Skocz do zawartości

Benchmark.pl OC Team


Recommended Posts

Witam,

 

postanowiłem zajrzeć tutaj do Was i rozwiać niektóre wątpliwości.

 

1) Zacznijmy od kart graficznych - domyślne takty, które zapisuje system to takty referencyjne dla CHIPSETU. Wybrany produkt jest tylko informacją czysto orientacyjną - startujemy z zegarami które wyszły z fabryki ATI/NV i nie ma tutaj znaczenia czy ktoś kupił wersję SC, Sonic, AMP, TOP itp.

A wynika to zwyczajnie z faktu, że uzbieranie bazy danych wszystkich istniejących na świecie kart graficznych wraz z taktowaniami jest zwyczajnie niemożliwe. Dlatego bazujemy na chipsetach.

 

2) Potwierdzenie stabilności - jeżeli event jest importowany ze starych rankingów, przepuszczamy 10 min orthosa test blend prio 9. W wyjątkowych przypadkach (brak możliwości powtórzenia testu itp) również wpisy bez OCCT są respektowane. Jednak standardową aplikacją testującą wg nowych reguł jest OCCT Perestroika i tego się trzymamy :roll:

A jeżeli walidację przeszedł jakiś orthos, to najprawdopodobniej wynikło to ze zmęczenia moderatorów.

 

3) Tylko stabilne wyniki mają szanse na medale w kategoriach, w których ta stabilność jest wymagana. Rankingi OC są sortowane po MHz lub %, dlatego wyniki niestabilne mogą znaleźć się na samej górze, jednak punkty zostają obcięte do 20% i nie ma szansy na medal. System wybiera najwyższe stabilne ustawienia dla każdego z procesorów użytkownika. Jeżeli nie znajdzie, wybierze niestabilny event - umieści go w rankingu, ale obetnie punkty do jednej piątej.

 

4) Nie przejmujcie się tym, że kilku userów ma bardzo wysokie noty w klasyfikacji - jak w każdej konkurencji, zawsze znajdzie się kilku totalnych zapaleńców :P Musicie też wziąć pod uwagę, że jest Was ponad 60 chłopa - wystarczy, że każdy zdobędzie 1000 punktów (co nie jest trudne) i już macie pierwsze miejsce. Każdy system i każdy benchmark jest punktowany, niezależnie od miejsca w rankingu.

 

Zapraszam jeszcze do zapoznania się z przewodnikiem (w trakcie tworzenia, jednak kilka istotnych kwestii wyjaśnia).

Link to post
Share on other sites

pozostali zarejestrowani w naszym teamie niech też dodają swoje wyniki a na pewno dalej będziemy awansować

Ja jak na razie się zarejestrowałem i wyniki będę dopiero dodawał najwcześniej w poniedziałek, bo moja maszynka jest daleko ode mnie :roll:

Planuję nawet rzucić się na kilka rekordów :P

Link to post
Share on other sites

Heh wreszcie jest stabilne 9*511 :P a to dzięki nowemu chłodzeniu Scythe Parapet Window 3 rev. A :roll: oto i ono:

 

http://img20.imageshack.us/img20/3876/img3323obcity.jpg

 

trochę się buda zrysowała ale przyjdzie farba i będzie dobrze :->

 

Cała reszta U NAS W RANKINGACH na początek później Benchit:

Link to post
Share on other sites

JHea parapet is git... Gratulacje Raku. Wrzucaj na benchit:) Teraz dodałem 2 eventy i 5 benchmarków. Jutro zastanowie się jeszcze nad parapetowaniem:)) Jutro jeszcze atakuje 2,7 :roll:) Może płyta się nie zaprze. Ja też delikatnie modyfikowałem chłodzenie ( zmiana pasty na chipsetach i położenie wiatraka na sekcje zasilania i NB)

