Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

 

 

Czyli mój GTX 660 da radę w FHD ustawienia wysokie 30fps ?

 

Wg. cpec podanych przez REDów, teoretycznie powinien. Jak będzie - zobaczymy już za niecałe dwa tygodnie. Najwyżej ustawisz rozdzielczość mniejszą o jedną belkę, tj ~1600x900 i powinno być OK, a wielkiej różnicy i tak nie zauważysz jak Cię fabuła wciągnie :).

 

Niedawno z Rafałem zastanawialiśmy się czy nasze 780 pociągną ultra w fhd przy 30fps. Wyszło, że może być nawet ponad 40fps (u Rafała może tak, bo ma Ti i lepszy CPU), ale ja będę szczęśliwy jeśli uda się W3 zobaczyć (no i grać) w 25-30fps FHD na Ultra (bo niższego trybu nie przewiduję ;)).

 

 

 

E:

Jak nie - cóż, szykuje się "wycieczka" do sklepu. Problem tylko, że jedynym GPU wartym teraz uwagi (do grania oczywiście) jest 980 - ale jest cholernie droga i tyle na gpu nie dam. Radki nie wchodzą w grę do W3 :( zatem zostaje mi TYLKO okaleczony gtx970. :/ w granicach 1500zł - zgroza z tymi gpu teraz (właściwie takie czasy, że nie ma co wybrać).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Mam tego kalekę od premiery i nie narzekam, z czystym sercem mogę Ci polecić. Chciałem zmieniać na 980tkę ale dałem sobie spokój, jak wydać większy hajs to na 980Ti.

 

edit: a 19stego lock na 30fps, wszystko na max poza AA i ogień :)

Edytowane przez lamparcicho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wg. cpec podanych przez REDów, teoretycznie powinien. Jak będzie - zobaczymy już za niecałe dwa tygodnie. Najwyżej ustawisz rozdzielczość mniejszą o jedną belkę, tj ~1600x900 i powinno być OK, a wielkiej różnicy i tak nie zauważysz jak Cię fabuła wciągnie :).

 

Zastanawiałem sie z ciekawości, sam mam ultra pro gejmning monitor 18,5" 1366x768 tak więc jeśli inne gre na tej karcie(660) nie daja rady na ultra w 60fps tak ja włączam sobie ultra 60fps w 768p i wszystko pięknie śmiga, mam nadzieję że przy wieśku to wypali.  %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ultra pro gejmning monitor 18,5" 1366x768

 

:menda:%-)  zastanawiam się, czy w ogóle da się jeszcze normalnie przeglądać net w takiej rozdzielczości? No chyba tak, skoro masz. :)

 

 

 

ultra trzeba tych 3-4GB vram

 

Eee nie jest to warunkiem, aby uruchomić ultra, a brakujące 2GB zawsze można wesprzeć przez bufor PCI-express, który przy 2GB karcie domyślnie jest ustawiony na 2GB. (coś jak to kiedyś było przy AGP i texturowanie via agp, tylko szybciej i dwukierunkowo ;) ).

 

 

 

Mam tego kalekę od premiery i nie narzekam, z czystym sercem mogę Ci polecić

 

Jak moja obecna nie pociągnie W3 na ultra i nie zapewni komfortu grania - to właśnie tak zrobię - kupię 970. :)  Teraz, czekamy, czekamy ...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mówicie o ultra to macie też na myśli wszystkie ficzery od nvidi co tylko pożera vram a różnica jest marginalna. Myśle, że już GTX 770 wystarczy na miks wysokie- ultra ( bez wodotrysków zielonych) na luzie utrzymując przynajmniej 30 klatek w 1080p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dxdiag >> ekran >> sprawdź czy włączone : przyśpieszenie texturowania agp

PKM >> rozdzielczość ekranu >> ustawienia zaawansowane >> no i odejmij sobie pamięć całkowitą od lokalnej ;)

 

 

 

ustawić wielkość bufora

 

Nie wiem czy od strony użytkownika to w ogóle możliwe. Jeśli to może gdzieś w rejestrze, ale prędzej odpowiada za to sterownik gpu. - nie wiem (ale poszperam na wolnym :) bo zawsze warto się coś nowego dowiedzieć w os'ie ).

