Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Pełna specyfikacja w sygnaturce.
Dzisiaj przyszła do mnie pasta - MX-2, więc nadeszła zmiana boxa na owego spartana na i5 3470.

Wyczyściłem ładnie podstawkę coolera oraz IHS procesora za pomocą spirytusu, po czym przystąpiłem do nakładania pasty termo przewodzącej. Nakładałem ją znanym sposobem "X". Przy zakładaniu coolera, spotkałem się ze sporym oporem, aż ta plastikowa podstawka zaczęła się wyginać, przez co podstawka coolera kilka razy "przejechała" się po IHS'ie. Ale ostatecznie chłodzenie siedzi pewnie i mocno się trzyma.

(Tak przy okazji, nie wyobrażam sobie jak ja go zdejmę, bez wyciągania płyty głównej)

Przy pierwszym odpaleniu, moje uszy usłyszały straszny hałas - tak to wentylator spartana rozkręcony do ok. 2400 rpm. W biosie wszystko na auto ustawione. Temperatury w spoczynku:

Core: | Min: | Max:
 

#0 35*C 40*C

#1 38*C 42*C

#2 29*C 33*C

#3 28*C 37*C

Podczas testu Occt:

temp. maksymalne
#1 57*C

Reszta rdzeni skacze sobie od 47*C do 50-51*C
 

W idlu spartan jest zimny, w stresie lekko ciepławy.

Co mam zrobić, aby cooler sam dostosowywał obroty do temperatury, oraz czy temp. zmniejszą się wraz z wygrzaniem pasty, czy może za dużo jej nałożyłem? Bo podobne temperatury posiadałem na box'ie.

Edytowane przez KtosCos
Link to post
Share on other sites

 

 

Nakładałem ją znanym sposobem "X".

Pastę najlepiej nałożyć i rozsmarować cienką warstewkę za pomocą czegoś płaskiego np. stara karta SIM.

 

(...) podstawka coolera kilka razy "przejechała" się po IHS'ie.
 

Możliwe, że podstawka ściągnęła pastę z IHSa.

 

 

Przy pierwszym odpaleniu, moje uszy usłyszały straszny hałas - tak to wentylator spartana rozkręcony do ok. 2250 rpm. W biosie wszystko na auto ustawione.

Ustaw temperaturę docelową wentylatora np. na 40 lub 45C, wtedy wentylator powinien spowolnić.

 

 

W idlu spartan jest zimny, w stresie lekko ciepławy.

To może świadczyć o braku dobrego styku z procesorem.

 

 

(...)czy temp. zmniejszą się wraz z wygrzaniem pasty, czy może za dużo jej nałożyłem?
 

Pasta musi się też wygrzać i trwa to zwykle 100-200h.

Link to post
Share on other sites

PWD? Możesz rozwinąć skrót czy wskazać pełną nazwę opcji oraz gdzie ją znajdę?
Bo szczerze mówiąc, bios jest mi obcy :P

 

Tia, teraz tak na mieszałem, że w OCCT procek wkręca się tylko na 3.4 GHz, wcześniej to było 3,6 :P

Edytowane przez KtosCos
Link to post
Share on other sites

Hmm, teraz jak mam otworzone okno w pokoju to różnica temp. rdzeni #0 i #1 wynosi ok. 40*C a temp. rdzeni #2 i #3 wynosi około 30*C, skąd taka rozbieżność temperatur?

Dodatkowo jak uruchomić tryb turbo, tak aby miał te 3,6GHz tak jak wcześniej? :P
 

Link to post
Share on other sites

Już mi się nie chce kombinować, w sumie te 200MHz to i tak prawie nic nie da :P

Gorzej, że już spokojnie 100godzin jak nie więcej się wygrzewała pasta, to temperatury takie same a nawet ciut większe, ale to być może wpływ temp. pokoju, bo dzisiaj ciepło :P

 

 

Nie zmienia to faktu, że cooler ledwo ciepły się robi. Podobne temperatury miałem na box'owym chłodzeniu.
Próbować zmienić paste?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...