Skocz do zawartości

komputer dla gracza do 2900zł (+/- 50zł) MAX!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

W swoich oczekiwaniach napisałeś, że chcesz komputer do gier, a gry wykorzystują głównie kartę graficzną  - ale zapewne o tym wiesz.

 

No ale nie przesadzajmy. Wszystko zależy od danej gry, jej optymalizacji czy miejsca pomiaru. Jak wiadomo gry FPS mniej obciążają CPU niż RPG czy strategiczne, mimo to różnica pomiędzy FX a i5 jest dość spora

 

http://pclab.pl/art52137-3.html

http://pclab.pl/art52137-4.html

http://pclab.pl/art52137-5.html

 

I5 3570k + HD7870 nie da Tobie tylu FPS'ów, co FX 8150 + HD 7950 OC - obejrzyj dokładnie ten film, powinien rozwiać wątpliwości.

 

Co to za porównanie, GTX 570 vs GT 440 ?? Zresztą zapomniałeś o jednym ważnym apsekcie

 

Rozdzielczość mojego monitora : 1440:900

 

Po co pakować 7950 pod taką rozdzielczość kosztem CPU.

 

no właśnie!!   - w teście są dwa różne sprzęty i o to chodziło -

 

Ale nie porównujmy różnicy GTX 570 i GT 440 do 7870 a 7950 - absurd !!!!

 

Nie chce nawet tutaj nic wspominać o FPS'ie minimalnym. Co nam po 60 klatkach kiedy na mapie nic się nie dzieje a w momencie rozpierduchy CPU zapewni  nam taki piękny spadek wydajności .....

 

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

Sapphire Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit (975/6000)

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Spectek

Zalman Pasta termoprzewodząca ZM-STG2 (3,5g)

Xigmatek Gaia SD1283

TP-Link TL-WN781ND /N150, PCIe/

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

 

2949 zł +  kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

W zestawie masz możliwość OC CPU pod 4.0 GHz. Odpowiednia płyta na Z77 oraz wydajne i ciche chłodzenie w zestawie. Do tego karta graficzna 7870 XT która po OC dogania / czasami przegania (w zleżności od gry) 7950 stock 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_amd_i_nvidia_hd_7950_vs_gtx_660_ti?page=0,16

 

Możesz zaoszczędzić 100 zł kupując MSI Z68A-G43 rev.G3 /intel Z68/ - stracisz tutaj jednak możliwość podłączenia USB 3.0 na przodzie obudowy

 

Jeżeli nie zależy Ci na cichym zestawie to kolejne 100 zł możesz zaoszczędzić biorąc Club3D Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit

 

Pamiętaj też, że kolega czareknocnymarek będzie zapewne też używał komputera do np. rozpakowywania/pakowania, szybkość pamięci ma też wpływ na zapis do pamięci, czas oczekiwania pamięci, czas uruchamiania systemu i miliony innych operacji, które wykonuje się na kompie będąc nieświadomym, że właśnie pamięć, a w zasadzie głównie jej szybkość jest tu potrzebna.

 

Tutaj wyciągasz jakieś niuanse a potem piszesz

 

A co chcesz od dysku??.....do ilości FPS'ó on się nie będzie mieszał

 

No to sobie porównaj Twojego Greena z Seagatem http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,15

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,16

 

Szczególnie test 7zip bo tak o nim wspomniałeś

 

Jakoś wszystko strasznie bez ładu i składu ... eh

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ale nie przesadzajmy. Wszystko zależy od danej gry, jej optymalizacji czy miejsca pomiaru. Jak wiadomo gry FPS mniej obciążają CPU niż RPG czy strategiczne, mimo to różnica pomiędzy FX a i5 jest dość spora

Dokładnie tak. Ale jak tak zaczniemy wnikać, to zaczniemy konfigurować sprzęt pod jeden tytuł. Nie mamy nieograniczonego budżetu i w związku z tym wypadałoby, aby sprzęt był wydajny w FPS i RPG - no chyba że autor preferuje tylko jeden z tych rodzai gier. :)

 

 

Co to za porównanie, GTX 570 vs GT 440 ?? 

To jest przykładowe porównanie dwóch konfiguracji, tak różnych, jak fx + 7950 oraz i5 + 7870

 

 

Zresztą zapomniałeś o jednym ważnym apsekcie

Rozdzielczość monitora nie należy traktować jako wartość stałą - kto wie, może czareknocnymarek będzie chciał zmienić monitor na lepszy ;)

 

 

Po co pakować 7950 pod taką rozdzielczość kosztem CPU.

