Skocz do zawartości

komputer dla gracza do 2900zł (+/- 50zł) MAX!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

Witam w tym tygodniu chciałbym kupić sobie nowy komputer 

 

Link to post
Share on other sites

Trochę po za budżet z racji, że wybrałem i5-3570K i Z77-G43 czyli lepszy zestaw do OC 

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Samsung SH-224BB SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

TP-Link TL-WN781ND /N150, PCIe/

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

Arctic-Cooling MX-2 (4g)

 

2164 zł +  kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Czyli 2164 + 779 = 2943 zł zmieścisz się :) Chociaż do OC najlepiej jeszcze dokupić jakieś wydajne chłodzenie, ale to jak już będziesz miał na to dostępne środki np :

Thermalright HR-02 Macho120  159 zł

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zestaw @@Demii dobry, ale ta karta sieciowa i pasta trochę zabierają budżetu, bo gdyby trochę uciąć tu i tam to można by złożyć troszkę lepszy zestaw. Jeśli się nie da bez tej pasty i karty (potrzebne Ci w ogóle Wi-Fi?) to trudno, weź zestaw @@Demii który jest całkiem spoko.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do gier ja złożyłem coś takiego za kwotę 2957zł -  HD 7950 :menda: siedzi w środku, i wiadomo, że można z niej wycisnąć jeszcze sporo.

http://i.imgur.com/X2GsQNQ.jpg

RAM dałem 4GB, bo do gier to w zupełności wystarczy, ale te pamięcie są 1600, czyli szybsze od 1333, a to już ma znaczenie.

Nie wrzucałem żadnego napędu CD/DVD - czy on Tobie jest aż tak potrzebny? 

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Do gier ja złożyłem coś takiego za kwotę 2957zł -  HD 7950  siedzi w środku, i wiadomo, że można z niej wycisnąć jeszcze sporo. RAM dałem 4GB, bo do gier to w zupełności wystarczy, ale te pamięcie są 1600, czyli szybsze od 1333, a to już ma znaczenie. Nie wrzucałem żadnego napędu CD/DVD - czy on Tobie jest aż tak potrzebny? 

 

po co tracić na procku,ramie,dysku po to by mieć lepszą grafe?? Moim zdaniem trochę bez sensu.

 

 

 

potrzebne Ci w ogóle Wi-Fi?)

 

raczej tak bo mam router i nie mam innej możliwości podpięcia kompa do netu

Link to post
Share on other sites

po co tracić na procku,ramie,dysku po to by mieć lepszą grafe?? Moim zdaniem trochę bez sensu.

W swoich oczekiwaniach napisałeś, że chcesz komputer do gier, a gry wykorzystują głównie kartę graficzną :)  - ale zapewne o tym wiesz. ;)

I5 3570k + HD7870 nie da Tobie tylu FPS'ów, co FX 8150 + HD 7950 OC - obejrzyj dokładnie

, powinien rozwiać wątpliwości.

Mam też nadzieję, że nikt nie wtrąci tutaj jakiś mitycznych niedorzeczności o ograniczaniu karty przez procesor

 

 

W grach nie zauważy różnicy pomiędzy 1333 a 1600. Poza tym do gier FX-8150  :facepalm:

Kolego sympatyczny - proszę o czytanie ze zrozumieniem - gdzie jest napisane,że odczuje różnice w grach? :>  (tak w ogóle, to trudno wychwycić 2-3 klatki dodatkowo).. Osobiście może nie odczuć, ale program pomiarowy to wychwyci. Pamiętaj też, że kolega czareknocnymarek będzie zapewne też używał komputera do np. rozpakowywania/pakowania, szybkość pamięci ma też wpływ na zapis do pamięci, czas oczekiwania pamięci, czas uruchamiania systemu i miliony innych operacji, które wykonuje się na kompie będąc nieświadomym, że właśnie pamięć, a w zasadzie głównie jej szybkość jest tu potrzebna.

 

P.S. - zapewne gdyby Twoje fundusze były wyższe, to kupiłbyś zestaw i5 3570k + HD 7950. :)

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

obejrzyj dokładnie ten film, powinien rozwiać wątpliwości.

 

to jest test i5 3570+gtx440 vs amd fx8150+gtx570, więc trochę tutaj procesor amd jest lepszy przez tą kart. Ten test jest tak troche bezużyteczny, ponieważ nie mamy porównania 2takich samych sprzętów z innymi procesorami tylko 2różne sprzęty

Link to post
Share on other sites

@up

no właśnie!! :)  - w teście są dwa różne sprzęty i o to chodziło -

1). słabszy procek + lepsza grafa   2).lepszy procek i słabsza grafa. - ten test miał Tobie pokazać, że do gier zdecydowanie lepiej wypadł zestaw 1, czyli słabszy procek + lepsza grafa. :)  

Tutaj w Twoim temacie też są dwa różne sprzęty:1).słabszy procek+lepsza grafa (8150+7950) oraz drugi sprzęt 2).lepszy procek + słabsza grafa (5470 + 7870).

