Skocz do zawartości

Która dźwiękówka? ESI Juli@ XTE vs. ASUS XONAR D2X


Recommended Posts

Witam! :D

 

Z ciekawości chciałem dowiedzieć się od fachowców która karta jest lepsza bądź uniwersalna?

Wiem że asusy mają problem z grami(niektórymi)?Właśnie jak to jest?

Jeszcze zapytam czy znacie jeszcze karty dźwiękowe  z białym PCB?

 

http://www.esi-audio.com/products/juliaxte/ vs http://pl.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_D2X/

 

Dziękuję! :D

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Ja mam interfejs na USB puszczony w asio i nie spotkałem się jeszcze z problemami w grach. Czy to pierwszy Deus Ex czy Human Revolution dźwięk zawsze był. Jedynie kiedyś teamspeak nie widział wejścia mikrofonowego, może nowsze nowsze wersje już obsługują, nie wiem, nie gram w komputer w internet od paru lat. Zresztą tej ESI daleko do półki PRO, do odsłuchu w domowym studiu nagrań jak znalazł. Pod warunkiem, że nie będzie się krzaczyła ;)

Edytowane przez Gumbas
Link to post
Share on other sites

ASIO jest obsługiwane tylko przez konkretne aplikacje, nie ma możliwości aby gry działały przez sterowniki ASIO. Gry korzystają najczęściej z WDM albo driectX, problem najczęściej wystepuję gdy gry obsługują dźwięk w grach przez directX 3D lub wykorzystują sprzętowe miksowanie dźwięków np. na TC 6 i 48, Terratec 2496 GSE i innych nie mam w ogóle dźwięku w takich grach a w niektórych słychać tylko część dźwięków lub są same trzaski albo straszny delay w stosunku do obrazu.  Wiem co mówię bo mam zainstalowane około 200 różnych gier i przynajmniej 30 procent działa nieprawidłowo na kartach "profesjonalnych". Dlatego używam też Creativa Elite Pro i na nim nie ma żadnych problemów z dźwiękiem w grach.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie drivery do mojego interfejsu lecą po ASIO, tak przynajmniej pokazuje mi soft. Być może mój interfejs przełącza się do gier na inny tryb, szczerze mówiąc nie wiem - nie sprawdzalem manuala bo nie było takiej potrzeby. Na Audioboxie dźwięk w grach jest, tego jestem pewien. Z tego co pamiętam to mój kumpel grał na kompie przy podpiętym M-Audio Projectmix i tam też problemów z dźwiękiem nie było. 

Edytowane przez Gumbas
Link to post
Share on other sites

Z obecnymi, nowszymi tytułami nie powinno być większych problemów bo te stety/niestety nie korzystają często z bardziej zaawansowanych sytemów pozycjonowania dźwięku, problemy są raczej z tymi grami które mają kilka lat np. GRAW, Fear, UT III. Mniejsze problemy też sprawiają karty które są w skonstruowane w oparciu o chipy zgodne z windowsowym UAA.

Link to post
Share on other sites

To by się zgadzało. Zapalonym graczem już nie jestem, raczej pogrywam sobie okazjonalnie. Tak czy siak do domu lepszym wyborem będzie Asus czy nawet Audiotrak zamiast ESI. Sam miałem taką ESI kupić jako drugą kartę bo używane są z reguły tanie, ale nie bez powodu. Poczytałem trochę opinii o nich i odechciało mi się czegokolwiek od tego producenta. Loteria czy toto będzie działało sprawnie.

Edytowane przez Gumbas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...