Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 + słuchawki z mikrofonem


Recommended Posts

Witam - sprawa dość prosta, ale nie znalazałem nadal na nią rozwiązania.

Posiadam kartę Creative X-Fi Titanium Pci-e oraz głośniki 5.1 leciwe także creative.

Kupiłem ostatnio słuchawki z mikrofonem i pojawił się drobny problem. Słuchawki mają oczywiście 2 wtyczki - jedna do mikrofonu (różowa), a druga do audio (zielona). W takim przypadku muszę odłączyć przednie głośniki z 5.1 gdy gram na słuchawkach (zielone wejście w karcie). Niestety - w grach nie mam części dźwięków, bo ustawienie w windowsie mam jako 5.1, a słuchawki to oczywiście stereo. 

Pytanie teraz jest takie - czy da się ustawić jakoś w automacie rozpoznawanie słuchawek / głośników ?

Jedyne co teraz mogę, to tylko każdorazowo przed graniem w słuchawkach wejść w ustawienia dźwięku i ustawiać stereo, a gdy używam głośników to znowu wejść w ustawienia dźwięku i ponownie przestawić na 5.1. Szukałem ustawień w Creative Audio Control Panel, ale nic tam nie znalazłem co by zmieniło sytuację.

Link to post
Share on other sites

Niestety ale Twoja obudowa nie posiada panelu przedniego więc musisz ćwiczyć gimnastykę albo zmienić kartę muzyczną na badziew Reacon 3D (chyba posiadały oddzielne wyjścia na głośniki i słuchawki) albo kotleta Z.

Link to post
Share on other sites

Problem roziązany - w ustawieniach creative jest opcja - automatyczne rozpoznawanie podłączenia słuchawek (była zaznaczona i nie działała), ale pod nią była także opcja - wycisz głośniki przy podłączeniu słuchawek - tą opcje zostawiam bez zaznaczenia i teraz słuchawki odtwarzają normalnie wszystkie dźwięki mimo ustawienia 5.1 w windowsie.

Zostało oczywiście tylko podłączanie i odłączanie zielonej wtyczki.....

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

 

 

słuchawki odtwarzają normalnie wszystkie dźwięki mimo ustawienia 5.1 w windowsie.

 

Co ma opcja Automatically Mute Speakers do ustawienia w systemie głośników w "trybie 5.1"?

 

Mając przedni panel audio zgodny z HD Audio można podłączyć go do karty i wtedy automatycznie po wpięciu słuchawek w tenże panel, karta automatycznie przestawi się w tryb słuchawkowy i wyciszy głośniki (zaznaczone obie opcje w zakładce Headphones).

Link to post
Share on other sites

Z tego co zobaczyłem - to ma to jednak coś wspólnego. Gdy zaznaczona jest ta opcja to słuchawki odtwarzają tylko dźwięki z głośników FRONT (zielone gniazdo), brakuje więc dźwięków bocznych i środka. Gdy nie mam zaznaczonej opcji wyciszenia - wszystkie dźwięki są słyszalne w słuchawkach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...