Skocz do zawartości

Pomoc w ULEPSZENIU zestawu


Recommended Posts

Mam zamiar w sobotę kupić:

* Intel Core i5-750

* Gigabyte GA-P55A-UD3

* GOODRAM DDR3 2x2GB PC1333Mhz CL 9

* Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB 7200 SATA2

* Karta Graficzna ATI Radeon™ HD 5750 1024MB DVI/TV

* ZASILACZ CHIEFTEC 550W GPS-550AB-A

 

Do tego jakaś obudowa i nagrywarka ale to mniej istotne.

 

Szczególnie chciałbym wiedzieć czy warto kupić tą karte graficzną. Jeśli ktoś poda jakąś inną to aby nie była droższa od tej.

Zauważyłem że nie polecacie tej płyty głównej, usb 3/SATA 3 spowalniają karte graficzną wtedy jak coś jest podłączone do tych wejść. Gdy będę grał to odłącze urządzenia z portu USB 3 i wszystko będzie chodziło jak trzeba. Chyba że źle to rozumiem??

Proszę o jak najszybsze komentarze, bo do soboty nie daleko. Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

A tą płytę wszyscy tu polecają :/

Płytę wszyscy polecają, gdyż jest świetna.

Akysz. Płyta UD3 jest ok, ale nie P55A - decydując się na nią decydujesz się na spadek wydajności grafiki.

 

Zauważyłem że nie polecacie tej płyty głównej, usb 3/SATA 3 spowalniają karte graficzną wtedy jak coś jest podłączone do tych wejść. Gdy będę grał to odłącze urządzenia z portu USB 3 i wszystko będzie chodziło jak trzeba. Chyba że źle to rozumiem??

Wystarczy mieć włączoną obsługę USB3.0 i SATA III.
Link to post
Share on other sites

Tak, ten spadek jest ciągły, wystarczy mieć włączoną obsługę urządzeń USB3.0 i SATA III, płyta nie ma skąd brać przepustowości dla tych złącz (co napisałem już wyżej).

 

Kiedy SATA3/ USB 3.0 (Kontroler Marvell 9128/ NEC USB 3.0) pracuje w trybie turbo, złącze PCIE x16 będzie pracować w trybie x8

Link to post
Share on other sites

Tak, ma to znaczenie jeżeli posiadasz Windows 7, jeżeli Xp to nie ma to znaczenia. GTS250 posiada ddr3 ale szynę pamięci 256 bit. HD5750 zaś posiada kości pamięci ddr5, a szynę pamięci 128 bit.

 

Ddr3 + 256 bit = ddr5 + 128 bit tak się to ma do wydajności.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy kompa będę kupował w sklepie, a nie przez internet. Nie znajdę nigdzie takiej ceny w sklepie. Komputer będzie mi potrzebny przede wszystkim do pracy, czyli projektowania, jednak pomyślałem że trochę zaszaleje :roll: i kupie jakąś lepszą karte graf. Od 5 lat pracuje na Sempromie 3000+ i płycie głównej z zintegrowaną kartą graficzną więc wydaje mi się że nawet jakbym przeszedł choćby na gf 8800 to będzie dla mnie duża różnica :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...