Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Anonimowy pracownik CDPR zdradził kilka szczegółów dotyczących dodatku Krew i Wino (bez spoilerów odnośnie fabuły, ale ze spoilerami odnośnie mechaniki, lokacji, umiejętności).

 

 

  • Minimalny wymagany poziom do rozpoczęcia przygody w dodatku Krew i Wino to poziom 40.
  • Dodatek będzie klimatem przypominał "Brotherhood of the Wolf" (chodzi prawdopodobnie o film)
  • Zakończenia - 2 standardowe zakończenia i 1 unikalne, dostępne tylko, jeżeli podjęło się pewne konkretne decyzje w głównej linii fabularnej.
  • Nowy typ uzbrojenia - miecz kościsty
  • Nowy rodzaj NPC, który pozwoli na zmianę koloru uzbrojenia - będzie dostępny w Novigradzie/Velen/Skellige/Toussaint
  • Nowe rodzaje umiejętności - 4 nowe umiejętności dla Walki/Alchemii/Znaków i 12 ogólnych umiejętności, 3 nowe sloty umiejętności i 1 slot dla mutagenów
  • Przebudowa działania trofeów - mają znacząco wpływać na gameplay i się od siebie różnić.
  • Alternatywne rodzaje rynsztunków - alternatywne możliwości
  • Wielkość mapy to obecnie 75% Novigradu/Velen, finalna wersja ma być jeszcze większa
  • Nowe animacje walki, bicia się na pięści, picia, rzucania petard, przygotowywania mikstu
  • Całkowicie odmieniony balans gry - wyższe poziomy trudności będą o wiele większym wyzywaniem 
  • Nowy znak - znak Heliotropu wraca z W2, będzie miał inne działanie i jeszcze alternatywną możliwość rozbudowania
  • Bossy - kilka mniejszych bossów jak w pierwszym dodatku i jeden, najtrudniejszy, największy, najbardziej złożony (coś ala Kraken z W2)
  • Grafika -  testowany jest inny system oświetlenia dla Toussaint z większym zasięgiem rysowania, zreudkowaną mgłą, lepszym LOD 
  • Kamera - nowe rodzaje ustawienia kamery, w tym możliwość dostosowania FoV
  • Gwent - nowe umiejętności, nowe karty, nowa talia, nowa mechanika
  • Data premiery -  obecnie celem jest wydanie gry na początku czerwca, ale deweloperzy nie będą niczego przyspieszać, bo z tego względu, że to ostatnia część przygód Geralta to zakończenie ma być godne tej postaci. W maju powinien pojawić się gameplay. 

 

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Minimalny wymagany poziom do rozpoczęcia przygody w dodatku Krew i Wino to poziom 40.

 

 

Ja ledwo do 38 dobiłem  :wariat:


 

 

 

Całkowicie odmieniony balans gry - wyższe poziomy trudności będą o wiele większym wyzywaniem 

 

 

To mi się podoba :menda:

Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystkie figurki od Dark Horse:

 

jak na masówkę to na całkiem całkiem-całkiem malowanie

 

 

 

dodatku Krew i Wino

 

ktoś się orientuje kiedy już skończą wydawać i patchować tą grę, żebym mógł kupić całość? da radę w tym roku?

Link to post
Share on other sites

Kolejna figurka - tym razem od J!NX we współpracy z Dark Horse i CDPR:

facebook_1200x628_bannerpost_wiedzmin_fi

 

Można już zamawiać na cdp.pl - cena promocyjna 149,99 zł będzie jeszcze przez 7 dni, a po tym cena powróci do 199,99 zł. 

https://cdp.pl/figurka-wiedzmin-3-dziki-gon-geralt-z-rivii-zabawki.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=baner&utm_campaign=Fullcap&utm_content=20160212

Link to post
Share on other sites

Figurka Ciri jest przegenialna! Aż mnie portfel boli na sam ich widok :) Najgorzej że jak się nie zgarnie wszystkich będzie pewien niedosyt...

