Skocz do zawartości

Phenom X4 965 + Radeon 7950


Recommended Posts

Bakak, czy tylko ja mam wrażenie, że Phenom II x4 to najlepszy wybór pod gry ? Na takich samych faktach 7970 masz identyczny FPS phen. 4,0, co i5 ivy 4,3 ? Rozumiem,że na phenomie kamera w glebe/niebo poszła :P

Z tego wynika, że Phenom ma mocniejszy wątek ? Proponuję poprawnie przeprowadzić test.

Nic z tych rzeczy! mowa tu o normalnej rozgrywce, żadnego nieba i ziemi. Nie obrażaj mnie takimi stwierdzeniami. 

Link to post
Share on other sites

a taktowanie grafy widzisz... 

Chyba widzę taktowanie grafy - mowa o słupkach numer 2 i 5. 

To jest wręcz niemożliwe, że stary Phenom przegania wyżej taktowanego i5. Jeśli taka by była rzeczywistość, to AMD byłoby na TOP z Phenomem aż po dziś dzień. 

 

 

Bo kto normalny kupiłby w tym wypadku i5 ? Szczerze ? Tylko idiota. 

Nie piszę, że na Phenomie nie da się pograć, bo da się, sam miałem (co prawda na stocku trzymany), ale nie da się ukryć, że te procesory dzielą 2 generacje. Konkurentem Phenoma miał być i5 7xx.  

Edytowane przez Veeper
Link to post
Share on other sites

Trudno sie klocic o to ktory proc lepszy. Wiadomo ze duzo starszy Phenom musi byc gorszy niz nowsze intele. Trzeba jednak pamietac o jednym. Phenom II wciaz jest w stanie zapewnic solidny fps w najnowszych grach w  full hd i chyba oto chodzi. Jestem za tym aby oceniac realna wartosc sprzetu. Co przez to rozumiem? Spiesze z wyjasnieniem. Jesli dana czesc zapewnia ci wysokie badz ultra ustawienia graficzne i solidny fps czyli 24+( wiem ze wiekszosc uznaje ponizej 30 za go**o) to taka czesc dla mnie ani nie jest bottleneckiem ani nie prosi sie o wymiane. Phenom II w wiekszosci testow zapewnia ponad 30 pfs w zaleznosci od gry. Chcialem przez to powiedziec ze jesli np na phenomie masz 60 klatek a na intelu 120 to naprawde intel nie jest lepszy od phenoma bo nie zobaczysz roznicy. Trzeba tez wspomniec ze aby zobaczyc te 120 klatek to trzeba najpierw kupic sobie monitor w cenie gtx 680 albo radeon 7970. Owszem phenom jest wyborem dla mniej zamoznych. Nie probuje tutaj udowadniac wyzszosci phenoma nad intelami. Chce zwyczajnie zaznaczyc ze za bardzo niska cene 350 zl dostajemy procesor ktory umozliwia godna zabawe nawet dzis po 3 i pol roku gdy wiemy ze nowe proce wychodza co rok. Ten dziadek niedlugo bedzie sluzyl 4 generacje\pokolenia nalezy sie wiec szacunek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Chyba widzę taktowanie grafy - mowa o słupkach numer 2 i 5. 

To jest wręcz niemożliwe, że stary Phenom przegania wyżej taktowanego i5. Jeśli taka by była rzeczywistość, to AMD byłoby na TOP z Phenomem aż po dziś dzień. 

 

 

Bo kto normalny kupiłby w tym wypadku i5 ? Szczerze ? Tylko idiota. 

Nie piszę, że na Phenomie nie da się pograć, bo da się, sam miałem (co prawda na stocku trzymany), ale nie da się ukryć, że te procesory dzielą 2 generacje. Konkurentem Phenoma miał być i5 7xx.  

 

Człowieku nie patrz na średni FPS tylko na minimalny! Sredni FPS nie odzwierciedla realnej płynności rozgrywki!

Link to post
Share on other sites

Człowieku nie patrz na średni FPS tylko na minimalny! Sredni FPS nie odzwierciedla realnej płynności rozgrywki!

Rozmawiamy o wykresie, gdzie podany jest tylko średni FPS ;)

Co do minimalnego - wystarczy doczytanie mapy z HDD, lekkie przycięcie nie związane z pracą procesora i test można już wywalić. 

 

http://images38.fotosik.pl/1828/bfe0493486cf66e9.jpg

 

Tutaj jest IMO lepiej, ale wiadomo, że luźna gra, to luźna gra, czasem jeden wybuch więcej, jeden mniej ;)

No i jak widać - Phenom daje radę, po O/C. 

Link to post
Share on other sites

to prawda, że jak wybuchnie np: granat w twarz to FPS i na i5 może spaść nawet do 20-30 kl/s :P

NIe zmienia to jednak faktu iż zasugerowałeś, że mój test jest nierzetelny, czy było to żartem, czy serio....nieistotne.

