Skocz do zawartości

Ciągłe przycięcia w grach mimo stałych 60fpsów.


Recommended Posts

Witajcie!

Pisałem już o tym jakiś czas temu,ale temat olałem,ponieważ przycięcia zdarzały się rzadko,ale teraz jest coraz gorzej,np.dzisiaj nie dało się normalnie grać przez takie mikro-przycięcia.

Chodzi mi dokładnie o mikro-przycięcia,czy przycięcia(nie wiem jak to nazwać)to jest coś w stylu-idzie płynna animacja-mam w grze ponad 60 fpsów a nagle jest tak jakby na ułamek sekundy stop klatka i animacja idzie dalej.Tak jakby się coś dławiło-trwa to już od jakiś 2-3 miesięcy,ale nic z tym nie robiłem bo czasami zdarzało się że w ciągu dnia zdarzyły mi się te przycięcia z 5-10 razy a czasami z 50 razy.Na razie testował na 3 grach-Battlefield 3,Far Cry 3 i ETS2 i w każdej grze to występuję.A że teraz w 80% gram cały czas w BF3,będę się opierał na tej grze.Np.w BF3 biegnę przed siebie-fraps pokazuje 90fpsów i nagle przycięcie i na ułamek sekundy pokazuje mi że mam np.65 i powrót znowu do 90.Co dziwne nic mi się nie przegrzewa-na procesorze max w grach to 52 stopnie na karcie to ok.60.

Nagrałem kilkusekundy film w którym widać takie 2 przycięcia:około 6 i 20 sekundy - 

 

Co to może być?

Link to post
Share on other sites

Próbowałem powyłączać wszystkie programy jakie się dało,razem z gamebooster,temp tak jak wspominałem mam w normie,sterowniki najnowsze,wszystko dobrze jest podpięte,po za tym jakie spadki?!Ja mam tak ustawione np.w bf3 że nigdy mi nie spada poniżej 60fpsów,czasem potrafi zaciąć grę na ułamek sekundy z dźwiękiem i to nie jest raczej normalne.Ty Skitles widocznie nie widzisz tam żadnych spadków bo dla Ciebie 30fpsów to pewnie bardzo płynna rozgrywka.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

To chyba kwestia sterowników.

Przycięcia widać np  w 0:06 jak zawraca tam przycina na chwilę. 

A próbowałeś na minimalnych ustawieniach graficznych?

Ogólnie ja miałem podobnie w SC2, grałem na najniższych nawet na 190fpsach i mi potrafiło zaciąć, z tym że tam ten fps leciał do prawie 0 na pół sekundy. Popatrz na temp. grafiki. Czy to tylko w BF3?

Link to post
Share on other sites

W ETS2 też mam zacinki i to straszne. Ale to raczej wina gry bo tak się dzieje na kompie u kolegi (i3 hd 6850) i na moim (i5 2500k oc 4,5GHz HD 7950 1100/1650) U mnie jest więcej fps ale i tak się zacina. Nie ma znaczenia jakie ustawienia low czy ultra.

 

Tu przykład. Kolega u mnie nagrywał: 

Edytowane przez liscypis
Link to post
Share on other sites

   Zrobiłem podobnie jak kolega wyżej, zmiana 7950 na 670tke i gry działają zdecydowanie lepiej. Koniec z przycinkami i jest lepsza responsywność. Gram dużo w sportówki i strzelanki więc dokładnie wiem o czym mówię. Miałem dość zabawy ze sterownikami i czekania, że może to poprawią. Sam zakladałem podobny temat tutaj na naszym forum, jednak na tamten czas wymiana na 660ti nie była dla mnie czymś pożądanym i wartym zachodu. Niby programem RadeonPro można było coś tam zdziałać, nowsze starowniki przyniosły poprawę ale tak dobrej, płynnej zabawy jak mam teraz nie było.

Edytowane przez lamparcicho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czego byś oczekiwał przy 3.2 ghz ze sterami AMD? Działa tak jak powinno, dla chłopaków i tak jest płynnie więc zacznij mówić jak oni, że się nie tnie. A poważnie mówiąc, sprawdź inne sterowniki, być może będzie lepiej w bf3. ETS jest problematyczny - niskie użycie cpu, niskie użycie gpu. W przypadku FC3 zaktualizuj przez uplay i w opcjach gry ustaw SAO.

Link to post
Share on other sites

A czego byś oczekiwał przy 3.2 ghz ze sterami AMD? Działa tak jak powinno, dla chłopaków i tak jest płynnie więc zacznij mówić jak oni, że się nie tnie.

No masz 100% racje,bo tylko przy 5.0Ghz się nie tnie.

 

Sterowniki sprawdzałem od 12.11 do najnowszych i dalej to samo.Jak jest większa zadyma na mapie,lub jest więcej ludzi na serwie to ścięcia są częste.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Miałem to samo na swoim GTX 660 ti, proponuje sprawdzić czy to tylko gdy grasz w gry typu multiplayer, sprawdz sobie w singlu czy cos takiego wystepuje.

Ja mialem ten sam problem, freezy na 2,3 sec. szukałem szukałem, okazało się że internet, laggowało mnie, gdzieś na necie jest opisany ten problem. Zadzwoń do dostawcy internetu i zgłoś problem. U mnie wyglądało to tak że nadajnik był uszkodzony, ale w firmie im pokazywało że wszystko ok. Co się okazało to była sciema. Bo żeby wymienić taki nadajnik to trzeba dużo kasy zapłacić i tak mnie olewali aż wkoncu się nasiliło i inni odbiorcy to samo zgłaszali. Aż wymienili.



 

 

Tutaj masz to samo, może Ea coś robi.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...