wirtualne wątki dają ok. 10-15% zysku w grach które korzystają z czterech rdzeni

Cyt. z jednego artykuły na benchmark.pl

"hyperthreading w wydaniu Intela umożliwia wykonywanie 2 wątków jednocześnie na jednym rdzeniu fizycznym, wieść głosi iż koncern AMD pracuje nad możliwością wykonywania jednego wątku na wielu rdzeniach."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...