Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chodziło raczej o 4770K http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i7-4770k-3-5ghz-box-81-850529.html

 

Co do wydajności - zależy w jakim zastosowaniu. Haswell jest lekko ulepszoną architekturą, natomiast 3820 to wyższy segment do stacji roboczych. Ma m.in. 4 kanałowy kontroler pamięci, co pomaga w programach silnie operujących na ramie. 

 

OC powinno osiągać zbliżone wyniki. Co do szczegółów - trzeba poczekać. Nie ma zbyt wielu testów nowego i7, zaś kupno odblokowanego K niekoniecznie będzie opłacalne (wersja 4770 bez k ma podobne funkcje oc jak 3820 (zablokowany mnożnik)).

Link to post
Share on other sites

Haswell ma minimalnie lepszą wydajnosć stock, integra oraz pobór prądu. OC jeszcze gorsze niż w Ivy (dziękujmy intelowi że zrezygnował z lutowania). 

 

Osobiście wolał bym roboczego 3820 z przyszłą rozbudową do używanego 3930k (Hexa Core [6 rdzeni, 12 wątków]) lub 4930k za parę lat. Kto przy takich procesorach używa integry? 0,00001 konsumentów. A pobór prądu raczej nie zbawi - to nie laptop z baterią Li-On.

 

Drugą sprawą jest to... że na najtańsze mobo LGA 2011 trzeba wyrzucić 700zł (a to jest już chore). 3820 mimo zablokowanego mnożnika też banalnie i mocno się podkręca (po prostu jak na LGA 775 z tym że BLCK nie FSB się podnosi). Podobnie z i7 4770 "bez K" tak jak Łoker wspomniał. 

 

Zalety/Wady 1150: 

+ tandetna energooszczędność

+ super-minimalnie większa wydajność

+ dużo lepsza integra (kto używa integry gdy ma taki procesor?)

- cena z kosmosu ("podatek od nowości")

- nie wszystkie zasilacze są kompatybilne

- tragiczna dostępność nowych płyt 

Zalety/Wady 2011:

+ tradycyjna wydajność i7

+ możliwy upgrade do 6 rdzeniowców (podobnie jak kiedyś z LGA 1366)

+ kosmos slotów RAM (komu potrzebne tyle ramów? chyba tylko komuś kto renderuje etc. na pewno nie do gier)

-  minimum 700-800zł na płytę główną

- 6 jajowiec kosztuje 2000zł

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
OC jeszcze gorsze niż w Ivy (dziękujmy intelowi że zrezygnował z lutowania). 

 

Od której rewizji ivy jest lutowane? 

 

 

 

- cena z kosmosu ("podatek od nowości")

 

Aktualnie ceny są niemal takie same, a jeśli uwzględnić zablokowany vs K, to nawet tańsze ;)

 

 

 

- nie wszystkie zasilacze są kompatybilne

 

...z zaledwie jednym ze stanów energetycznych.

 

 

 

 

+ tradycyjna wydajność i7

 

To argument? :D

 

 

 

 

- 6 jajowiec kosztuje 2000zł

Minus w plusie - tylko tutaj masz więcej niż 4 rdzenie.

 

 

 

Ogólnie wybór zależy od tego, do czego autor tematu zamierza sprzętu używać. 2011 ma opcję rozbudowy do 6 rdzeni, więc jeśli komuś zależy na solidnej stacji roboczej - wybór oczywisty. Jeśli jednak chcemy zwykły zestaw do domowego użytku, to haswell jest rozsądną opcją.

Link to post
Share on other sites

Haswell wprowadza nowy stan energetyczny dla uśpienia - C6-10 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-stan-energetyczny-c6-7-niekompatybilny-zasilacz.html

 

Większość zasilaczy jest zabezpieczana przed niskim poborem i może powodować wyłączanie się przy takim uśpieniu.

Prawdopodobnie płyty umożliwią wyłączenie tej funkcji, niwelując całkowicie problem, jednak należy o tym pamiętać (można poczekać na testy/potwierdzenie).

Link to post
Share on other sites

Walker nie napisałem że Ivy jest lutowane... Że tak jak w Ivy brak lutowania oraz nawet jeszcze gorzej tym razem to rozegrali (skoro jeszcze bardziej dziwny potencjał OC [lotto]).

