Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://allegro.pl/nowosc-sony-alpha-a58-t-18-200-w-wa-raty-f-vat-i3286178981.html

Jak do nagrywania to wybór świetny, sam mam tego typu alphe z tym że model A35 z kitowym obiektywem (18-55mm), ale planuję właśnie kupić do niej 50mm f/1.8. W tym egzemplarzu obiektyw jest bardzo uniwersalny, wąski kąt i jednocześnie tele w jednym, choć z pewnością cierpią na tym parametry optyczne (światło 6.3 na końcu zoomu). Lepiej byłoby kupić body lub wersje z 18-55mm i dokupić potem stałke lub jasnego zooma, ale wtedy robi się i drożej i mniej wygodnie (konieczność przekładania szkieł zależnie od potrzeb).

Z innych firm możesz szukać w Canonie lub Nikonach, choć tam możliwości w kwestii nagrywania wideo nie są tak dobre jak w Sony (półprzepuszczalne lustro, live focus, stabilizacja matrycowa). Jako plus te firmy mają generalnie tańsze i z reguły bardziej dostępne obiektywy (choć licząc że możemy podpiąć obiektywy od Minolty do sony to wcale nie jest też źle). W jakości zdjęć Sony może minimalnie ustępować Canonowi serii D600/Nikonowi serii D5000, ale jak mówię Alpha nadrabia w kwestiach wideo.

Link to post
Share on other sites

Wiesz że w większości lustrzanek musisz ręcznie kontrolować ostrość? Jeśli tak i Ci to nie przeszkadza to na chwilę obecną możesz wyrwać nowego Canona 600D za 1890zł. Zostanie Ci 600zł a to już kwota za którą jakieś używane fajne i jasne szkiełko możesz kupić.

Link to post
Share on other sites

Poszukuje lustrzanki do 2,500 zł. Za bardzo się nie znam, ale poszukuję takiej co by też dobrze nagrywała. Co polecicie?

Lustrzanka (DSLR) średnio się nadaje do nagrywania filmów, jest problem z ustawianiem ostrości (najlepiej to robić ręcznie). Teoretycznie problem ten został rozwiązany w Canonie 650D (wprowadzono tzw. hybrydowy autofocus), ale tylko teoretycznie - nie działa to jakoś rewelacyjnie.

Przy takim kryterium (tzn nagrywanie filmów) najrozsądniejszym wyborem jest aparat SLT, czyli cała rodzina lustrzanek Sony alfa. Tam już nie ma problemu z autofocusem w trakcie filmowania ze względu na inną technologię lustra.

 

Najlepiej poczytaj sobie jakie są różnice między DSLR (Canon, Nikon, i inni), a SLT (Sony), jakie wady i zalety, żebyś wiedział na co się decydujesz i jak to będzie wyglądało.

 

Radzę też przy zakupie wziąć przynajmniej jeden dobry obiektyw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cena skoczyła do 3k. Trochę coś sprostuje. To ma być lustrzanka rodziców tylko, a starsi poprosili mnie żebym coś wybrał. Jako że lubię nagrywać filmy, szukałem czegoś pod siebie. Jeszcze coś, to ma być konkretny zestaw: Lustrzanka+2xObiektywy (Jak będzie można)+Karta Pamięci+Torba (Tylko nie trójkątna). 

Link to post
Share on other sites

Do jakich zdjęć będzie wykorzystywany ten aparat? Jaki jest stopień wtajemniczenia przyszłych użytkowników w tajniki fotografii? Jakim aparatem do tej pory rodzice robili zdjęcia? Czy kwestia filmowania dalej wchodzi w grę?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak nic ambitnego to sony wystarczy :P

Grunt żeby nie z kitowym obiektywem który jest pewnie tragiczny, podany wcześniej tamron 18-200 też nie zapowiada się rewelacyjnie, bo po pierwsze to tamron a po drugie to 18-200. Z reguły jak coś jest do wszystkiego to jest do du*y.

http://www.optyczne.pl/65.11-Test_obiektywu-Tamron_AF_18-200_mm_f_3.5-6.3_XR_Di-II_LD_Aspherical_(IF)_Podsumowanie.html

Link to post
Share on other sites

A ja jestem Canoniarzem i polecę Canona. Trochę płaci się za markę ale moim zdaniem warto. Zero problemów. To już moja druga lustrzanka tej firmy. Obiektywy mają genialne, szczególnie te serii L,ale to już konkretna inwestycja.

Link to post
Share on other sites

Skoro dla rodziców to może lepiej NEX? 

Matryca APSC a rozmiary kompaktu. Jakość zdjęć jest bardzo dobra. Jako, że nie będą robić profesjonalnie zdjęć to nie będzie im brakować guzików na obudowie od wszystkich funkcji. 
Jak chcesz zobaczyć zdjęcia z nexa to polecam Jacka Boneckiego, ostatnio też Kominek zakupił Nex-a 7 chyba więc możesz zobaczyć amatorskie zdjęcia z wycieczek. 

Edytowane przez Mistic92
Link to post
Share on other sites

 

 

Sony może być bardziej ambitne niż może Ci się wydawać Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Jacka Boneckiego

 

Nie sprzęt fotografa czyni lecz oko wprawne :)

 

Z Sonym miałem do czynienia jeszcze za pierwszych modeli i wtedy wrażenia nie były zbyt pozytywne zwłaszcza że już siedziałem w Canonach, różnica paru klas była wtedy. No i tak mi zostało jakieś przekonanie co do Sonego, aczkolwiek pare dni temu wziąłem do ręki jakiś wyższy model i nawet się zaskoczyłem sposobem działania i obsługi na plus. Ale nie ma takiej siły co by mnie zmusiła do przejścia na ten system, dlatego wszystkim polecam Canona\Nikona.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, wypowiadają się tutaj osoby które mają tylko jedną swoją lustrzankę i chyba nigdy nie trzymały z innych systemów w ręce. 
Według mnie nie ma co rodzicom kupować lustrzanki bo im nie potrzeba zaawansowanych funkcji i tylu funkcji wyciągniętych na przyciski. Nex byłby idealny bo jest lekki a zarazem jakość zdjęć jest bardzo dobra. 

Link to post
Share on other sites

Witam, też chciałbym się przyłączyć do tematu. Kupuje lustrzanke do 3tyś. z dofinansowania.

Co sądzicie o Nikon D5200?

http://www.agito.pl/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d5200-czarny-obiektyw-af-s-dx-18-55-mm-vr-197-676226.html?attr=cena-2500+3000

 

Zastanawiam się także nad Nikon D3200 z dodatkowym obiektywem, który jest także tańszy.

http://www.agito.pl/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d3200-obiektyw-18-55-mm-vr-obiektyw-55-200-mm-vr-197-593421.html

 

Którego polecacie, a może coś innego?

Z góry dzięki za informacje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...