Skocz do zawartości

Geforce GTX 560Ti czy warto zmienić


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez misiek22230,

Recommended Posts

Witam,

posiadam Geforce GTX 560Ti model Asus GTX560 Ti DirectCUII Top i mam oto taki dylemat

czy warto przy zakupie nowego komputera zmienić także kartę graficzną? Dodam iż powodem dylematu

jest fakt  posiadania monitora 17 calowego z maksymalną rozdzielczością 1280X1024 pikseli, i jak na razie nie planuję jego zmiany. Czy waszym zdaniem, może lepiej zaoszczędzić na niej a w zamian kupić mocniejsze podzespoły (dysk ssd, cpu,mobo). Co o tym myślicie :) 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pozostałe podzespoły mam oto takie:

 

CPU:
Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz
 
CPU Cooler:
Spartan PRO HE924

 

płyta główna:
Asus P5N-E SLI
 
dyski twarde:
1) Seagate Barracuda  500 GB (Sata 3)
2) Seagate Barracuda  250 GB (ATA )

 

Ram:

Kingston DDR2-800 3GB

 

Zasilacz:

chieftec GPS-550 AB A

 

Monitor:

Eizo FlexScan S1731
 
Obudowa:
Stara obudowa z 2000 roku.
 
System:
Windows XP Profesional
 

 

Edytowane przez disign
Link to post
Share on other sites

Do tej rozdzielczości wystarczy nawet mój radek 7770, aby pograć na wysokich w bf3, więc twój GTX spokojnie Ci jeszcze trochę posłuży.

Chyba tobie ja na GTX470 gram w 1024x768 a wolał bym GTX680.

Autorowi radze kupić GTX660 lub 660TI a procesor przynajmniej I5 sandy bridge.

 

Chociaż można na razie zostawić GTX560TI, sprzedał płytkę proca i ram i kupić Intela 4570 za 750zł jest wersja która ma 2,9Gh i sama się podkręca do 3,6Gh płytkę B85 i 4GB ram DDR3 i tez dostaniesz ładnego kopa w wydajności w grach.

Bo do Q6600 nie ma sensu pchać szybszej karty od GTX560TI.

dysk na ATA też trzeba sprzedać bo S1155 i S1150 ma tylko serial ata.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Akurat to wiem że nie ma sensu modernizować mojego quada, dla tego powoli zbieram na nowy zestaw. 

Myślę nad i7, i tak sobie pomyślałem że sobie zaoszczędzę na grafice i zostawię moją starą a w zamian złoże mocny zestaw oczywiście poza grafiką. A grafikę zmienię jak kupie sobie większy monitor.

Link to post
Share on other sites

Ta karta do tego procka to właśnie ZŁOTY SRODEK !

Można ją bez problemu podkręcić do poziomu stockowego 570 a sam posiadam takiego więc wiem , że przy 1680x1050 można grać płynnie we wszystko a Ty chcesz grać w o wiele mniejszej więc tym bardziej !

 

 

 

Chyba tobie ja na GTX470 gram w 1024x768 a wolał bym GTX680. Autorowi radze kupić GTX660 lub 660TI a procesor przynajmniej I5 sandy bridge.

 

Czy ty widziałeś by autor pytał o zmianę proca itp ? tak samo ja mogę poradzić byś zmienił na nowego i7 i Titana...a bo można...

Link to post
Share on other sites

hehe w takiej rozdzielczości w BF3 to o fps decyduje CPU w tej grze , nie karta (wystarczy gts250 za 130 zł) więc śmieszny ten twój post :)

Kolejny raz się kompromitujesz a ja ostatni raz odpowiadam na twoje idiotyczne zaczepki.

 

Akurat to wiem że nie ma sensu modernizować mojego quada, dla tego powoli zbieram na nowy zestaw. 

Myślę nad i7, i tak sobie pomyślałem że sobie zaoszczędzę na grafice i zostawię moją starą a w zamian złoże mocny zestaw oczywiście poza grafiką. A grafikę zmienię jak kupie sobie większy monitor.

I tak będzie najlepiej, tylko nie bierz I7 tylko I5 4570.

 

http://www.agito.pl/podzespoly-pc/procesory/lga-1150/81,299-649274.html

Ja bym brał procesor na nowy Socket LGA1150 bo raczej w 1155 nie ma sensu się już pchać.

Link to post
Share on other sites

Kolejny raz się kompromitujesz a ja ostatni raz odpowiadam na twoje idiotyczne zaczepki.

 

 

na drugi raz,  jak nie masz pojęcia na jakiś temat to się nie ośmieszaj, zbadaj sobie (o ile potrafisz) na ile przy takiej rozdzielczości (1024x768) ci karta pracuje (zużycie gpu) i wróć, to może jeszcze znajdę dla ciebie chwile czasu

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Teraz to sobie możesz pisać już i tak doszliśmy to wniosku że lepiej zostawić na razie GTX560TI a kupić Ivy albo Hasswela.

 

A bo ty myślisz że w niskiej rozdzielczości jest niskie zużycie gpu, no to się mylisz.

:rotfl: ta odpowiedź mi wystarczy za Twą wiedzę na temat kart graficznych

 

no taki 8400gs 64bit pewnie będzie miał ze 99% w tej super rozdziałce  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

disign - ja miałem podobny dylemat. Zacząłem od wymiany płyty/procka/pamięci zostawiłem starą grafikę i monitor. Następnie dokupiłem dysk SSD teraz w kolejce zbieram na grafikę. Też mam monitor 17 cali podobnie jak Ty i bardzo ogranicza mnie roździelczość dlatego grafika została na sam koniec bo i tak raczej nie zauważę różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...