A po co kupować na nasze drogi BMW M5  500KM kosztem zużycia paliwa.

Można też powiedzieć, że po co komu i7 4770K tylko do internetu,...... a i tak większość by chciał go mieć :)

Po co kupować osobno opony (letnie/zimowe), jak można kupić wielosezonowe, przecież na nich też się da jeździć i taniej wyjdzie.

Takich przykładów typu "po co", można wymienić jeszcze wiele :)

 

 

No to sobie porównaj Twojego Greena z Seagatem 

Kwestię dysku wyjaśniłem już w poście nr 25..

 

ehh.....już mi się nie chce pisać. ;) 

 

 

 

 Pod taką rozdzielczość spokojnie wystarczy 7870 XT

Wystarczy?? Pod jaki względem?. Dla czego, jeszcze przed zakupem sprzętu, narzucać ograniczenia w postaci "wystarczy"?

To po jakiego grzyba zostało stworzone SLI/CF, jak przecież w/g Twojego "wystarczy" można kupić sobie jedną 7870 i zaoszczędzić kasę.

Wybacz moją uwagę ;) , ale słowa "po co", "wystarczy", to słowa podejmujące decyzję za kogoś. Skąd wiesz, że jemu to będzie wystarczać........nie wiesz. (z szacunkiem i bez urazy :) )

 

 

a czy ten procek ma możliwość oc?

oczywiście, że tak i to bardzo ładnie (bez większych problemów osiąga 4,5 - 4,8GHz i uzyskuje spory przyrost mocy -ogólnie i około 30%)

 

Ciekaw jestem, czy czareknocnymarek już wie co kupić?? :D

 

Koniec- dziękuję. ;)

 

pamięci wolę wziąć te :)

Wrzuć do porównania te dwa zestawy pamięci do "poradnika" - tam Tobie doradzą, jakie będą lepsze do gier. Poznasz w ten sposób opinie innych forumowiczów

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mamy nieograniczonego budżetu i w związku z tym wypadałoby, aby sprzęt był wydajny w FPS i RPG

 

No dokładnie, dlatego nie wiem dlaczego idziesz w FX 8150, skoro procesor ten jest znacząco słabszy od i5 w prawie każdej grze. Wiadomo np że taki BF3 nie obciąża CPU ale i nawet mimo to różnica w tej grze jest dość spora pomiędzy proponowanymi tutaj procesorami, nie mówiąc już na temat gier które procesor obciążają

 

 

 

To jest przykładowe porównanie dwóch konfiguracji, tak różnych, jak fx + 7950 oraz i5 + 7870

 

Ale to jest porównanie wprowadzające w błąd, przekłamane, nie mówmy że FX 8150 + GTX570 oraz i5 + GTX 440 jest konfigiem tak samo różnym jak i5 @ 4.0 GHz + 7870 XT oraz FX 8150 + 7950

 

 

 

Rozdzielczość monitora nie należy traktować jako wartość stałą - kto wie, może czareknocnymarek będzie chciał zmienić monitor na lepszy

 

 

Wystarczy?? Pod jaki względem?. Dla czego, jeszcze przed zakupem sprzętu, narzucać ograniczenia w postaci "wystarczy"?

 

Wracając do tego, czyli sprawy GPU. Dobra ok, może źle się wyraziłem ale zauważ jedną rzecz. Na pewno dobrze wiesz że 7870 XT dogania po OC 7950 stock, natomiast z 7870 XT mamy zestaw z i5 z możliwością OC pod 4.0 GHz.  Czyli zyskujemy dość sporą różnicę wydajności w postaci mocniejszego procesora w niemal każdej grze kosztem różnicy pomiędzy 7950 a 7950 po OC. Nie opierajmy się też na testach gdzie podawany jest fps średni w tym przypadku, tak jak napisałem wcześniej ... co nam po 60 fpsach kiedy na mapie będą latać same ptaszki a w momencie krytycznym dla gry odczujemy spore spadki wydajności przez procesor

 

 

 

Ciekaw jestem, czy czareknocnymarek już wie co kupić??