 


 

A rozpoznaliście zamki? ;)

Wydaje mi się, że pierwszy to Czersk, a drugi Janowiec (w obydwu byłem wielokrotnie (również na turniejach) ale 100% pewności nigdy nie ma). :D

Edytowane przez _FEN_
Link to post
Share on other sites

Będzie działać, nie będzie działać, ultra, wysokie czy niskie, 970 czy 980? - dalibyście już spokój :D

 

Nie mam wymaganych 6GB RAM, nie mam 4 czy nawet 2GB grafy, ba nawet nie mam monitora FHD, a mimo to kupiłem EK - uruchomię to pogram nawet w niskich, nie to trudno będę się martwił później :P

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

A my wolimy się pomartwić wcześniej. Nie dziw się - do premiery blisko to e-boner z podniecenia większy :P

Martwić się wcześniej to można o to czy gumka nie pęknie :)  a dziwić to się mogę jak czytam takie posty, gdzie w sygnaturze 99% z Was spełnia wymagania rekomendowane :P

Link to post
Share on other sites

Tak stary przyjacielu, o to idzie.

Jak widzisz na obrazku całkowita pamięć dostępna dla Twojego gpu to 4096MB :) - oczywiście podzielona na lokalną i współdzieloną z RAM.

 

Dobrym testem jest odpalenie programiku dla testowania allokacji pamięci w kartach gtx9xx - tego, co pozwolił wykryć problem z niską wydajnością 970 po przekroczeniu 3584MB. Odpalając go udowodnisz sobie, że faktycznie masz gpu z dostępnymi 4GB i przy okazji zbadasz o ile wolniejsza jest pamięć współdzielona od lokalnej. Przypominam, że działa to tylko w directx.

 

Nie, ten programik po prostu zaadresuje max dostępną lokalnie. Zbadamy inaczej ;)

 

 

E:

Zaraz podlinkuję ten soft, chyba z własnych zasobów, bo nie mogę go namierzyć ... zaraz ....

 

Edyta:

No dobra trzeba było sposobem, aby zmierzyć pamięć sharing ram.

 

Mam nadzieję, że umiesz zinterpretować (podkreśliłem co trzeba) - wychodzi 4GB = jak być powinno ;). Obrazy poniżej (przed i po allokacji shared ram).

 

http://pics.tinypic.pl/i/00662/f8hm8to3ut5m.jpg

 

http://pics.tinypic.pl/i/00662/32purb0cuwxe.jpg

 

 

 

Zamiast odpocząć, to zmuszacie mnie do prowadzenia laboratorium i testowania mem. :P;)

 

 

Edyta1:  SOFT

Edytowane przez _FEN_
Link to post
Share on other sites

Fen już tak nie marudź. Czyli jak mam mam 2GB Vram na grafie i 8GB ram to mogę mieć 4GB vram i 6 GB ram czy jak to liczyć ??

 

Bo 4GB vram na grafie lepiej by działało od "4GB vram" 

Edytowane przez darkatraz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jak mam mam 2GB Vram na grafie i 8GB ram to mogę mieć 4GB vram i 6 GB ram czy jak to liczyć ??

 

Właśnie tak liczyć, choć komp cały czas widzi jakoby miał cały dostępny ram jako ram, ale w przypadku przekroczenia wartości 6GB RAM i 4GB VRAM (w Twoim przypadku) natychmiast rozpocznie działanie mechanizm pamięci wirtualnej. Jeśli jeszcze swap jest na szybkim ssd, to jakoś to nam umknie, ale jak jest na talerzu, lub zostanie wyłączony (tu akurat nie polecam), to będzie albo wielkie spowolnienie (masakryczne w pewnych przypadkach), albo crash z powody braku pamięci. :)


E:

 

 

 

Bo 4GB vram na grafie lepiej by działało od "4GB vram"

 

W większości przypadków (bo są wyjątki, ale nie ten temat), a już na pewno operacji tzw "graficznych" pamięć lokalna działa bardziej efektywnie od jakiejś współdzielonej z pamięci operacyjnej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...