 

 

 

 

Wielkość mapy to obecnie 75% Novigradu/Velen, finalna wersja ma być jeszcze większa

 

 

Coś mi się wydaje ze z 20h deklarowanego czasu w grze zrobi mi się najmniej 50h ;) 

 

Nie wiem czy już to pisałem, ale jak dla mnie - mimo iż na żadną grę nigdy nie wydałem tyle kasy co Wiedźmina, to jest to dla mnie również największa oszczędność. Mogąc kupić coś nowego myślę - "czy to będzie lepsza rozrywka niż kolejny raz odpalenie Wiesława?" - po czym odpalam Wiesława :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w sumie nie zastanawiałem sie nad tym nigdy, ale faktyczne Wiesław to wypasiony stosunek jakość /cena. Wydałem 350na kolekcjonerkę, przegrałem z 260h. Daje to 1,35zl/h. A jeszcze pewnie przejdę to ze 2 razy :wariat:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Minimalny wymagany poziom do rozpoczęcia przygody w dodatku Krew i Wino to poziom 40

 

wg mnie za duży - ja mam 40, ale wyczyściłem wszystko co było do wyczyszczenia na mapie, wg mnie powinni dać ~38

 

 

Przebudowa działania trofeów - mają znacząco wpływać na gameplay i się od siebie różnić.

 

super :D

 

 

3 nowe sloty umiejętności i 1 slot dla mutagenów

 

skoro są tak duże zmiany, to powinni dodać odpowiednio 6 i 2

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

w sumie nie zastanawiałem sie nad tym nigdy, ale faktyczne Wiesław to wypasiony stosunek jakość /cena. Wydałem 350na kolekcjonerkę, przegrałem z 260h. Daje to 1,35zl/h. A jeszcze pewnie przejdę to ze 2 razy :wariat:

Bo wiedźmin to nasze dobro narodowe. ;)​  Śmiechy - śmiechami ale gra jest genialna !  :)  :D

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

 

 

  • Całkowicie odmieniony balans gry - wyższe poziomy trudności będą o wiele większym wyzywaniem 

 

 

 

O, zapowiada się dobrze. Już pierwszy dodatek podniósł poziom trudności w znacznym stopniu (chyba tylko pierwszego bossa ubiłem za pierwszym podejściem), a po podstawce, która szybko zrobiła się dosyć łatwa jest to miła odmiana.

Link to post
Share on other sites

Dobiłem do 41 poziomu robiąc chyba wszystko co można było, na pewno jakiegoś randomowego zadania nie zrobiłem, bo jest ich na prawdę dużo i nie mogłem otworzyć jednych drzwi w jakiejś jaskini w Velen, bo nie miałem klucza...

 

Spotkałem gryfa na chyba 46 lvl i tu pytanie, czy aktualnie są jakieś potworki na wyższym poziomie?

 

Nie mogę znaleźć receptury na ulepszony puszczyk. Pomoże ktoś?

 

Ogólnie gra od pewnego momentu staje sie bardzo prosta ulepszając znaki - Igni OP.

Link to post
Share on other sites

jak na masówkę to na całkiem całkiem-całkiem malowanie

 

 

 

 

ktoś się orientuje kiedy już skończą wydawać i patchować tą grę, żebym mógł kupić całość? da radę w tym roku?

 

Rok 2016 ma być też rokiem W3 to myśle że skończą patchować gdzieś na początku 2017r.

Link to post
Share on other sites

 

 

Spotkałem gryfa na chyba 46 lvl i tu pytanie, czy aktualnie są jakieś potworki na wyższym poziomie?

Nope. Z reszta i ten gryf jakiś straszny nie jest. Poważniejsza zabawa zaczyna się w Sercach z kamienia ;)

 

 

 

Rok 2016 ma być też rokiem W3 to myśle że skończą patchować gdzieś na początku 2017r.
 

 

Już nie przesadzajcie z tymi bugami. Tyle godzin przegrałem, a gra mi wywaliła chyba raz do pulpitu - po jakiejś niefortunnej aktualizacji. Nigdy nigdzie nie utknąłem, nie miałem nic co uniemożliwiało zrobienie jakiegoś zadania. Czasem coś drobniejszego się znajdzie, ale jak się człowiek na grze skupi, to nawet tego nie zauważa.

 

Co do 40 poziomu - myślę że dostosowali rozgrywkę do postaci z ukończonym dodatkiem - Serca z Kamienia. Kończąc tą część miałem coś koło 45 o ile dobrze pamiętam. Ulepszenia broni/zbroi po tym dodatku też mogą robić sporą różnicę.