Co do cen to się nie zgadza. i7 4770k to 1350z. Przy czym cena i7 3820 to 1150zł (200zł różnicy). Ogólnie o to mi chodziło  :cry:

 

Jeżeli autor ma do wydania 800zł na mobo, to lepiej było by brać i7 3820 + np. MSI X79A-GD45 PLUS i kręcić ;)

Za rok/dwa przesiadka na używke 3930k lub 4930k i mamy 6 rdzeni, i je też podkręcamy ----> pyszota  :menda:

 

Te stany uśpienia i tak są bezużyteczne, jak się gdzieś wychodzi to się wyłącza komputer, bo tylko do ssania prądu się nadaje wtedy.  :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

ja się podłącze, ile po sprzedaniu Fxa i GA-990FXA-UD5 musiałbym dołożyć do I7 4770K, i najwyższego modelu Gigabyte pod te procki ??, czy warto po naprawie zostawić sobię CF z 7970 czy sprzedać i dołożyć do Intela, co da mi wyższą wydajność ?

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

Aż 1500?   Myślałem że ze 1200max
 

1200 w najlepszym razie za CPU + MOBO + 1400 zł za GPU tak na oko, jak trafi się na jelenia to tyle mi się uda maksymalnie uzyskać 

Link to post
Share on other sites
Walker nie napisałem że Ivy jest lutowane... Że tak jak w Ivy brak lutowania oraz nawet jeszcze gorzej tym razem to rozegrali (skoro jeszcze bardziej dziwny potencjał OC [lotto]).

Co do cen to się nie zgadza. i7 4770k to 1350z. Przy czym cena i7 3820 to 1150zł (200zł różnicy). Ogólnie o to mi chodziło  :cry:

 

Jeżeli autor ma do wydania 800zł na mobo, to lepiej było by brać i7 3820 + np. MSI X79A-GD45 PLUS i kręcić ;)

Za rok/dwa przesiadka na używke 3930k lub 4930k i mamy 6 rdzeni, i je też podkręcamy ----> pyszota  :menda:

 

Te stany uśpienia i tak są bezużyteczne, jak się gdzieś wychodzi to się wyłącza komputer, bo tylko do ssania prądu się nadaje wtedy.  :rotfl:

Bez przesady jak ja kupuje kompa to mami starczyć na 5 lat, nie przewiduje zmiany podzespołów, nie mam aż takiego bzika na punkcie kompów.

 

za grida się płaci dodatkowo - poważnie zobaczcie na zachodnich stronach internetowych :)

Edytowane przez Nerus
Link to post
Share on other sites

No to w takim razie dozbieraj 600zł/700zł i kup i7 3930k. Dużo bardziej przyszłościowy (6 rdzeni, 12 wątków). 

Nie oczekuj że za takie "grosze" zrobisz peceta na 5 lat. Co najwyżej 2-3 lata, może 4. Next gen konsole nadchodzą, więc obecny zastój się trochę ruszy (obecne po chyba 8 latach przechodzą na emeryturkę).

Edytowane przez Kapucynek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to w takim razie dozbieraj 600zł/700zł i kup i7 3930k. Dużo bardziej przyszłościowy (6 rdzeni, 12 wątków). 

Nie oczekuj że za takie "grosze" zrobisz peceta na 5 lat. Co najwyżej 2-3 lata, może 4. Next gen konsole nadchodzą, więc obecny zastój się trochę ruszy (obecne po chyba 8 latach przechodzą na emeryturkę).

Szczerze to obłęd wydawać kasę na sprzęt co chwile. No gdybym jeszcze zarabiał kasę no to ok, kompa lepszego bym sobie sprawił.

Aktualnie posiadam e8500 i dopiero teraz zacząłem kombinować ze sprzętem.

Link to post
Share on other sites

A bf3 chodzi dobrze :) Może lepiej jak kupisz i5 3570k ;)

Na minimum bf dobrze chodzi około 50 FPS ale gram głównie w World of Tanks, War Thunder, Planetside 2 (tu się przyda 4 generacja) :)

 

W agito nie ma 4470K jest tylko 4430.

4470K chyba nawet nie istnieje chyba że się myle.

///Doszliśmy do tego wiele postów wyżej - proszę nie spamuj.

Sorry masz racje, pomyłka chodziło mi o 4770K

Edytowane przez Nerus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...