 

Hehe,  jak nie wiem to doradzimy mu w dalszej części tematu  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale to jest porównanie wprowadzające w błąd, przekłamane, nie mówmy że FX 8150 + GTX570 oraz i5 + GTX 440 jest konfigiem tak samo różnym jak i5 @ 4.0 GHz + 7870 XT oraz FX 8150 + 7950

Tym  porównaniem (innego nie mam :( ) chciałem tylko pokazać, że zestaw typu "gorszy procek + lepsza grafa", będzie wydajniejszy w grach, niż zestaw typu "lepszy procek + gorsza grafa"

 

Niestety ubolewam nad tym, że w testach kart graficznych wsadzają wyczesane i7 i nie przejmują się obciążalnością procka przez grę.

 

Aż sam mam ochotę zrobić taki test z kimś, kto posiada i5 3570 + hd 7850/7870. (Ja mam Phenom 965 + hd 7970) ;)

 

 

Hehe,  jak nie wiem to doradzimy mu w dalszej części tematu  :D

pewnie , że doradzimy - od tego tu jesteśmy :wariat: 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

chciałem tylko pokazać, że zestaw typu "gorszy procek + lepsza grafa", będzie wydajniejszy w grach, niż zestaw typu "lepszy procek + gorsza grafa"

 

Nie nie, tutaj jest wszystko ok i z wszystkim się zgadzam w 100%, jednak uważam że nie można robić tego przesadnie, patrząc nawet na nowe silniki gier trzeba odnajdywać kompromisy pomiędzy mocnym CPU oraz mocną GPU 

 

Tutaj znowu pokazuje się nam nowy kompromis z i5 + GTX 760 - to już musi wszystkich zadowolić 

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-760-test/strona/20372.html

 

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NS95 SATA (black)

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Zalman Pasta termoprzewodząca ZM-STG2 (3,5g)

TP-Link TL-WN781ND /N150, PCIe/

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

MSI B75MA-P45 /intel B75, LGA1155/

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

2964 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Alternatywnie zachowując możliwości OC CPU na przyszłość

 

MSI Z68A-G43 rev.G3 /intel Z68/

 

Zestaw z tą płytą kosztować będzie 2993 zł, jeżeli za drogo to na początek możesz kupić tylko Crucial 4GB 1333MHz CL9 Spectek

Link to post
Share on other sites

Tak będzie ok, tylko nie nada się ona za bardzo do OC z powodu gołej sekcji zasilania

 

W zestawie wyżej masz wydajniejszy procesor od FX 8150 oraz praktycznie tak samo wydajną kartę jak 7850 - czyli GTX760

 

Idziesz nadal w stronę FX ?

Link to post
Share on other sites

Tak, chodziło oczywiście o 7950

 

 

 

też procek nie nadaje się do tak dużego oc jak np i5 2500k 
 

 

Ivy Bridge na 4.0 GHz to wydajność Sandy Bridge na 4.3 GHz

 

Idąc dalej, w większości gier OC z 4 na 4.5 GHz praktycznie nie przekłada się na wzrost wydajności, co najwyżej 1-4 fpsy Ci dojdą. 

Link to post
Share on other sites

Tutaj znowu pokazuje się nam nowy kompromis z i5 + GTX 760 - to już musi wszystkich zadowolić 

No zestaw całkiem całkiem :)

Byłoby jednak nudno, gdybym o coś nie zapytał :D

 

Kajitsu - a gdyby tak złożyć do kupy i5 3350 , a zaoszczędzoną kwotę dołożyć do HD7950 i ją podkręcić? :menda:  - co Ty na to?

 

I jeszcze jedno mnie nurtuje - czemu tu w temacie, nikt nie bierze pod uwagę RAM'u 1600? - przecież różnica cenowa, to grosze są.

 

ale, też procek nie nadaje się do tak dużego oc jak np i5 2500k 

i5 2500k trzyma jeszcze bardzo wysoką cenę (nie wiedzieć czemu) - w jego cenie jest lepszy i5 3570K.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kajitsu - a gdyby tak złożyć do kupy i5 3350 , a zaoszczędzoną kwotę dołożyć do HD7950 i ją podkręcić?

 

 

No w sumie i racja, płyta na B75 to mozna brać nawet i 3350p a roznice 100 zł dołozyc do 7950

 

 

 

 

I jeszcze jedno mnie nurtuje - czemu tu w temacie, nikt nie bierze pod uwagę RAM'u 1600?

 

 

Ivy Bridge nie oduczwa wzrostu wydajności tak jak Sandy Bridge przy wyższych taktowaniach pamieci RAM - jedyna roznia widoczna jest w smarkach

 

 

 

A nie lepiej zrobić tak, by wziąć procek pod oc np i5 3570k/2500k + radeon 7870

 

Najmniej wydajna propozycja tutaj podana

 

 

 

najwyżej sprzedam i kupię nową lepszą??

