Skocz do zawartości

Reklamacja Scythe Kaze Master Pro po raz 3ci. Co zrobić?


Recommended Posts

Lada dzień mam zamiar złożyć reklamację tego panelu niestety już/aż po raz trzeci. Zawsze powód jest ten sam - wyświetlacz, który jakby się "wypalał", tzn. wartości zauważalnie bledną. Wcześniej reklamowałem w sklepie "normalnie" tzn. z tytułu gwarancji i za każdym razem dostałem nowy egzemplarz. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy jestem skazany na ten felerny jak dla mnie panel od Scythek'a czy istnieje jakieś inne wyjście np. zwrot gotówki?

 

 

W przypadku nowego wyświetlacza wszystko świeci się idealnie, równomiernie, a obecnie prezentuje się to tak. - na żywo wygląda jeszcze gorzej (oczywiście chodzi o wartości w kolorze niebieskim ulokowane na środku wyświetlacza.) Najwyżej później pokażę jeszcze zdjęcie gdy wentylator jest wyłączony i widnieje napis OFF, wtedy cała literka "O" daje ładnie po oczach, ponieważ u mnie zawsze z lewej strony wyświetlony jest parametr dla pierwszego kanału, który akurat rzadko przekracza wartość 990rpm.

 

http://i.imgur.com/EsvbbnX.jpg

 

http://i.imgur.com/dVYcDnd.png

Link to post
Share on other sites

generalnie jeśli 3 raz reklamujesz produkt (nieważne, że za każdym razem wymieniają na nowy egzemplarz) to jeśli dobrze pamiętam masz prawo do zwrotu gotówki lub wymiany sprzętu na inny. No ale przygodę z handlem zakończyłem 5 lat temu więc sporo się mogło pozmieniać.

Link to post
Share on other sites

Panel kupiłem w okolicznym punkcie komputronika i patrząc teraz na ich ofertę to w przypadku wymiany uciekałbym jak najdalej od paneli Scythek'a i skierował się na Lamptrona FC5 V2, który wydaje się w porządku, zauważyłem także, że na forum też jest polecany i ogólnie jest praktycznie w tej samej cenie, lecz akurat w komputroniku niestety z ceną przesadzili. Za tą kwotę można nabyć Lamptrona FC Touch Fan, a fakt faktem nie chcę aż tak przepłacać bo niby dlaczego.

 

Na obsługę w punkcie jak i ogólnie na KT nigdy nie narzekałem, zawsze wszystko było idealnie ale teraz mam małe obawy, bo co jeśli powołam się na ustawę i dostanę z powrotem nowy/naprawiony panel Scythek'a? Wymiana lub zwrot kosztów ponoć jest ostatecznym krokiem dopiero wtedy gdy wymiana/naprawa będzie niemożliwa lub jej koszty będą zbyt wysokie, a w obecnej sytuacji naprawa/wymiana jest możliwa.

 

Także nie wiem co zrobić. Uwzględnić to, że w związku trzeciej reklamacji, notorycznie z tego samego powodu chciałbym zwrot gotówki?  :co: Jakie w ogóle są szanse, że moja prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wymiana lub zwrot kosztów ponoć jest ostatecznym krokiem dopiero wtedy gdy wymiana/naprawa będzie niemożliwa lub jej koszty będą zbyt wysokie, a w obecnej sytuacji naprawa/wymiana jest możliwa.
. Wymiana i zwrot dotyczy również wielokrotnej reklamacji danego produktu. I nie ma znaczenia tutaj, że w ramach gwarancji dostałeś nowy sprzęt. Gwarancja i tak liczy się od zakupu pierwotnego i warunki są niezmienne nawet w przypadku dostania nowego egzemplarza tego samego sprzętu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście jak już pojawię się w sklepie to się popytam co i jak, lecz w razie wuu chciałbym być już przygotowany.

 

Proszę, rzućcie jeszcze okiem czy poniższy wniosek reklamacji jest poprawny. -> <spoiler>

I od razu też chciałbym się upewnić w paru kwestiach:

1) datą zakupu jest oczywiście data kupna zawarta na fakturze, zgadza się?

2) daty odebrania obecnego panelu nie trzeba uwzględniać? ->  16.10.2012

 

 

http://i.imgur.com/VHW7bOa.png

 

 

 

Święcące O/zero

 

http://i.imgur.com/AyuWcNs.jpg

 

http://i.imgur.com/qdLdXZ9.jpg

Link to post
Share on other sites

Dopisałbym na początku :

 

Działając na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy z dn. 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, reklamuję................

 

a następnie zamienić:

 

"domagam się" na "oczekuję" zwrotu gotówki w kwocie: 180 zł (słownie: sto osiemdziesiąt złotych) brutto.

