Skocz do zawartości

Fujitsu Simens AMILO Pro V3515 - jaki proc wstawić. Socket M.


Recommended Posts

Jak w temacie.

 

Specyfikacja tego badziewia:

 

Intel® Celeron® M 430
2 GB DDR2-667 SDRAM
160 GB S-ATA 150

Graphics Integrated in VIA VN896, Chrome9 HC
 

Oryginalnie miał 512 ramu i jakiś mały dysk, który się rozsypał więc wstawili teściowi "tanio" nowy przyszłościowy dysk.

Obecnie ma 2 GB w dwóch kościach po 1 GB (więcej nie obsłuży).

 

Najmocniejszy cep na tą podstawkę to T7600G. Niestety jego wartość przewyższa wartość lapka.

 

Chciałbym zamknąć się w 100zł i w tej cenie znajduję T7200. Dobre to będzie?

 

Lapek używany przez moją lubą do internetu i czasem jakichś gier na fejsie. Obecny sobie nie radzi, chłodzenie ledwo wyrabia bo proc cały czas zasuwa na 90-100% obciążenia. Mocniejsza sztuka powinna sobie lepiej poradzić. Polować więc na tego T7200 czy może coś słabszego?

Link to post
Share on other sites

Warto polować na t7200 SL9SF i wymienić

 

ewentualnie proponuje T5600 SL9SG

 

M430 to bardzo słaby procesor i nie ma porównania z T7200

 

wyniki mówią same za siebie

http://www.notebookcheck.pl/Intel-Celeron-M-430.48186.0.html vs http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-2-Duo-T7200.48136.0.html vs http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-2-Duo-T5600.48140.0.html

 

T5600 jest w  testach ok. 2x bardziej wydajny od M 430, za to T7200 jest ok. 10-20% wydajniejszy od T5600

 

jak uda ci sie kupic T7200 za 50-60zł to warto, T5600 jest za 30-40zł od ręki do dostania

 

 

ja zamieniłem swego czasu w lapku żony Pentium Dual Core T2370 na Pentium Core 2 Duo T8300 i naprawdę odczuwa sie tą różnicę

Link to post
Share on other sites

Wsadź najmocniejszy procesor w zakładanej kasie.

Sprawdź od niczego na stronie producenta jakie najmocniejsze procesory były do niego wkładane, żeby niespodzianki nie było.

Sam wymieniałem Semprona na Durona i w bardziej wymagających aplikacjach laptop dostał przyśpieszenia.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Duron mobile to w zasadzie procki historyczne lata 2000-2004

 

Semprony socket 754 S1/S2 były następcami Duronów socket A więc niemozliwa jest zamiana Semprona na Durona

 

edit

 

pierwsze niemobilne Semprony K7 były również na socket A - ale wydajnościowo to i tak niewiele zmieniało

 

mobilne Semprony TYLKO socket 754 S1/S2

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

Według informacji ze strony producenta bios w wersji 1.0J obsługuje T5500. W lapka wgrałem 1.0N (najnowszy dostępny do pobrania).

 

Różnica według CPU World to 21% w aplikacjach jedno-wątkowych i 114% w wielowątkowych.

 

Trochę kusi mnie ten T7200 ale nie wiem czy go obsłuży. Wszyscy piszą że T5500 działa bez problemu. Jest jeszcze jakiś modowany bios na sieci ale jakbym uśmiercił lapka to moja by mnie udusiła a już na pewno nie miałbym obiadu przez tydzień.

Link to post
Share on other sites

Te procki są zrobione w tym samym procesie, więc z T7200 nie powinno być problemów.

T7200 z przesyłką kosztuje jakieś 90 zł, więc wiele nie ryzykujesz, a zawsze możesz go sprzedać dalej.

Na jakim chipsecie jest płyta główna ?

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Lekki odkop, ale ten temat akurat mnie interesuje. Lukson pamiętasz co wstawiłeś do tego lapka ? Ostatecznie T7200 ? Wszystko śmigało czy były problemy ? Na jakiej wersji BIOSu to robiłeś ? Mam wersję 1.0F jednak trochę się obawiam robić update do 1.0N. Raczej bezpieczny proces czy coś może pójść nie tak ? O ile w swoim PC zmieniam BIOS bez większych obaw tak tu nie chciałbym uwalić lapka.

Link to post
Share on other sites

Jeśli laptop ma sprawną baterię która trzyma minimum 15 minut to co mogło by się stać złego w trakcie aktualizacji biosu?
Wersja 1.0N jest to oficjalny bios, więc jeśli jakimś cudem laptop w trakcie tej aktualizacji ci się nie wyłączy to nie ma się o co bać.
Zmienianie biosa w stacjonarnym PC jeśli się nie ma UPSa jest już bardziej niebezpieczne bo nigdy nie wiesz kiedy np. w domu wywali ci korki i akurat zabraknie prądu w trakcie aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

Bateria aż tyle nie trzyma ale akurat ten laptop potrzebuje być stale podłączony do ładowarki przed rozpoczęciem, w innym kiedyś nie chciało mnie puścić z podłączonym zasilaczem.

Które powinienem wybrać ?
 

BIOS Windows Flash (32bit) - AMILO-Pro V3515 (Ten nie startuje z W10 ale spod W7 już chciał działać)
 

BIOS DOS Flash (Disc-Image) - AMILO-Pro V3515 (Tę wersję robię boot z pendrive ? Reszta to postępować zgodnie z instrukcjami ?)

 

BIOS Flash (ISO CD-Image) - AMILO-Pro V3515 (Tutaj boot z płyty CD ?)

 

 

 

Poza kwestią BIOSu nadal nie mogę czy to tu czy na zagranicznych forach doczytać czy procesor będzie pasował czy nie.

BIOS Flash (ISO CD-Image) - AMILO-Pro V3515
Link to post
Share on other sites

Bios zrób tym: BIOS Flash (ISO CD-Image) - AMILO-Pro V3515 lub ewentualnie to iso cd image przerób sobie jakoś na pendrive bo ten disc image to może być na dyskietkę.

C2D T 7200 wg informacji z internetu to chyba bezpieczny max jaki powinien zadziałać. takie T7200 jakieś pół roku temu widziałem po 25zł także nawet jakby nie zadziałał to dużo się na ten ugprade nie wykosztujesz.

 

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie pamiętam za bardzo co tam wstawiłem ale chyba znalazłem u kumpla w sklepie T5500 albo 5600 i to wstawiłem.

Był za darmo to już nie kombinowałem z T7200.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...