 

No chyba że ..... ale i tak 7870 to minimum do FullHD na dzien dzisiejszy

 

W zestawie z posta #35 zmien grafikę na Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB DDR5 384bit (925/5000)

 

Wybierz tam rowniez model plyty MSI Z68A-G43 rev.G3 /intel Z68

 

Podkrecisz wtedy procesor pod 4.0 GHz co wystarczy do kazdej gry, czesto krecenie wyzej nie przeklada sie na wzrost wydajnosci

Do tego bedziesz mial w zestawie 7950 ktora po OC dochodzi 7970 stock.

 

Jest to chyba najlesze rozwiazanie jakie moze byc w tym temacie i naprawde ciezko chyba juz bedzie o cos lepszego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Reasumując:(mam nadzieję, że czegoś nie sknociłem) ;)

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB DDR5 384bit (925/5000)

ArcticSilver Arctic Ceramique 2 (2.7g)

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

TP-Link TL-WN781ND /N150, PCIe/

SilentiumPC Fortis HE1225

 

Razem: 2955zł.

 

To jest bardzo fajny, wydajny zestaw do gier złożony przez najlepszych specjalistów ;) , ale nie za bardzo do zabawy z OC procesora. Za kwotę około 2900zł można oczywiście złożyć zestaw do OC, ale w żadnym wypadku nie będzie on miał takiej wydajności w grach co ten. Natomiast karta graficzna HD7950 jest bardzo wydajna (i nie chodzi tu tylko o full HD)oraz jest wręcz stworzona do OC i jak to Kajitsu Tobie napisał, po OC dorównuje wydajnościa do HD 7970.

 

P.S. - nie ma tutaj napędu CD/DVD - Wcześniej pytałem się Ciebie, czy aż tak bardzo go potrzebujesz? Nie wiem jak inni, ale ja już nie mam napędu od prawie roku i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy :) . System instaluje z pendrive, filmy mam na twardym dysku i to co mnie najbardziej zadowala, to dużo więcej miejsca w budzie :D .

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzenia narazie nie potrzebuje, zamiast tego wole 8gb ramu w 1kości.

 

 

 

 

P.S. - nie ma tutaj napędu CD/DVD - Wcześniej pytałem się Ciebie, czy aż tak bardzo go potrzebujesz? Nie wiem jak inni, ale ja już nie mam napędu od prawie roku i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy . System instaluje z pendrive, filmy mam na twardym dysku i to co mnie najbardziej zadowala, to dużo więcej miejsca w budzie .

 

To jest zestaw do gier a ja gry przeważnie kupuje a płytach, więc raczej potrzebuje napędu CD/DVD :)

 

 

Poza tym, nie przemawia do mnie ten procesor, ma tylko 3,1GHz bez możliwości OC ;/

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-11196-19-20g-boost-3gb-ddr5-pci-e-box-84-701995.html

 

 

A kartę graficzną będę zamawiał na stronie agito.pl, ponieważ dodają tam 4gry a cana jest podobna

 

 

A nie lepiej dołożyć 19zł i kupichttp://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=46292

???

Edytowane przez czareknocnymarek
Link to post
Share on other sites

OK, rozumiem. :) 

Wywalamy chłodzenie i dobieramy:

LG GH24NS95 SATA (black)

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

2953zł.

 

Procesor - To, że on ma 3,1GHz, nie oznacza że jest zły - taktowanie zegara jest jedną za składowych, odpowiadających za jego wydajność.

Tutaj test 3350 - http://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i53350p_tanie_cztery_rdzenie_na_lga_1155?page=0,12

 

Prosty przykład: Wydajność i7 3770K z zegarem 3,5GHz, a wydajność FX 8350 z zegarem 4GHz. Mimo, iż FX ma dużo wyższe taktowanie, jest o wiele mniej wydajny od i7. :P

Oczywiście możesz zmienić na jakiś procek pod OC - ale trzymając się budżetu, będziesz musiał zrezygnować z HD 7950 i tym samym, wydajność w grach spadnie....i to dość sporo.

Cyferki to nie wszystko, chociaż wiem, że potrafią działać na wyobraźnię i mieć wpływ na decyzję.

 

Cały sprzęt możesz kupić gdzie tylko chcesz - nikt tutaj nie może Tobie narzucić konkretnego sklepu - my tylko dobieramy podzespoły i orientacyjnie patrzymy na ceny :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...