 

Pamiętaj, że sklep nie może narzucić Ci swojego wzoru pisma reklamacyjnego i ma obowiązek przyjęcia tego w takiej formie. Wydrukuj w dwóch egzemplarzach, jeden dla Ciebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki. :) Mam nadzieję, że KT mnie nie zawiedzie tak jak uczynił to Scythe'k ze swoim panelem - trzy felerne sztuki? To trzeba mieć chyba naprawdę pecha albo tak jak mówisz, felerny model pod zastosowania 24h.
Dobrze, że Ace nie szwankuje, niech Ci on służy jak najdłużej. :) Z wielką chęcią też chciałbym go przygarnąć, ponieważ front ze szczotkowanego aluminium prezentuje się wręcz bajecznie wraz z CM'ką - co akurat w Twoim worklogu bdb to widać. Jednak wyświetlacz zdaje się być ten sam co w starszej wersji, także wolę dmuchać na zimno i prędko "ućknąć" od paneli Scythe'ka. Niemniej jednak jak już dowiem się co wyniknie z tej reklamacji i tak raczej będę musiał znaleźć nieco więcej czasu na rozeznanie się w panelach obecnych na rynku, także ten na razie cierpliwie poczekam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym dostałem maila, że reklamacja została uznana. :) Także odetchnąłem z ulgą, jestem zadowolony i dziękuję za pomoc. :)

 

Teraz nachodzi pytanko cóż dalej... Na chwilę obecną postanowiłem dorzuć troszkę grosza i jednak ukierunkowałem się w stronę Lamptrona FC Touch Fan Controller, zatem mam pytanko właściwie skierowane do Ciebie t.luk.

Jak wygląda sprawa z podświetleniem panelu w warunkach nocnych gdy stopień podświetlenia zostanie ustawiony na minimum i jednocześnie panel zostanie wyłączony za pomocą "powera"? Z tego co widzę to ikonka powera mimo wszystko będzie widoczna, więc panel jednak jest wciąż podświetlony w pewnym stopniu... Tylko nigdzie tego konkretnego przypadku nie znalazłem, a fajnie byłoby gdyby nie stawał się on wtedy źródłem jakiegokolwiek światła. Natknąłem się jedynie na poniższą demonstrację 3-stopniowej intensywności podświetlenia w ciemności (od 3:19min) i ogólnie wydaje się całkiem OK tylko, że to jest filmik i nie wiadomo jak to wygląda normalnie w pokoju - od Scyteka takie światło biło, że można by przy nim czytać mówią ...mówiąc na wyrost.

 

I przy okazji pytanko czysto orientacyjne, Lamptron CW611 jest wart swojej ceny? Dostępny (na zamówienie) tylko u darmacza za 369 zł. Od marca dostępny w sprzedaży a u nas już lipiec i ani widu ani słychu. A przyznam, że ciekawie się prezentuje choć patrząc po filmikach na yt jego obsługa jest nieco skomplikowana - w sensie, za dużo zabawy by móc wyregulować jeden kanał a gdzie tu wspomnieć o kilku.

 

Natomiast odnośnie Scytheka, cóż... raczej mogę powiedzieć, że wiem już czego można się spodziewać po tych panelach (nie mam wcale namyśli usterek aczkolwiek sama myśl o montażu i demontażu mnie zniechęca - wszystkie przewody upięte tak by nie ruszać :P ), także jestem bardzo ciekaw panelu od Lamptrona, które ponoć są klasą samą w sobie. Spróbuję czegoś nowego i mam nadzieję, że nie będę musiał tracić czasu na reklamacje.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mciw0-IYGWk

Link to post
Share on other sites

Kupiłem w tamtym tygodniu Lamptrona Touch i jestem mega zadowolony. Jeśli chodzi o podświetlenie to nie razi w oczy jedynie prześwituje przez szczeliny zatoki 5,25 ale można to łatwo uszczelnić. W moim Fractalu widać też jasną poświatę przy kratkach wentylacyjnych po bokach frontu. 3 stopniowa regulacja jest płynna i gdy jest jasno w pokoju to dobrze wszystko widać, w nocy zaś podświetlenie nie bije po oczach.

 

http://i.minus.com/i2Plki5vqrc7m.jpg

 

 

http://i.minus.com/iu0GAVTgo3kZ2.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poświata gdzieś z tyłu/boku obudowy mi nie przeszkadza, ważny dla mnie jest nieoświetlony przedni panel a jeśli coś będzie przebijać (na CM'ce 690 II jest to raczej bardziej niż pewne) to spróbuję jakoś to zniwelować. Także zamówię Fan Touch'a jakoś na dniach, dzięki za posty . :)

 

@t.luk

Czyli nie ma sensu czekać i dopłacać do tego panelu. :)

Link to post
Share on other sites

Panelik jest nie podświetlony gdy jest wyłączony. Widać jedynie znaczek power, który też zmienia poziom jasności w 3 stopniach. Jedynie cały czas widać poświatę od wewnątrz, w moim przypadku przez wspomniane kratki wentylacyjne po bokach zatok 5,25.

 

Ps. Na tej recenzji, którą wkleiłeś przy rozpakowaniu widać, że przewody od wentylatorów i czujników są nie oplecione, a w moim przypadku (kupowane w morele.net) wszystkie kable są w ładnych czarnych oplotach.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki DarkFalconN za te informacje, zobaczę jak to u mnie będzie wyglądać i najwyżej z obudową nic nie będę kombinował a spróbuję uszczelnić miejsca/panel z których "ulatnia się" światło. Także zamówienie już złożyłem na cooling.pl i liczę, że trafię na panel z oplecionymi druciorami. :)

 

Przy okazji, najzwyczajniej w świecie dałem ciała z płatnością.pl (w pośpiechu nic się nie robi :D ) i moje zamówienie musiało zostać anulowane, a na odpowiedź mailową od Pana Marcina O. czekałem aż 8min! Toż to skandal! Że w innych sklepach trzeba czekać od kilku godz. kończąc wręcz niekiedy na dniach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...