Skocz do zawartości

Rozbudowa głównej strony forum.


Recommended Posts

Co Waszym zdaniem powinno się znajdować na niewykorzystanych połaciach głównej strony forum BMK ?

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/nu/6p/81/4thlss.jpg

 

Ponieważ z prawej strony na głównym ekranie jest dużo miejsca proponuję poszerzyć ilość wyświetlanych aktualizacji statusu do 10, dodać Top 10 użytkowników (posty bądź punkty reputacji) oraz odnośnik do lubiących nas na Facebooku ...

 

 

Proszę o kulturalną dyskusję

Link to post
Share on other sites

 

 

ilość wyświetlanych aktualizacji statusu do 10

Oczywiście. :]

 

 

 

Top 10 użytkowników (posty bądź punkty reputacji)
 

Ciągle te same twarze z sidem/xorem na czele? Poza nabiciem im popularności będzie to martwa przestrzeń. :/

 

Jeśli już, to umieściłbym top postów z aktualnego dnia http://forum.benchmark.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=stats

gdzie lista zmienia się w miarę dynamicznie (mało kto utrzymuje pozycję przez dłuższy czas).

 

 

 

odnośnik do lubiących nas na Facebooku ...
 

W tej kwestii mam podobne zdanie co ten wielokropek na końcu. Zapewne celem jest rozpowszechnienie forum, ale nie, nie i nie...

 

 

...i jeszcze raz nie!  :cry: 

 

 

Ode mnie? Ankieta byłaby bardzo atrakcyjną opcją, prawdopodobnie przyciągającą użytkowników. Widziałem takie dodatki do ipb, które potrafiły wyświetlać w sidebarze ankietę ze wskazanego tematu. Mimo wszystko potrzeba by kogoś do redagowania pytań, np członków ekipy z nadmiarem czasu (ja, ja :/).

 

 

Mniej oryginalny pomysł, to dodanie niewielkiego bloku z ostatnimi niusami z głównej (raczej zbędne, ale ;) ).

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

@Dodo:

Nie podoba mi się reklama na górze [SCR poniżej] - po bokach w FHD jest tyle miejsca, że może sobie tam być i reklama.

 

Ten pasek powinien być jednak wykorzystany bardziej z myślą o użytkownikach.

 

 

http://files.tinypic.pl/i/00398/zk6mp8ylqq2x.jpg

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Byłoby dobrze gdybyście dodali dodatkowe statusy co do sprzedaży/ prośba o pomoc ird. Mimo że wszedł nowy punkt mówiący o tym, że nie wolno wstawiać linków z odnośnikiem do tego co sprzedajemy to jak wszyscy wiemy nadal dodają takie wpisy ;)

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

 

 

z myślą o użytkownikach

 

Kapitalizm...

 

 

 

1.

Nie mieszajmy w to Facebook-a, bardzo prosze (bardzo, bardzo)

 

2.

Na początek może zbierzemy tu pomysły i wykorzystamy to miejsce na ankietę, co tam się ma znaleźć na stale ?W sensie ankieta tymczasowa? - czy to co napisałem ma sens ?

Link to post
Share on other sites

Ankieta dobry pomysł, jeszcze lepszy więcej nowych tematów. Facebook i reklamy - zły pomysł, co do reklam to nie wiem czy potrzebne czy nie, ale im mniej tym lepiej. 

Może zamiast promować użytkowników to ich tematy? Lepiej pasowałby box z popularnymi postami lub tematami. Często są jakieś poradniki, tutoriale, a mało kto je widzi. Takie coś wg. mnie byłoby świetnym pomysłem.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

DANNY__79, dnia 08 Cze 2013 - 21:51, napisał:

Nie podoba mi się reklama na górze [sCR poniżej] - po bokach w FHD jest tyle miejsca, że może sobie tam być i reklama.

U mnie nie ma pustego miejsca i wolnej przestrzeni "pomiędzy" zarówno w FF jak i w Operze - używam rozszerzenia AdBlock Plus razem z AdBlock Edge. Może po prostu zmień rozszerzenie / wtyczkę?