Faktem jest że na obu procesorach można bardzo komfortowo grać w ten konkretny tytuł, BF3 ;) 

Link to post
Share on other sites

Chodzilo mi o to ze ta gra jest tak wymagajaca ze beda niskie klatki dlatego phenom tam wypadnie najgorzej wzgledem innych gier  wktorych go testowano. Moze wyrazilem sie nieprecyzyjnie. Wiem ze  metro ejst zalezne od karty graficznej spoko.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

Wiem o co ci chodzi Bakak. Swoja droga robiles moze testy z metro 2033? Z testow jakie widzialem starsze metro jest gorzej zoptymalizowane bo jest na nim mniej klatek w fullhd niz na last light. Zastanawia mnie czemu tak wiele osob podaje bf3 w testach udowadniajacych skutecznosc phenoma. Wydaje sie ze testy Shoguna 2 i Starcrafta 2 bylyby bardziej miarodajne. Prawda jest natomiast ze zalezy to od tego kto w co gra. Dla kogos kto gra w bf3 phenom wyda sie calkiem dobrym procem. Nie mowie o ludziach ktorzy musza miec 140fps bo inaczej jak poczuja spadek do 40-50 to zle im sie gra. Oczywiscie wiem ze na phenomie w kazda gre da sie grac w fullhd. Zastanawiaja mnie natomiast wyniki Crysisa 3 Ma ktos moze wyniki phenoma w fullhd na crysisie? Sam od jakiegos czasu planowalem zrobic  testy z tym procem ale jesli ktos juz robil to poco? :P

Link to post
Share on other sites

Niestety ale bardzo ciężko jest wykonać powtarzalny test procesorów w multi BF3.

Sam takiego nie robiłem ale z rozgrywki ewidentnie wyszło, że Phenom II X4 955@ 4.0Ghz nie zapewniał mi oczekiwanej wydajność w wybranych detalach.

W multi BF3 oczekuje stałych 60fps w detalach low/mid i rozdzielczości 1920x1080.

Na Phenomie spadki do 35fps były bardzo częste szczególnie na mapach 64/64 (Kaspijska Granica, Szturm na Karkand)

Po przesiadce na i7 920 w tych samych ustawieniach i na tych samych mapach mam cały czas 60fps a to świadczy na niekorzyść Phenoma.

Ktoś wcześniej wspomniał, że za 350zł mamy nowego Phenoma ja napiszę tak. Za 380zł mamy używanego i7 pierwszej generacji, który w każdym zastosowaniu będzie wydajniejszy od Phenoma X4/X6 czy nawet w wielu sytuacjach od FX-a. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

sorry, ale nie porównuj 6950 do 7950, to jest przepaść!
Zauważ, że ja swoje testy robiłem w ustawieniach ULTRA, MSAAx4, 1920x1080. Natomiast minimalny FPS nie spadał poniżej 45 KL/s i zdażał się sporadycznie. Analogicznie w niższych detalach będzie wzrost FPS.

A wracajac do meritum, to w tym temacie nie zastanawiamy sie nad tym jaki procesor lepszy, tylko czy 7950 + Phenom ma sens?
Zaś biorąc pod uwagę fakt, że autor tematu już ma procesor, nie kupuje nowej platformy, tylko chce ulepszyć kompa o wypasioną grafike, to odpowiedź brzmi...
...Tak warto bo gry dostaną dużego kopa :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musze sie zgodzic. Phenom II wzmocniony o mocniejsza karte pokaze wiecej. Musimy pamietac ze pokaze mniej w zaleznosci od gry niz lepsze proce ale wciaz z lepsza karta da wiecej klatek. Jak Udowodnil Bakak nie wplynie na  gry takie jak metro. Mowiac inaczej czy to i7 czy phenom wyniki nie beda sie widocznie roznic.

Link to post
Share on other sites

@Sylfa

Niestety nie robiłem testów w Metro 2033, a konkretnie nie robiłem ich w realnej rozgrywce tylko we wbudowanym benchmarku.

 

Co do częstgo przywoływania BF3 jako wyznacznika wydajności Phenoma II. Batlefielld 3 to gra dobrze zoptymalizowana pod katem wielowątkowości. Dlatego właśnie ona jest tutaj naczęściej przywoływana jako przykład.

Oczywiśćie tam gdzie brak takiej optymalizacji PII będzie miał tyły nawet w starciu z i3 2xxx, jesto spowodowane tym, że intel ma około 30-40% wydajniejszy pojedynczy wątek.  

 

Jednak w tym przypadku temat krąży wokół gier, które bardziej lubią więcej rdzeni niż jeden wydajny, a więc dokupienie tego Radeona 7950 jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Jeszcze przez conajmniej rok, autor nie bedzie musiał się martwić zmianą platformy, a kto wie czy nie dłużej. Przyczyną takiego stanu rzeczy są oczywiście nadchodzace konsole, które będą miały wielordzeniowe procesory, taktowane śmiesznie niskimi zegarami (1,6 GHz), a dotego GPU z średniego segmentu wydajnościowego (HD 7850).

 

Krótko mówiąc świat elektroniki staje w miejscu na kolejne 5 do 7 lat :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...