Skocz do zawartości

ZALMAN CNPS10X PERFORMA - czy jest dobry na 3570k?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MiK,

Recommended Posts

Witam!

 

Przyszedł czas na to żeby się przesiąść z intelowskiego chłodzenia na coś co pozwoli mi na OC. Znalazłem coś takiego:

http://www.krsystem.pl/zalman_cnps10x_performa__socket_775__1156__1366__754__939__940-item-8230.html

 

Moje pytanie brzmi czy jest to dobry cooler, czy pozwoli mi na przyzwoite oc, czy lepiej coś kupić ciekawszego?

 

Przy okazji możecie mi napisać jakie będzie bezpieczne OC (wiem, że każde CPU kręci się inaczej...) i jaką pastę kupić?



Jakie będzie bezpieczne OC dla 3570k?

Edytowane przez HertzPL
Link to post
Share on other sites

Pasta: MX-4 lub MX-2.

 

Te procesory bardzo ciężko się chłodzi. Chłodzenie to jest wydajne, lecz dołączony wentylator jest bardzo głośny. Najlepiej od razu go wymienić. Dodatkowo montaż może być kłopotliwy. Jeżeli szukasz czegoś z łatwym montażem to może Freezer 13 lub 13 Pro ( sprawdź czy wejdzie bo wysoki). Dodatkowo Freezery mają już zaaplikowaną dobrą pastę termoprzewodzącą.

Link to post
Share on other sites

Pod względem wydajności Zalman jest sporo lepszy, jest lepszy nawet od fortisa, jednak jego spora głośność to co innego.
Od siebie polece Thermalright Macho120 z dość cichym wentylatorem. A do tego jest też wydajniejszy od Zalmana, jednakże jest on droższy o ~40zł. Jeśli nie możesz wziąć macho to brałbym fortisa, bo będzie na pewno Cichszy, a wymiana wentylatora wyjdzie Ci cena macho.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Macho. Zainstalowałem go używając pasty z pudełka :/... Teraz czas na OC... Ile jestem w stanie na moim sprzęcie wyciągnąć z proca?

Edytowane przez HertzPL
Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć, ale 4,5 powinieneś wyciągnąć, nie wiadomo co biędzie ograniczeniem , czy płyta, czy temp, czy też jeśli masz bardzo słabą sztukę to procesor, sa takie co do 4,5 nie idą a są takie co robią przy stockowym napięciu 4,5.

Link to post
Share on other sites

narazie na stockowym napięciu daje radę na 4.0... zobaczymy jak będzie potem :)



Wygląda na to, że 4,2 też daje radę, ale nie ide wyżej bo nie chcę inwestować w nowy proc szybciej niż "natura" przewidziała....

Link to post
Share on other sites

Ogólnie te testy to katowanie procka, i w normalnych warunkach nie będziesz miał takich temp, więc możesz kręcić np u mnie na 4,5Ghz teraz gdy jest dość gorąco, a w pokoju mam 26C w OCCT i LinX mam max 71C, a w BF3 max 61C. Więc 80C w takich testach to bezpieczna temp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Nie chcę katować sprzętu...

 

Sama zmiana chłodzenia bardzo pomogła, to nie taktowaniem katujesz procesor a temperaturą. Porównanie: 90C na intelu przy 3,8GHz(standardowe taktowanie i chłodzenie) a 80C przy 4,5GHz. Co według Ciebie jest katowaniem? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...