Skocz do zawartości

[zestaw] 5000+ Prośba o ocenę i porady


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym złożyć sobie komputer w granicach 5000-5500 zł. Jest to cena za sam komputer (bez monitora, klawiatury itd). Biorę pod uwagę OC, ale rekordów nie chcę pobijać :) Komputer ma mi służyć do gier, streamingu i montowania filmów. Zależy mi również na niezintegrowanej karcie dźwiękowej - najlepiej creative x-fi.

 

Obecnie złożyłem taki oto zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/HQCXVr/

 

Zwracam się tutaj do Was z prośbą o opinie na temat zestawu i oczywiście propozycje zmian żeby dojść do jak najbardziej optymalnego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Nie jest źle chcociaż mam parę sugestii:

- dysk SSD dałbym ten http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-128gb-ssd840-sataiii-mlc-2-5-read-write-530-390mb-s-7mm-pro-mz-7pd128bw-532796/ bo za 35 zł więcej mamy jeden z najszybszych ssd na rynku

- zasilacz jak na ten moment jest zbyt mocny. Jeśli planujesz w przyszłości SLI to można zostawić, bo to bardzo dobry model (sam mam i polecam ;) ) Jeśli nie to spokojnie można zamienić go na tańszego np. XFX core 550W.

Można też jeszcze po prostu zastąpić haswella ivy bridgem. Będzie trochę taniej a temperatura pracy jak i możliwości OC przemawiają własnie za tym drugim.

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy mi na doskonałym przestrzennym dźwięku w grach online i filmach. Dlatego od początku chciałem postawić na dźwiękówkę od Creative'a. Wcześniej miałem X-Fi Titanium i byłem bardzo zadowolony, a o Xonarze słyszałem różne opinie.

Link to post
Share on other sites

Weź tego samsunga SSD co ci pisałem wcześniej. Ta płyta główna jest wg mnie nieopłacalna dla zwykłego usera. Sama płyta nie ma tak jak CPU czy GPU bezpośredniego wpływu na wydajność kompa więc nie ma co się pchać w koszta, moim zdaniem powinieneś pozostać przy tamtej G43.

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Wtedy tak, masz rację. Ja osobiscie i tak bym został przy Ivy bo jak patrze na ceny mobo do haswella to nie wygląda to zbyt fajnie

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Większość forum nadal wybiera IB i pewnie jeszcze przez długi czas go będzie wybierać. Do póki nie wyjdzie kolejna generacja (a może jeszcze następna po tej "następnej"?) to nadal IB będzie lepszym wyborem. Musieliby zmienić ten syf pod IHS'em, zwiększyć wydajność, a producenci obniżyć ceny MOBO bo jak na razie to jakaś kpina.

Edytowane przez MasterFlamaster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...