Skocz do zawartości

Komputer na długie lata za około 3800zł z OS.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry.
  • Maksymalna kwota : Ok. 4000zł z systemem.
  • Których części potrzebuję : Cała "BUDA".
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1650x1050.
  • Specjalne wymagania : Chłodzenie w cenie.
  • Części z poprzedniego komputera : Nic.
  • Inne : -
  • Własna propozycja zestawu : ​

​CPU: I5 4670k

GPU: GTX Gigabyte 660

RAM: Crucial 1x8GB 1600/CL9

PSU: XFX 550W

ODD: Samsung SH-224DB/BEBE

MOBO: MSI Z87 G43

HDD: WD BLUE EZEX 1TB

CASE: SPC M40/X80 (Zależy kiedy będzie dostępna na morele (SPC X80))

COOLER: PHANTEKS PH-TC 12DX

OS: WIN8 64BIT PL

 

Razem: ok. 3770zł morele.net.

I tak gram w 1024x768 dlatego taka słaba grafika (jak na ten budżet) - mam słaby wzrok i po prostu muszę mieć wszystko większe na ekranie, gdy zmienię na 1650x1050 oczy bolą po jakiejś godzinie grania w FPSy.

 

Co byście tu zmienili? Według mnie nie ma co zmieniać ;-). W przyszłości, gdy będzie brakować mocy dokupię inną grafikę, z procesorem raczej na parę lat będzie spokój.

(Tak wiem, słabo się kręcą, i tak nie gram w wymagające gry. Na stocku będzie stał parę lat, a po skończeniu gwarancji oskalpuję IHS i dopiero go wykręcę)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Po to kupuję nowy komputer, żeby wreszcie grać komfortowo w tych 100 klatkach przy w miarę przystojnych ustawieniach :P

Dysk SSD kupię sobie później, jakoś nie widzę potrzeby wydawania 400zł dla skrócenia czasu np. uruchamiania systemu.

Link to post
Share on other sites

@up. Jakie masz odświeżanie monitora? Obstawiam że 60Hz a więc 100 klatek tak czy siak nie uświadczysz :)

 

na GTX660 spokojnie pograsz nawet w 1920x1080. Nie wiem skąd Twoja opinia że to słaba grafika :) Jak dla mnie to średnia półka :)

 

Ja w zestawie zmieniłbym tylko RAM na coś 2x4GB. A w przyszłości możesz dokupić drugą GTX660 i śmigać dalej w nowe tytuły. Platforma na lata

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam 60Hz, ale w counter-strike do płynnej rozgrywki potrzebne jest równo 100 fpsów, a do CS:GO czym więcej tym lepiej. Pograj na 60 fpsach i na 200-300 fpsach. :P

A co z płyta? Umożliwi SLI? TZ. porty PCI.

I czy będę mógł jeszcze podłączyć kartę dźwiękową Asus Xonar DX?

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam 60Hz, ale w counter-strike do płynnej rozgrywki potrzebne jest równo 100 fpsów, a do CS:GO czym więcej tym lepiej. Pograj na 60 fpsach i na 200-300 fpsach.

 

A czy wiesz że monitor 60Hz nie potrafi płynnie wyświetlić 100 klatek na sekudnę ? Jeżeli chcesz mieć płynne + 100 fpsów to tylko na monitorze 120 Hz 

 



Zamiast pakować pieniądze w sprzęt, zainwestuj w monitor jeżeli jesteś gamingowcem CS'a 

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/5569749

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Monitor kupię później. Nie będę obcinać na wszystkim żeby coś wcisnąć.

BTW. Myślałem o Asusie VG248QE, ale jeszcze nic nie wiadomo.

A ten filmik kiedyś widziałem, bodajże też na tym forum.

I uwierz, że w 1.6 widać różnicę pomiędzy 60 a 100kl/s. Jak Ci spadnie poniżej 100 to już cie ... strzela :P.

Link to post
Share on other sites

skoro wszystkie rozumy pozjadałeś to po cholerę pytasz o jakąkolwiek radę?

 

jest to technicznie niemożliwe abyś na 60Hz monitorze widział różnicę między 60 a 100fps bo monitor i tak wyświetli max 60fps... no ale widać, że można tłumaczyć...

 

edit;

 

literówka

Edytowane przez manfred86
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ta, beka. Zagraj w 1.6 na 60 i na 100 fpsach i edytuj posta.

@down

Jak mówiłem, zagraj i edytuj. Różnicę widać "gołym" okiem, no ale wiesz więcej ode mnie, także nie kontynuujmy tematu bo i tak z tego nic nie wyjdzie.

Edytowane przez lxxer
Link to post
Share on other sites

Panowie, on ma rację z tymi fps'ami.

Wyświetlanie klatek swoją drogą, ale do 1.6 100 fps'ów trzeba mieć, a do CSGO 128.

Im więcej klatek tym mniejszy screen tearing przy wyłączonym v-sync.

Należy mieć co najmniej tyle klatek w grze co "rate" na serwerze, czyli dla 1.6 100fps'ów, a dla CSGO 128fps'ów.

Sam sprawdzałem w CSGO różnicę pomiędzy 128, a ustawieniem bez ograniczenia (mam coś około 150-250 klatek) i różnicy faktycznie nie ma (monitor 120Hz). Niższa wartość klatek jednak byłą lekko odczuwalna podczas rozgrywki. Taka budowa silników tych gier.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...