Skocz do zawartości

Dopasowanie karty do zestawu


Recommended Posts

Panowie mam pytanie odnośnie swojego starego sprzętu :AMD Athlon 64x2 Dual core 4200 (2,20GHZ) , Płyta Gł. ASUS M3N78 , 2 GB Ramu . Dysk 320 GB WD (chyba) , zasilacz chyba 450 W ( jestem gotowy na zmianę )

Jaka karta graficzna byłaby najbardziej odpowiednia do tego kompa . Żeby pograć w najnowsze gry w max rozdz 1280 na 1024 lub 1024 na 768 . Preferencje mam w kierunku Nvidii więc czy np. karta GTS 250 jest wystarczająca , czy jest sens kupienia 260 GTX lub 275 GTX czy to nie ma sensu ? Czy Radeon 5770 ale szczerze jeśli nie ma wielkiej różnicy której nie zauważę to wole Geforca . Czy to mi wystarczy na chwilę do czasu kupna nowego kompa i full hd ? Dzięki za pomoc . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do tego procesora maksymalnie GTS 250. Lepszych kart nie wykorzystasz. Choć jeśli planujesz zmianę kompa możesz od razu kupić coś mocnego ale do wymiany pójdzie zasilacz. I napisz jeszcze jaką masz teraz zasiłkę bo może jest to jakaś bomba zegarowa :lol:

Link to post
Share on other sites

sam posiadam gts-a 250 od gainwarda w polaczeniu z E6500 podkreconym do 3,46 granie na monitorze 19'' nie sprawia zadnego problemu :lol:

w twoim przypadku przydalo by sie procek chociaz do 3,0GHz i wtedy gts 250 i bedzie gitara do takiej rozdzialki;)uwazaj tylko zebys nie kupil przypadkiem zadnego gts-a z serii gren albo eco itp badziewie...

z drugiej strony jezeli masz troche wiecej kasy do przeznaczenia to mogl bys wymienic procek na jakis lepszy nastepnie go podkrecic i wtedy nie ma mowy o chamowaniu gpu przez cpu :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja też polecam tego GTS'a. Teraz można dostać nowego za niecałe 400zł, a 5770 które jest około 20% szybszy kosztuje niecałe 600zł. Jak będziesz zmieniał kompa to już kupisz coś mocniejszego np. 5850 jak stanieje !!!

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za wszystkie opinie , jestem już w sumie przekonany tylko po głowie mi teraz latają myśli : Czy jest sens kupienia 260 gtx czy już tego nie wykorzystam z tym sprzętem i to jest bez sensu ? Myślałem trochę o 5770 ale nie mam przekonania do radków . Pamiętajcie że max do roku kupie cały zestaw nowy i wtedy na pewno też kupię kartę graficzną . Więc jeśli 250 to jaka firma , wiem że bez modeli eco i green szukać wersja pewnie 512 Mb . Pozdrawiam wszystkich dzięki

Link to post
Share on other sites

z gts250 to polecam gainwarda twintecha zotaca sparcla (calibre) xfx oraz msi

ostatnio wlasnie zrobilem fajny interes zamienilem z doslownie malutka doplata zamienilem mojego gainwarda gts250 1gb na msi gts250 twin frooz 1gb oc.jest szybszy o pare procent a przy tym znacznie chlodniejszy i nieco cichszy.jestem jednym slowem zadowolony :roll:

nie polecam gigabyte jest fajny ale jest glosny...

odradzam tez asusa z chlodzeniem gladiator

a z tych ktore wymienilem to kieruj sie przedewszystkim cena :/

pozdro

Link to post
Share on other sites

Panowie ostatnie pytanie , jutro prawdopodobnie kupie kartę i dam wam spokój :D .

Daje linki i pomóżcie , kartę kupuję w stacjonarnym sklepie w Krakowie , więc jak ktoś ma sugestie co do sklepu to proszę i dziękuję . Najlepiej bym kupił w Pcprojekcie .

1. http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__k ... it_PCI_E_/

2. http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__k ... it_PCI_E_/

Czy opłaca się dopłacić 100 zł. do tego że karta jest podkręcona ? Sam wolałbym w ogóle nie ruszać zegarów . Zobaczcie ewentualnie na tej stronce czy coś innego jest lepsze i na stronie bita , chyba że macie lepsze propozycje .

Jak to jest z podpięciem pod tv , w starym 8800 gtsie miałem 2 wyjścia dvi , a tu jest jedno plus hdmi , tv ma oczywiście hdmi ale ma też złącze dvi podpisane pc , więc jak połącze to kablem hdmi to nic się nie stanie np . spróbuje wyświetlić inną rozdzielczość albo odświeżanie , teraz na dvi jak jest na opcji pc to jak to próbuje robić to wyświetla że jest to niedostępne .

Pozdrawiam z pracy :P

Link to post
Share on other sites

Widzisz stary nie popatrzyłeś dokładnie bo obie karty są właśnie podkręcone i one w stosunku do kart niepodkręconych gdzie nie dałem linka kosztują te 100 zł. więcej .

Więc mimo szczerych chęci nie bardzo mi pomogłeś lepsza nr 1 czy 2 jeśli opłaca się dopłacić ? . Pozdro :D

Link to post
Share on other sites

Panowie proszę o rady sensowne , jakie 15 Mhz. ? w porównaniu do asusa np. jest to na rdzeniu 65 mhz , a w pamieci 200 mhz. więc nie kumam twojej wypowiedzi , 1 gb. dlatego że nie ma podkręconych 512 mb. przynajmniej w tym sklepie . Więc jeśli chcesz pomóc to podaj jakiś przykład . Pisałem wyraźnie że nie chcę sam podkręcać , ale skoro jest fabrycznie podkręcona to może ma lepsze chłodzenie ?

Link to post
Share on other sites

nie bierz gigabyta bo jest bardzo glosny osobiscie wolal bym zotaca

smoqer nie potrzebne ci do takiej rozdzielczosci 1gb pamieci taniej i niekoniecznie gozej bedzie 512mb

proponuje cos takiego

http://allegro.pl/item942638353_gainwar ... i_hdm.html

to jest tylko aukcja pogladowa chodzi mi jaka karte a nie gdzie :P

naprawde fajna nie glosna ja z takiej bylem bardzo zadowolony :D

no bo z tego co widze to ten sklep jest kiepsko wyposazony...

nie mozesz poprostyu na allegro kupic???

Link to post
Share on other sites

Ta karta by mi pasowała ale ... Nie kupuje na allegro , jakoś nie mam zaufania , jakby się coś stało to później zabawy odsyłanie itp . To że nie wykorzystam tego 1 gb to już wiem , jednak nie ma tam gdzie chce kupić 512 mb w tej wersji :D , a to że jest głośny zupełnie mnie nie interesuje , jednak dziękuje za sugestie i wezmę je pod uwagę .

Aha no i tam w opisie jest napisane zasilacz minimum 500 w . Ale to chyba jakieś niedopatrzenie .

Link to post
Share on other sites

a jaki masz zasilacz?bo to bardziej chodzi o jakosc zasilacza a nie o moc...jak masz jakies markowe 450 nie ma sie co martwic :P

a zatanow sie nad jakims innym sklepem moze masz jeszcze jakis inny sklep w okolicy w ktorym mogl bys kupic bo w tym co wyslales link jest naprawde bardzo biednie :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...