Skocz do zawartości

Modernizacja komputera z Socketem LGA 775


Recommended Posts

Witam serdecznie,
Jestem posiadaczem takiego zestawu:
Płyta: ASUS P5K
Proc: C2D E4400 2GHZ@3GHZ
Pamięć: Geil 3x1GB 800mhz CL4-4-4-12
Grafika: Ati 4850 1GB
Monitor: IIyama 24" (16:10) 1920x1200
Zasilacz: Chieftec 400W
________________________________________
Przyczyną zmian jest brak możliwości komfortowej gry w "League of legends" czy "World of Tanks" przy nominalnej rozdzielczości monitora mam 30-50fps na średnich lub niskich detalach - dla mnie to o wiele zamało licząc pojawiające się niekiedy spadki.Chciałbym wydać na modernizacje do 1000zł.
Pomyślałem o wstawieniu mocniejszego procesora E8600 lub Core 2 Quad Q9650, zmiane kości na 2x2GB DDR2 i ewentualnie pozostawienie grafiki. Proszę o pomysły i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez wszystkozajeli
Link to post
Share on other sites

Witaj, pozostawienie grafiki przy tych funduszach to chyba najgorszy pomysł. Na tej płycie możesz sobie pozwolić na podkręcenie procesora w miarę możliwości chłodzenia i zasilania płyty, zmiana kości na 2x2 gb to dobry pomysł, tylko nowych nie warto kupywać.

Grafikę do procesorów na 775 to maksymalnie radeon hd7850 1gb w zupełności wystarczyłby. Nie warto kupować nowych części, lepiej szukać takich z gwarancją a używanych. Teraz takie pytanie, dlaczego masz taki wielki monitor? I czy w mniejszych rozdzielczościach dobrze się skaluje? 

Link to post
Share on other sites

Do tej pory spisywał się świetnie :-) Np. w grach takich jak CS:Source czy DIRT. Od dłuższego czasu odczuwam częste "chrupanie" dysku twardego co może mieć wpływ na jego wydajność. Wcześniej również posiadałem 4GB do momentu kiedy jedna z kości się nie wysypała.W tej sytuacji zakładam kupienie pamięci 2x2GB 1066Mhz, wymianę dysku na SSD oraz zakupienie lepszego procka (używanego) z gwarą rozruchową. Pytanie teraz w jaki procesor celować, pomyślałem o 4 rdzeniach, żeby ta zmiana cokolwiek wnosiła. Przypominam, że mój procek mimo podkręcenia i wysokiego taktowania ma mało pamięci podręcznej etc.

Edytowane przez wszystkozajeli
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...