Skocz do zawartości

nVIDIA czy ATI, ATI czy nVIDIA? Oto jest pytanie...


nVIDIA czy ATI, ATI czy nVIDIA? Oto jest pytanie...  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. nVIDIA czy ATI, ATI czy nVIDIA? Oto jest pytanie...

    • Posiadam kartę graficzną ATI
      48
    • Posiadam kartę graficzną nVIDIA
      37
    • Posiadam kartę graficzną opartą o chipset innego producenta
      2
    • Posiadam kartę ATI, ale zmieniam na nVIDIA
      8
    • Posiadam kartę nVIDIA, ale zmieniam na ATI
      7
    • Posiadam zintegrowaną kartę graficzną nVIDIA
      6
    • Posiadam zintegrowaną kartę graficzną ATI
      8
    • Posiadam zintegrowaną kartę graficzną opartą o chipset innego producenta
      4
    • Karta pracuje na złączu AGP
      8
    • Karta pracuje na złączu PCIex16
      59
    • Karta pracuje na innym złączu
      3
    • Karta posiada jeden procesor graficzny
      63
    • Karta posiada więcej niż jeden procesor graficzny (4870x2, GTX295 etc.)
      2


Recommended Posts

Witajcie ponownie.

Znów nawiedzam forum z myślę ciekawą ankietą poruszającą "odwieczny" dylemat każdego kto zastanawia się nad wyborem odpowiedniej karty graficznej.

Zagłosujcie i podzielcie się swoimi odpowiedziami ze wszystkimi użytkownikami forum.

 

Tym razem można dokonać 5 odpowiedzi.

 

Moje opcje to:

Posiadam zintegrowaną kartę graficzną (GeForce 7025)

Posiadam kartę graficzną ATI (kiedy to czytacie zapewne sprzedałem swoje 4850 w dobrej cenie i zakupię 5770 w benchmarkowej promocji sasasasasa :P )

Karta pracuje na złączu PCIex16

Karta posiada jeden procesor graficzny

 

P2dr!

Link to post
Share on other sites

PC:

Posiadam kartę graficzną nVIDIA

Karta pracuje na złączu PCIex16

Karta posiada jeden procesor graficzny

 

LAP:

Posiadam zintegrowaną kartę graficzną opartą o chipset innego producenta

Karta pracuje na innym złączu

Karta posiada jeden procesor graficzny

 

O zmianie jak na razie nie myślę bo ważniejszy jest cep, mateczka i memki (ale na tą chwilę faworytem jest HD5850).

Link to post
Share on other sites

Narazie posiadam integre ATI hd2100, ale mimo tego że wolę ati skłaniam się do kupienia nvidii ponieważ zawiera cuda i oblsługuje open cl... Zastanawiam się nad 9800 gt lub gts250 lub gtx260.

Link to post
Share on other sites

Mam dylemat na co zagłosować. :)

Normalnie mam HD4870, ale wczoraj poszedł na gwarancję i dostałem zamiennik w postaci GF 8400GS :P.

 

Posiadam kartę graficzną ATI

Karta pracuje na złączu PCIex16

Karta posiada jeden procesor graficzny

 

Na razie nie planuję zmiany innej niż powrotna Radeona. :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Muszę przyznać, że przez długi czas obstawałem przy ATi, w robocie za to ciągle przeplatały mi się różne modele nV i stałem ciągle pomiędzy młotem i kowadłem.

Kiedyś, a właściwie i do dziś lubię serię Half-Life, a jak wiadomo, HL2 działał o wiele lepiej na kartach ATi, pamiętam kupiłem wtedy najlepszą grafę na rynku radka 9800XT 256 i jakoś tak z tę firmę polubiłem, że zatrzymałem się na FireGL v7700. Od niedawna przeszedłem w blaszaku na nV i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony, ale nie zdecydowany.

Podsumowując_0, wszystko zależy do czego się karty używa. Jeśli gierki, to chyba nV, jeśli pro to raczej zostanę przy ATi (choć i tu świat dzieli się na dwoje - wszystko zależy od aplikacji).

Podsumowując_1, budując kompa, najlepiej budować go pod konkretne zastosowania (trzeba wiedzieć, czego się będzie wymagało) i wtedy człowiek będzie usatysfakcjonowany. Nie ma złotego środka, nie ma kogoś lub czegoś, co by się wszystkim podobało.

Link to post
Share on other sites

:) bardzo zaskoczony jestem przewagą ATI!

 

Co do samego pytania który z producentów jest lepszy nie należy podchodzić ze skrajnymi opiniami. Najlepszym dla nas użytkowników jest stan równowagi technologicznej między producentami w rezultacie czego producenci będą walczyć cenami!

Nie mogło by być nic gorszego jak monopol któregoś z producentów. Zaowocowało by to wstrzymaniem rozwoju technologicznego jak i zaporowymi cenami produktów. Powstanie trzeciej opcji wyboru było by świetną sprawą aczkolwiek bardzo nierealną. Intel oraz S3/Via nie mają technologii oraz funduszy na skuteczne konkurowanie z potentatami jakimi stali się ATi oraz nVIDIA.

Wyobrażacie sobie odrodzenie 3DFX'a? Jakby wyskoczyli z jakąś innowacyjną technologią na miarę T&L było by booom! i pozamiatane :menda:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Właśnie, mówi się, że wojna napędza postęp. Dlatego dobrze jak jest ta rywalizacja pomiędzy dwoma wielkimi koncernami (my możemy tylko zyskać n a tym).

Takim boooom miała być larabee intela, ale nie wyszło, a szkoda :menda:

Link to post
Share on other sites

Na tą chwilę AMD/Ati 4850(jestem bardzo zadowolony) i jest to moje drugie Ati w życiu (duuużo wcześniej posiadałem R8500 który był genialny) Z Nv mam różne wspomnienia. Najgorsze oczywiście z 5200FX, najlepsze z TNT2 i z 6600GT.

 

Gdybym teraz kupował grafikę, było by to oczywiście AMD/ATI, ale tylko dlatego, że teraz nie mają sobie równych. Generalnie jestem zdania, że trzeba wybierać to co akurat najbardziej opłacalne.

 

W ankiecie zabrakło opcji dla posiadaczy CF/Sli, dlatego zaznaczyłem kartę jedno procesorową.

 

Edit, zapomniałem, że gdzieś na krótko zagościł w moim pececie Rage, więc 4850 będzie w sumie trzecim modelem od ATI, choć drugim radeonem.

Link to post
Share on other sites

W ankiecie zabrakło opcji dla posiadaczy CF/Sli, dlatego zaznaczyłem kartę jedno procesorową.

 

ajć! faktycznie nie pomyślałem o tym :menda: ;/

chociaż można to podciągnąć pod Karta posiada więcej niż jeden procesor graficzny

:)

Link to post
Share on other sites

nVidia Forever czekam na Fermi

A ja czekam na Duke Nukem 4ever :menda::)

 

Tak na serio, to oczywiście też czekam na Fermi, bo ten rynek tego potrzebuje, a ponadto ciekaw jestem co takiego wypichcą.

 

Moja mała teoria jest taka że, pierwsze egzemplarze fermi musiały wypaść fatalnie na tle 5xxx(stosunek wydajność- cena). Cały projekt wzięto więc ponownie na warsztat i stąd te opóźnienia. No ale tym razem to daje nadzieję na porządną wydajność

 

Po takim czasie oczekiwania, nie chcę nawet słyszeć o wydajności mniejszej niż 5870 + 20 %

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...