Skocz do zawartości

karta graficzna do 600zł


Recommended Posts

Procesor słaby, za słaby na kartę za 600 zł, physx nie jest taki super jak się mówi.

I najważniejsze zasilacz do wymiany !!! Miałem z nim styczność to szajs szajs i jeszcze raz szajs.

Więc najpierw trzeba kupić zasilacz np deus g1 albo z tańszych fortron 400w :)



I po co mu to ? Jak chce zrobić bombe z kompa to ok ! Ten zasilacz czegoś takiego nie przeżyje, i nie mówcie mi że ma 400w bo realna moc jaką wytwarza jest o wieleee niższa.

Edytowane przez rzyd25
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-646137.html?attr=248-546992

http://www.agito.pl/zasilacz-silentiumpc-deus-g1-80plus-bronze-500w-221-657094.html

Ale wiec że za tą cene dostałbyś sporo lepszą kartę od tego NV, a w żadne gry z PsyhX nie pograsz bo jest do za słaba karte, a jeśli karta by sobie poradziła(starsze gry), to różnica jest taka że jest więcej latających liści lub troszkę ziemi po wybuchu, ogólnie jest do niczego, do tego mało gier to obsługuję.
Zapomnałem dodać najlepszego efektu czyli symulacja takniny.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Korzystając z okazji, że jest już taki temat, ja zapytam.

Planuje zakup i5 3350P i Asusa P8H61-MX R2.0.

I tutaj moje pytanie - jaką grafikę mógłbym do tego kupić? Do około 500-600 złotych. Nie musi mieć physx, ani żadnych takich bajerów, chce tylko żeby mi pociągnęła Far Cry 3, Sleeping Dogs i Assassin's Creed 3 w 60 fpsach. Myślałem nad GTX650 lub 650ti, jest duża różnica? Jest za co dopłacać?

Link to post
Share on other sites

gtx650 to szmira o wydajności starego hd5770, jak juz brać to tylko z Ti - delkatnie szybsza od hd7770 - co do AC3, to nawet droższe karty nie pociągną tego crapa źle zoptymalizowanego w 60 fps, więc zapomnij, procesor się dławi w tej grze i to dużo lepszy od tego , co napisałeś, reszta gier spokojnie pójdzie po małych minimalizacjach w ust. graficznych na 650ti

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

akurat gtx650ti 2 gb nie opłaca się kupować, bo jak już wyżej napisałem, i tak w grach czasami trzeba ująć kilka detali, co także obniża nam zapotrzebowanie na ram (szczególnie cienie i AA zżerają go dużo, a po zmniejszeniu tych ustawień obraz i tak jest niemal identyczny)

Szukaj jakiejś z 1gb pamięci , poniżej 500 zł spokojnie znajdziesz, a co do firmy, każda będzie dobra, te karty są chłodne i oszczędne, więc nie masz się co martwić o przegrzewanie nawet wśród tańszych konstrukcji

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ech... Jeden mówi, że czerwoni, drugi, że zieloni.

Jakieś rozwinięcie czemu radek? Od k0chana dostałem piękną wypowiedź nt. grafiki.

 

Sam zastanawiałem się co do radeona, ale powiedzcie mi - czy mikroprzycięcia nadal występują? Czy to już przeszłość? Co jest lepsze, GTX650Ti 1GB czy Radeon 7850 1GB?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Nieważne czy wybierzesz Nvidię czy AMD. Ważniejsze jak dany model wypada w ocenie ceny do wydajności. Mikroprzycięcia to bolączka konfiguracji z więcej niż 1 kartą graficzną i nie dotyczy pojedynczego gpu a problemy ze sterownikami dla Radeonów to już przeszłość. jeśli naciągniesz budżet o ok. 30 zł. to Radek 7850 1GB jest w twoim zasięgu. Mam taką kartę od MSI i jestem zadowolony z wydajności (kultura pracy średnia, ale coś za coś).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Micro zacięcią są i już nigdy nie znikną, bo to różnice czasu pomiędzy wbiciem jednej a drugiej klatki a te różnice nigdy nie są równe chyba że na konsoli.

Na pc nikt gier nie optymalizuje kiedyś w pc był 1 rdzeń i jedna karta i micro zacięć nie było teraz jest multi core i multi gpu i micro zacięcia są, trzeba przeboleć :)

Po za tym na pc zawsze gdzies coś zwolni gdzieś coś zatnie gdzies coś skoczy nie ma czym się przejmować :]

Ja bym brał 7850 i dał rdzeń na 1Gh na początek:)



Mikroprzycięcia to bolączka konfiguracji z więcej niż 1 kartą graficzną i nie dotyczy pojedynczego gpu

Dotyczy, dotyczy tylko na multi gpu są wieksze odstępy czasu bo raz klatke wbija jedna karta a raz druga.

Link to post
Share on other sites

Ech... Jeden mówi, że czerwoni, drugi, że zieloni.

 

Jakieś rozwinięcie czemu radek? Od k0chana dostałem piękną wypowiedź nt. grafiki.

 

Sam zastanawiałem się co do radeona, ale powiedzcie mi - czy mikroprzycięcia nadal występują? Czy to już przeszłość? Co jest lepsze, GTX650Ti 1GB czy Radeon 7850 1GB?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

Występują, ale nic nie  robią i nic nie robiły, to tylko mit.

Link to post
Share on other sites

Może powiem coś o tych mikroprzycięciach - JA dowiedziałem się kiedyś, że Radeony mają kilkukrotnie większe przycinki niż GF'y. Koniec tematu.

Patrząc po wydajności 7850 - wygrywa, natomiast GTX650Ti wygrywa w cenie... Na co się zdecydować, na co? Jest do czego dopłacać? Kartę graficzną będę kupował może pod koniec roku lub wcześniej, więc do tej pory wszystko stanieje. Zdecyduje się chyba na to: techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd7850-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,33764.html (chyba, że polecacie inną/ z innego sklepu (myślałem nad esc.pl, darmowy Far Cry 3, tutaj natomiast Sleeping Dogs :D)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...