Skocz do zawartości

Nagły wzrost temperatury


Recommended Posts

Witajcie, mam kartę HD7950 od Gigabyte, normalnie w idle temperatura była rzędu 35-40 stopni, a od wczoraj podskoczyła do 48-50 w idle. Co może być przyczyną, tak nagłej zmiany temperatury? Na dworze 35 stopni, ale żeby temperatura karty podskoczyła tak od razu o 10?

Link to post
Share on other sites

Fakt jest to dużo, lecz jednak podał temperatury pod obciążeniem... 

 

Nie mam budy za 100zł. Gladius M40. + polecam naukę czytania ze zrozumieniem.

Nie rozumiem, nie pisałeś wcześniej jaką masz obudowę. A po za tym kolega ładnie ci odpowiedział, że temperatury wysokie i taki skok temperatur będzie normalny. Dla porównania jak dzisiaj włożyłem kluczyk do stacyjki, okazało się że silnik był już nagrzany, a nawet jeszcze nie odpaliłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie obecnie 39*C na tym radku. W obudowie kilka wentylatorów + na panelu bocznym siatka zamiast okna. Trochę się grzeją podzespoły podczas takiej temperatury w mieszkaniu

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

sprawdź w gpu z czy przypadkiem sterowniki ci się nie popieprzyły i np pamięć video na grafice tyka cały czas na 1250 mhz zamiast przejść na tryb 2d w spoczynku. przydażyło mi się tak z hd 6870 i 7950. dokładne usunięcie sterownika i reinstalka jakby co

Link to post
Share on other sites

u mnie w idle temperatura na GPU wzrosła o około 2-3C na procesorze 1C ale pod obciążeniem już o około 7C GPU 5C CPU i uważam że to jest mało ponieważ mam komputer na poddaszu.

 

Fakt obudowa jest bardzo dobrze wentylowana regularnie czyszczona z wszelkiego kurzu sprężonym powietrzem i ustawiona tak aby umożliwić swobodny przepływ powietrza

 

nie podłączałeś czasem drugiego monitora lub TV do komputera? zaobserwowałem że wtedy to właśnie wzrasta lekko temperatura na GPU

 

jeśli masz dwa wyświetlacze możesz lekko schłodzić kartę wyłączając nadawanie obrazu na jeden z nich klawiszami "windows" + "p"

Link to post
Share on other sites

dodam też od siebie, mieszkam na poddaszu, u nie na górze w pokoju jest obecnie przy upałach lekka sauna - w zime/chłodne dni mam na swoim sapphirku dual-x w idle 29 st - teraz 33st - więc autorze raczej nie masz sie o co martwić

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Ze sterownikami raczej wszystko ok, zapomniałem dodać że najpierw temperatura jest normalna (38-39stopni), ale po ok. 20 minutach wzrasta do tych 50 stopni. Przeglądam tylko internet, a zawsze podczas tej czynności temperatura była taka jak powinna. Karta podkręcona o 100mhz na rdzeniu, ale właśnie na podkręconej zawsze były takie temperatury (39).

 

Karta przechodzi w tryb 2D - 300mhz rdzeń, 150mhz pamięć.

 

Jest możliwość żeby karta jak już przejdzie w tryb 3D (np. podczas grania) to już nie chce przejść w 2D? To wydaje mi się najbardziej sensownym wyjaśnieniem.

 

EDIT: Nie podłączałem komputera do TV ani do drugiego monitora.

 

EDIT 2: Trochę dziwne, zaobserwowałem że po odtworzeniu filmiku na Youtube pamięć na karcie poszła aż na 1250 (max) z 150, a rdzeń na 501. Filmiki na Youtub'ie są naprawdę takie wymagające ? :) Po wyłączeniu filmiku temperatura wróciła do normy z 48 do 39... Nigdy tak nie było.



Nikt nic nie poradzi?

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...