Link to post
Share on other sites

Ty przynajmniej masz za co brać, ja musze pisac :P Po pierwsze to TX3, chcialem tez klawiaturke za 100zł wziac ale to jak uzbieram potem. Do tego buda by sie przydala, ale to predzej chyba kase uzbieram niz pkty. Za pkty to moge kupic jakies wentyle do obecnej budy jedynie :P Obecnie na boxie i bez dobrzego przeciagu w budzie to conajwyzej moge na parapecie postawic i krecic, ale to jak snieg nie bedzie padal (a teraz pada :roll: ) to na full otwartym oknie w płaszczu siedząc bede kręcił chyba. grafika ma tez slabe chlodzenie ale to jakos da rade, a uzbieram kiedysna nową to bede sie wtedy o chlodzenie martwil :)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie najchetniej to bym kupil karakorum za max 80zł z przesylka, ale ciezko o to. Na mugena mnei nie stac, a z tansych to wszyscy polecają najczesciej tego tx3. Jak bede zamawiał to sie jeszcze bede pytal na bmk na pewno, bo nawet nie mam pojecia ile pktow bd chcial na to przeznaczyc. Zalezy duzo od tego ile dostane po tym weekendzie, gdzie czekac bedzie ponad 10 newsów, pry czym czesc z nich jest z CeBIT 2010 i sa dosc obszerne, bo w koncu staram sie opisywac od razu cale stanowisko firmy, do tego zdjecia, a to z 10 sie minimalnie trafi no i filmiki jak znajde jakis po angielsku to powinienem dostac wiecej niz 1pkt za newsa ;D

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko co do mojego E7300 :D

Narazie wykreciłem go na 3.22 zmieniajac mnoznik z auto na x10 dzielnik ramu na 1.20.I tu moje pytanko czy na tej płycie która obecnie posiadam a jest to MSI G31M3-F wykrece go wyżej.Chłodzenie jakie posiadam to Auras LPT-709 i zasilacz to ModeCom 620W.c zekam na sensowne odpowiedzi bo narazie mam srebro na BenchIT :P

Link to post
Share on other sites

Wynik czeka na akceptacje, choć prawdopodobnie będę go musiał powtórzyć, gdyż miałem OCCT ustawiony na normalny priorytet a powinien być wysoki.

 

Niestety doznałem małego rozczarowania. Poprzednie moje zabawy z OC na XP32 bit skutkowały 3,5Ghz przy 1,475Vcore. Test pół godziny w prime plus tydzień hardkorowego grania. Uznałem więc, że taki wynik jest w pełni stabilny. A dzisiaj OCCT wywalił mi się po 40 minutach :P dopiero przy vcore 1.5 uzyskałem w pełni stabilny godzinny test :D

 

Miałem nadzieję na przeskoczenie 3,6 ale 1,5 napięcia to moja psychologiczna bariera. Wygląda na to że 3,5ghz to wszystko na co stać mój procesor bez zbytniego ryzyka.

Trzeba zmienić sygnaturkę na forum. Szkoda bo temperatury obiecują więcej.

 

To tyle jeśli chodzi o mnożnik, może pobawię się jeszcze FSB, ale moje pamięci raczej nie obiecują zbyt wiele (Geil Value 800mhz 5-5-5-15)

Link to post
Share on other sites

@Hookie

Już zweryfikowali :P

 

@CougarV6

Po co Ci godzinny test? Zrób pół godzinny żeby móc się zapisać do Naszych Benchmark-owych rankingów a na Benchit wystarczy Ci 20 minutowy także zarzuć na pół godzinki i będzie git :P

Sprężać się chłopaki bo do 1 miejsca jeszcze 20 koła :D

 

Ja pod wieczór spróbuje zaatakować magiczną barierę 10 s w próbce 1 M w Super Pi :P Co do napięcia też myślałem że to psychologiczna bariera ale moje nowe "chłodzenie" pozwala utrzymać jeszcze przyzwoite tempy nawet na 1,53 V :P

Link to post
Share on other sites

@CougarV6

Po co Ci godzinny test? Zrób pół godzinny żeby móc się zapisać do Naszych Benchmark-owych rankingów a na Benchit wystarczy Ci 20 minutowy także zarzuć na pół godzinki i będzie git :P

Sprężać się chłopaki bo do 1 miejsca jeszcze 20 koła :D

 

Ja pod wieczór spróbuje zaatakować magiczną barierę 10 s w próbce 1 M w Super Pi :P Co do napięcia też myślałem że to psychologiczna bariera ale moje nowe "chłodzenie" pozwala utrzymać jeszcze przyzwoite tempy nawet na 1,53 V :P

Zamieszczać wynik, który nie jest tak naprawdę stabilny ?:P to trochę nie elegancko 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...