Skocz do zawartości

Zmniejszenie prędkości pamięci na płycie


Recommended Posts

Mam płyte główną Gigabyte Z87X UD3Hz. Posiadam RAM DDR3. Napisane jest, że płyta obsługuje DDR3 1333MHZ I 1600MHZ a ja bym chciał dac pamięć ram Corsair Vengeance Pro Red 2X8GB DDR3 2400MHZ  CL10. One sa kompatybilne z procesorami Haswell ale nie wiem czy ta płyta nie przyczyni się do spadku taktowania z 2400 na 1333 badź 1600. Prosze o pomoc.

Edytowane przez SP1DER987
Nie zakładaj kilku topiców na ten sam temat oraz pisz zgodnie z zasadami pisowni bo wątki będa lądowały w koszu.
Link to post
Share on other sites

Kontroler pamięci w haswellu obsługuje zdaniem intela ram o taktowaniu do 1600 mhz, tak samo jak na ib. Płyta nie ma żadnych ograniczeń, możesz dać nawet ram 3200 mhz. Przy 2400 mhz wczyta się profil XMP, który podbije napięcie na kontrolerze pamięci, a ram będzie działał przy 1.65v przy zalecanych 1.5v, to wszystko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam płyte główną Gigabyte Z87X UD3Hz. Posiadam RAM DDR3. Napisane jest, że płyta obsługuje DDR3 1333MHZ I 1600MHZ a ja bym chciał dac pamięć ram Corsair Vengeance Pro Red 2X8GB DDR3 2400MHZ  CL10. One sa kompatybilne z procesorami Haswell ale nie wiem czy ta płyta nie przyczyni się do spadku taktowania z 2400 na 1333 badź 1600. Prosze o pomoc.

Co jest niezgodne z pisownią?   A 2 tematy były te same przypadkowo wiec gdzie jest problem ????????????? 

 

Jest tu ktoś kogo mogę się poradzić? MAM PŁYTĘ GŁÓWNĄ  GIGABYTE Z87X UD3H Z PODSTAWKĄ 1150 - TYLE ŻE CHODZI MI O RAM DDR3 NAPISANE JEST ŻE OBSŁUGUJE DDR3 1333MHZ I 1600MHZ A JA BYM CHCIAŁ DAĆ PAMIĘĆ RAM Corsair Vengeance Pro Red 2X8GB DDR3 2400MHZ  CL10 ONE SĄ KOMPATYBILNE Z INTEL HASWELL CZYLI PROCESORA 4 GENERACJI ALE NIE WIEM CZY NIE SPADNIE NA TEJ PŁYCIE TAKTOWANIE Z 2400MHZ DO 1333MHZ ALBO 1600MHZ PROSZĘ O POMOC

 

Wiadomo że 1600mhz są tańsze i jeśli między 1600mhz a 2400mhz na tej płycie nie będzie różnicy bo procesor ograniczy te 2400mhz do 1600mhz mam nadzieje że nie ograniczy proszę o konkretną odpowiedz czy warto kupić 2400mhz i da sie je wykorzystać czy lepiej 1600mhz ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...