Skocz do zawartości

komputer dla gracza do 2900zł (+/- 50zł) MAX!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

W twojej propozycji  jest tylko 4gb ramu, a zestawy są prawie takie same, lecz w mojej propozycji jest radeon 7950 Vapor-X i 8gb ramu. Ceny są prawie takie same w twoim 3031zł a w moim 3018zł

Widać, że w techplanet ceny są wyższe, więc raczej będę na esc.pl będę zamawiał

 

Jeszcze pytanie który radeon jest lepszy Vapor-x czy BOOST lite ???

Vapor-x fajniejszy i w tej samej cenie

Weź sobie 8GB ramu ;)  

esc.pl dość tanio to wychodzi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co wy z tym Seagatem macie? Rozumiem wpadkę producenta z nieudaną serią 7200.11, ale dlaczego z marszu przekreślać wszystkie dyski Seagate'a z nowej serii? Macie przynajmniej jakieś przykłady które utrzymają wasz argument dużej awaryjności Seagate ST1000DM003. Jakby nie było ten dysk w swojej cenie ma bezkonkurencyjne wyniki zapis/odczyt. Jeśli macie jakieś potwierdzone przypadki dużej awaryjności tego dysku to bardzo proszę o napisanie tego, ponieważ sam stoję przed wyborem kupna Seagate 1TB lub Caviar Blue 1TB i bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dowody są takie, że WD'ki są NIEawaryjne, więc polecam WD'ka, bo sam mam dyski tej fitmy oraz nie mam z nimi problemów. Z seagate'ami ludzie mają problemy, więc je odradzam.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak jakaś firma dała kiedyś plamę, to w człowieku wzbudza się tzw. niechęć i zwiększona ostrożność - taki naturalny odruch, żeby ponownie się nie sparzyć. 

A z tą plamą, to nie chodzi tu tylko o zepsucie się urządzenia, tylko dochodzi nam utrata cennych danych, czyli dodatkowe szkody powstałe na skutek awarii sprzętu i takie zdarzenie zapada dłużej w pamięci :cry:  

Dysk Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda na pewno jest  bardzo fajnym dyskiem, wydajnym i być może trwalszym od WD - jednak ta plama na honorze firmy, jak sam zapewne zauważyłeś,  jeszcze się nie sprała ;)  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Seagate'y są awaryjne. Bierz WD'ka.

 

Nie przesadzajcie z tymi dyskami, na jakiej podstawie twierdzisz że są one awaryjne ? 



 

 

Dysk Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda na pewno jest  bardzo fajnym dyskiem, wydajnym i być może trwalszym od WD - jednak ta plama na honorze firmy, jak sam zapewne zauważyłeś,  jeszcze się nie sprała

 

I to jest błąd, patrz Asrock P67 Pro B3 - najpopularniejsza mobo pod 2500k od firmy ASrock ... kto by się spodziwał

 

Podobnie z SandFroce - plama po OCZ ..... patrz V300

Link to post
Share on other sites

I to jest błąd, patrz Asrock P67 Pro B3 - najpopularniejsza mobo pod 2500k od firmy ASrock ... kto by się spodziwał

Popularność nie jest wyznacznikiem jakości. ;)

 

Np: Najbardziej popularne kiedyś samochody w Polsce, to Fiaty Seicento :facepalm:

      Najbardziej popularna firma pralek i lodówek, to POLAR. :facepalm:

      Najbardziej popularna technologia telewizorów, to LCD :facepalm:

  itd. itd.

 

P.S. - nie skrytykowałem Seagate'a.

Link to post
Share on other sites

 

 

Popularność nie jest wyznacznikiem jakości.

 

Chodziło mi bardziej o fakt mówiący o tym że ASrock był kiedyś bardzo firmą która się splamiła za czasów Asusa, to że kiedyś coś było nie tak nie znaczy że jest też tak obecnie, nie ma co oceniać firmy / podzespołów opierając się na ich historii, trzeba opierać się na teraźniejszości.  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...