 

A co do reklam rozumiem właściciela forum - koszty utrzymania są tym większe im więcej działów, tematów, postów i użytkowników... Utrzymanie serwera i hostingu oraz opłaty licencyjne dla IPB kosztują wcale nie mało... Oczywiście - wtyczka / rozszerzenie i po problemie ;)

 

Moim zdaniem top 10 piszących / reputacji oraz FB w niczym nie będzie przeszkadzało - przecież bardzo łatwo takie coś samodzielnie wyłączyć, na każdym forum te dodatki "schować" można przecież...

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A tak an serio to może by warto wstawić dane statystyczne typu. Użytkownik z największą ilościa postów ostatniego  tygodnia

Użytkownik z największą iością lajków ostatniego tyg.

 

JEst już rubryka najnowsze tematy więc można by dołożyćrubrykę najpopularniejsze/najgorętsze tematy.

 

Do tego jeśli starczy miejsca można dołożyć okienko w którym by znajdowały się odnośniki do najnowszych artykułów z portalu.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

 

kalendarz z wydarzeniami forum / bmk

Jestem ZA 

 

 

Myślę, że rozszerzenie Aktualizacji statusu do 10 to nie jest zły pomysł.
 

Jestem ZA 

 

 

może jakaś ankieta, (np. czy jesteś zadowolony z pracy moda )

 Jestem ZA 

 

 

Jeśli już, to umieściłbym top postów z aktualnego dnia

Jestem ZA 

 

 

 

Od czasu do czasu jakaś ankieta by mogła być

 

O ile nie była by bardzo nachalna to OK.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

U mnie nie ma pustego miejsca i wolnej przestrzeni "pomiędzy" zarówno w FF jak i w Operze

 

Tak, ale ja nie mam żadnego softu blokującego reklamy - i mam tak świadomie, lubię widzieć całą zawartość stron, nawet tę niechcianą i sam zadecydować, gdzie kliknąć.

 

 

 

przecież bardzo łatwo takie coś samodzielnie wyłączyć, na każdym forum te dodatki "schować" można przecież...

 

No to przyszła mi do głowy taka myśl -- może po zalogowaniu każdemu indywidualną możliwość konfiguracji (tj. niech sobie każdy włączy tam to, co akurat uważa za potrzebne) -- nie wiem tylko, czy IPB ma takie możliwości :/



 

 

Nie czytałem dalej niż

 

... nie no, jeszcze się coś wniesie ciekawego przecież ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Również popieram Walkera. Oraz myślę że powinno się tam znaleźć miejsce na forumowe ogłoszenia typu zmiana regulaminu, wprowadzone zmiany itp bo nie oszukujmy się - mało kto zajrzy do tematu Ważne zmiany dot. regulaminu forum :P



@Dodo:

Nie podoba mi się reklama na górze [SCR poniżej] - po bokach w FHD jest tyle miejsca, że może sobie tam być i reklama.

 

Ten pasek powinien być jednak wykorzystany bardziej z myślą o użytkownikach.

 

 

http://files.tinypic.pl/i/00398/zk6mp8ylqq2x.jpg

 

 

Faktycznie wygląda to beznadziejnie.

Link to post
Share on other sites

Suchar/żart na dziś, pupa na dziś, ewentualnie nerdowy pomysł komputer na dziś.

Gra słownik mamy 30 sekund na odpowiedź (bazę słówek można uzupełniać z działu o błędach ortograficznych) pod spodem dajemy ranking użytkowników tej gry top10 (Liczy się ile z rzędu słówek dobrze uzupełnimy :) ), mogła by to być kara jeśli ktoś powiedzmy popełni w jednym dniu 5 błędów ortograficznych w postach to w aby odblokować forum musi przynajmniej dobrze uzupełnić 10 z rzędu :)(najlepiej by gra dawała prezenty pierwsza osoba raz na miesiąc zostaje wyróżniona, aż do końca miesiąca specjalną rangą.).

Na samym dole dać jakąś sondę.

Jeszcze by zsynchronizować lepiej forum z stroną dajcie ostatnie 5 aktualności.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...