Skocz do zawartości

Jaki ram zakupić ?? Czy W7 obsłuży w pełni 4GB ramu??


Recommended Posts

Witam, mam parę pytań odnośnie zakupu ramu i Windows 7.Otóż posiadam dwie kości ram 2x1GB w dual chanel . Czy lepiej jest sprzedać te i kupić 2x2GB dual chanel czy po prostu dokupić jeszcze 2GB bez możliwości pracy w dualu, ponoć słyszałem ze dual chanel ma się tak samo jak ramy działające bez duala . Następne pytanie tyczy się czasu opóźnienia , lepsze są ramy z CL5 czy CL6 ?? Moje następne pytanie , czy Windows 7 32Bit obsłuży w pełni 4GB ramu , słyszałem że tak . Windows XP chyba obsługuje 3,25 o ile pamiętam. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Im niższe opóźnienia, tym lepiej. Lepiej CL5 od CL6. Ale to zależy jeszcze od taktowania. 800MHz CL5 ma podobną wydajność do 1066MHz CL6, 800MHz CL4 do 1066MHz CL5. Najlepiej mieć jak najniższe timingi przy jak najwyższym taktowaniu. :zamykamy:

 

Win7 32-bit wykryje 4GB, ale obsłuży do około 3,5GB. 4GB zostanie wykorzystane dopiero w wersji 64-bit.

 

Dokup drugi, taki sam komplet 2x1. Zrobi się chyba coś w rodzaju 2x dual channel.

Link to post
Share on other sites

2x2 czy 4x1... w sumie wszystko jedno.

Wiecej kosci - wiecej proadu komp bedzie ciagnal... ale nie bedzie to duza roznica.

Zrob tak zeby bylo taniej.

 

Dual channel zawsze jakis tam przyrost wydajnosci robi... ale nie jest to za duzo. w testach 1-5%.

 

CL im mniejsze tym lepiej... czyli CL5 jest lepsze od CL6... ale nie zauwazysz za specjalnie w normalnej pracy roznicy miedzy roznymi CL... bierz co wyjdzie taniej.

 

Kazdy system 32-bitowy obsluzy max 3.25BG ramu... nie wazne czy to Windows 7 czy XP... dopiero 64-bitowa wersja systemu obsluzy wiecej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...