No teraz już powinieneś wiedzieć co i jak dobrać do gier. :P

 

 

Ależ przepraszam, to się już więcej nie powtórzy ;) Co nie zmienia faktu, że procek jest słaby, a dysk nadaje się co najwyżej na magazyn.

Wybaczam :)

Procek nie jest słaby, on jest słabszy od i5 3570k, ale to nie zmienia faktu, że sprzęt ma być pod gry. Spójrzcie na to z innej strony, jak ktoś ma już słaby sprzęt i chce go ulepszyć, aby jego wydajność w grach się poprawiła, to w pierwszej kolejności wymienia kartę graficzną na lepszą, a nie procesor.

Podam przykład na sobie - miałem Phenoma 965 i GTX 460. Miałem 1700zł na modyfikację kompa. Mogłem kupić i5 3570k + nowe mobo 1155 + RAM, ale całe te nowe części, nie dałyby mi takiego kopa w grach, jak kupno HD 7970. Teraz dalej mam Phenom'a 965 w zestawieniu z nową kartą HD 7970 i jest superaśnie.

 

A co chcesz od dysku??.....do ilości FPS'ó on się nie będzie mieszał :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten dysk to przeciwieństwo SSD, wolniej uruchamiany system, gry wolniej się wczytują itp ;)

 

Tak z ciekawości, jedziesz na boxowym chłodzeniu na Phenomie? Jeśli tak to u Ciebie też chodzi jak 10-letni odkurzacz?

Edytowane przez MasterFlamaster
Link to post
Share on other sites

@up.

Racja w 100% - Dysk SSD jest niesamowity, sam używam Vertex'a 2 i do HDD nigdy nie wrócę. Ale autor ma troszkę za mało kasy na taką zabawkę. Zresztą gdybym ja miał 2900zł na komputer, to SSD'ka bym nie wkładał, wolałbym mieć lepsze inne bebechy.(procek, grafa itp.)

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie, to kliknij w moją stopkę na napis "design by Skeeper Poland", a wszystko zobaczysz co mam w środku :D

a jak Ci się spodoba, to będę zaszczycony, jak klikniesz na reputację w temacie "GALERIA (post 26)"

 

P.S. - Dysk SSD mimo iż jest bardzo szybki, to on i tak nie ma wpływau na FPS'y

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

Teraz Ty nie czytasz ze zrozumieniem ;) Chodzi o to, że dysk HDD który podałeś (WD Green) jest strasznie wolny i wpływa na pracę systemu, programów itp. Nie chodziło mi o to, żeby autor kupił SSD :)

Ależ uparty jesteś :)  .Porównałeś WD Green z SSD używając słowa "przeciwieństwo" - jak dla mnie, to każdy HDD jest przeciwieństwem SSD i dla tego uważam, że to porównanie jest niewłaściwe, Jeżeli chodzi o WD Green, to fakt że nie jest szybki - zestaw robiłem na szybko skupiając się na procku i grafice - pozycję z dyskiem można dopieścić ;) , ale cudów się nie należy nie spodziewać.

 

 

 

Kurde patrze na ten procesor AMD co podałeś a tu 8rdzeni 3,6GHz, przecież to więcej niż i7, ale coś mi śmierdzi. Czy mógłby mi ktoś napisać czy to tak naprawdę tak jest? :)

Czy on ma 8 rdzeni???, to zależy od interpretacji pojęcia "rdzeń".

W ogromnym uproszczeniu wygląda to mniej więcej tak::

Jeżeli założymy, że jeden rdzeń to moduł zawierający jedną jednostkę ALU i jedną FPU, to w/g tego założenia FX 8150 ma 4 moduły i 4 rdzenie,

ale w FX;sie 8150 jeden moduł zawiera dwie jednostki ALU i jedną, współdzieloną jednostkę FPU i w/g tego założenia, FX 8150 ma 4 moduły i 8 rdzeni.

Jak wszystko się zmienia wokół nas, tak firma AMD stworzyła nową konstrukcję procesora i to, że FPU jest jedno na dwa ALU, to w/g mnie nie zmienia tego, iż jest to procesor 8 rdzeniowy, 8 wątkowy, 4 modułowy. Trzeba pamiętać, że kiedyś FPU razem z ALU nie stanowiło razem całości, tylko było osobnym, opcjonalnym dodatkiem i mimo tego samo ALU nazywano rdzeniem.

Samo FPU nie może definiować rdzenia - samo ALU , tak.

Ja to tak rozumiem :).

 

.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...