Link to post
Share on other sites

Fakt Serca z kamienia są troszkę trudniejsze. I żadnych większych bugów też nie spotkałem grając (nie mogę tylko pozbyć się jednego zapytajnika na mapie, choć zadanie ukończone).

 

Mi ten sugerowany 40 poziom wcale nie przeszkadza.

 

Mam tylko pytanie. Jak wejść tej jaskini:

http://imgur.com/oIr7tcc

 

Jest ona związana z jakimś zadaniem, czy coś? Geralt przy drzwiach mówi, że nie ma klucza.

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites
prawda bo byly tylko 2 tego typu

 

Jeśli chodzi o questy to ogólnie było 4 z DLC :P Dwa to zlecenia ale to szczegół  :P

Trochę oficjalnego info od Redów na temat figurek

 

Wspólnie z firmą Dark Horse mamy ogromną przyjemność zaprezentować linię ekskluzywnych, wiedźmińskich produktów, dostępnych już jesienią 2016. Do kategorii produktowych należą, między innymi, statuetki, popiersia, figurki, rekwizyty, repliki biżuterii, naczynia, narzędzia wykorzystywane przy robieniu drinków, papeteria oraz inne produkty kolekcjonerskie. Jako pierwsze zadebiutują wyjątkowe wiedźmińskie figurki!

 
"Zawsze chcieliśmy przenieść bohaterów z Wiedźmina do prawdziwego świata! Fani gry wielokrotnie dopominali się o figurki Geralta, Ciri, Yen i pozostałych, a teraz, dzięki współpracy ze studiem Dark Horse, możemy spełnić ich życzenie i to za przystępną cenę. Chcemy, by fani wiedzieli, że włożyliśmy w ich stworzenie całe nasze serce i umiejętności." powiedział Rafał Jaki, Business Development Manager w CD PROJEKT RED.
 
Pierwszymi dostępnymi figurkami będą Geralt, Triss i Ciri, później natomiast pojawią się jeszcze Yennefer oraz Eredin. Wszystkie będą ręcznie malowane oraz zapakowane w stylowym opakowaniu.
 
Co więcej, firma J!NX przygotowała jedyną w swoim rodzaju, licencjonowaną, winylową figurkę Geralta z Rivii, która będzie dostępna już od lipca 2016! Figurka posiada ruchome części, odpinane miecze oraz charakterystyczną bliznę Geralta.
 
Figurka będzie dostępna w sprzedaży detalicznej na stronach WITCHERSTORE.COM, JINX.COM, oraz CDP.pl.
Link to post
Share on other sites

Cześć, chciałbym kupić Wiedźmina 3 Dziki Gon na PC. Przeglądałem różne oferty w sklepach i nie tylko. Średnia cena za grę wychodzi ok. 97-115 zł. Tymczasem na aukcjach internetowym ową grę można kupić za 37 zł (wersja nowa, pudełkowa) lub jakieś klucze za jeszcze mniejsze pieniądze. Czy oferty na aukcjach są ok? Są to pełnoprawne gry od producenta?

 

I jeszcze jedno pytanie. Od razu chcę zakupić dodatek "Serce z z Kamienia". Dodatek można zainstalować/ pobrać od razu czy trzeba najpierw przejść podstawkę do pewnego momentu?

 

Wybaczcie za pytania ale ostatni raz grałem z 5 lat temu :) 

Link to post
Share on other sites

Te wersje za 37 zł jak napisałeś to prawdopodobnie samo pudełko z płytami bez klucza do konta gog. A te klucze za jeszcze mniejsze pieniądze, to tylko dostęp do konta, do którego ma dostęp kilka osób.

Jeżeli chcesz mieć prawdziwie legalną grę polecam kupić ją w sklepie za normalne pieniądze - masz gwarancje, że wszystko jest z nią ok i w dodatku masz fajne pudełko :P

Serca z kamienia możesz przechodzić od razu jako osobną kampanię - wtedy otrzymasz postać już dostosowaną do poziomu dodatku, lub polecam zacząć całą grę od nowa i dojść do dodatku jak już twoja postać będzie miała odpowiedni poziom.

Ewentualnie możesz poszukać/poczekać na jakieś promocje na grę -już się zdarzało, że gra chodziła po ok. 65 zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...