Skocz do zawartości

Lapek muli, a użycie dysku to 100%


Recommended Posts

Witam!

 

Kupiłem wczoraj nowego lapka. Strasznie muli i domyślam się, że to wina dysku bo reszta podzespołów jest ok;

i7

8gb ram

660m

 

Nie wiem co mam zrobić? czy jest to możliwe, żeby dysk był tak wolny, że partycja się tworzyła 2h, a gierka instalowała w 40min czy jest walnięty?

Proszę o szybką pomoc!

 

P.S. Lapek to Lenovo Y580

Edytowane przez HertzPL
Link to post
Share on other sites

W health pokazuje, że wszytko "ok", benchamark to jest wykres(zaraz go wrzucę), a teraz robię block test... Czy to jest możliwe żeby dysk był taki wolny? Sprawdzałem co to jest i jest to Jakiś samsung 8mb 5400rpm...

Link to post
Share on other sites

Z systemem go kupiłeś? Wywal niepotrzebne śmieci. Zrób defrag, oczyść rejestr systemowy.

Tez miałem na jednym lapku to samo, mulil strasznie przez syf producenta.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites
a C8? to w końcu nówka 

 

Tak, w samsungowych konstrukcjach C8 jest nader często niezerowe, nawet przy niskim przebiegu i nie stanowi to problemu. Co do procka to przy benchmarku jest ok, Nie wiem w czym rzecz , że sprzęt muli. Nie wykluczam w 100 procentach dysku, ale parametry raczej ma dobre.  

 

Te C8 można obserwować jakby rosło to może i coś jest na rzeczy. Poza tym trochę mało danych . Tzn  w jaki sposób była tworzona partycja, bo jak pełny format to normalne że długo . Co się np dzieje przy kopiowaniu plików ile to trwa ? Co ze startem systemu itp. Co z instalacją innych programów innych gier.   

 

Bo długa instalacja jakiejś gierki nadal niewiele wyjaśnia , może w tym czasie coś absorbującego dysk działało równolegle itp.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

system się włącza w mniejwiecej 20sek, kopiowanie w sumie optymalnie. 

 

Teraz mam problem taki, że mam znaleźć do tego lapka msatę 120/128gb do 400zł.

 

Znalazłem takie poniższe. Który wybrać, albo może żaden z tych niżej wymienionych?

 

http://allegro.pl/a-data-ssd-msata-xpg-sx300-128gb-olkusz-i3354313288.html

 

http://allegro.pl/nowy-dysk-toshiba-thnsnf128gmcs-128gb-ssd-msata-i3352461254.html

 

http://allegro.pl/dysk-ssd-plextor-px-128m5m-msata-i3354367340.html



Coś jest nie tak, nie mogłem zainstalować office'a... Instalował się paredziesiąt minut i się zaciął. Tak samo z My SQL instalacja jest w 50% a minęło już ok. 40min. O co chodzi?! w sklepie powiedzieli, że wszystko jest git...

Link to post
Share on other sites

Sorki, nie zaóważyłem pytania...kupiony z win8, wczoraj wrzuciłem win7 i jest duża różnica. Już nie muli tak jak poprzednio. Nie wiem tylko czy przez to, że to była 8 czy przez to, że była gównianą OEM'ką. (raczej to 2). SSD chyba i tak wrzucę więc pytam :)

Edytowane przez HertzPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...