Skocz do zawartości

Netgear WGR614 v7 - kondensator


Recommended Posts

Wygląda to na elektrolit odpowiadający za zasilanie. W ciemno wsadził bym tam 1000uF na 16V. Nic się nie powinno stać. Sprawdź jeszcze jakie ma parametry ten poniżej i taki właśnie wstaw.

Rozwiązanie oczywiście pomocne jeśli nikt inny nie udzieli Ci odpowiedzi na podstawie rozebrania owego routera.

Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo, może nakreślę sytuację. Jakiś 2 miechy temu router zaczął się psuć, objawiało się to spadkiem prędkości do 0,5 Mb/s i traceniem praktycznie wszystkich pakietów. Otworzyłem router i zauważyłem, że jeden z kondensatorów (ten zaznaczony) był lekko wypukły. Byłem sceptyczny, czy awaria tego kondensatora może wpływać, aż tak na łącze, no ale zmalałem jakiś zastępczy i wlutowałem. Co ważne zastępczy kondensator miał taką samą pojemność 470 µF, ale inne napięcie. Jakże byłem zdziwiony gdy podłączyłem go i okazało się, że działa, niestety tylko z połową prędkości (mam 55 Mb/s, a przy połączeniu przez router miałem ~25 Mb/s). Dlatego podejrzewam, że jeśli wymienię kondensator na taki jaki oryginalnie był, to może router zacznie działać z pełną prędkością. Jednak dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

jeśli mowa o wifi...standard G oferuje 54 Mb/s przepustowości...jednak nie ma co na to liczycć, w realnych warunkach router na wifi w standardzie G oferuje w okolicach 23-27 Mb/s...wiec jak na moje oko jest OK :)

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

Ten kondensator służy do filtrowania zasilania i tylko jego całkowita awaria może wpłynąć na działanie routera. Czy to będzie 470u czy 1000u to nie wpłynie zasadniczo na działanie urządzenia a tym bardziej na szybkość transferu. Mógł natomiast nastąpić wyciek elektrolitu i płytka drukowana przewodzi w jakimś miejscu. Dobrze byłoby przynajmniej wylutować go i przemyć jak największe obszary laminatu wokól niego jakimś spirytusem jak nie masz izopropanolu.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

@randallandhopkirk

a nie uwazasz, ze juz jest ok skoro działa mu z predkoscia ok 25Mb/s? jak dla mnie wynik normalny. Z reguły w warunkach normlanego uzytkowania routery w standardzie G nie przekraczają 30 Mb/s...ja bynajmniej w swoim życiu nie spotkałem się takim ruterem, co by przekroczył ta wartosc (chyba, ze mowa o standardzie N :D)

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie chodzi, o WIFI :D tą prędkość 25 Mb/s mam na kablu (na Wi-Fi nawet nie sprawdzałem), a tak czy inaczej elektrolit się nigdzie nie wylał, kondensator był tylko lekko napuchnięty, ale nie pęknięty, dlatego nie ma możliwości aby utworzyły się gdzieś mostki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...