Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Witam, czy warto kupować smartfon z najwydajniejszymi podzespołami ? Czy da się zauważyć przeskok wydajności dla zwykłego użytkownika czy to tylko punkty w Benchmarkach ? Przypuścimy teraz wchodzą telefony z Snapdragonem 835, i teraz jak bym kupił jakiś smartfon powiedzmy z Snapdragonem 820 albo nawet jakiś słabszym MediaTekiem to czy będzie zauważalna różnica w codziennym użytkowaniu, czy np. wszystkie najnowsze aplikacje / gry tak samo płynnie będą działały niezależnie który układ wydajnościowy bym wybrał ? I nasuwa mi się pytanie które procesory poradzą sobie ze wszystkimi "nowinkami" przez następne 2 lata ?


 


Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.


Link to post
Share on other sites

Trudno stwierdzić, np. dość stary spandragon 801(reklamowany jako high-end) działa bardzo dobrze. Wszytsko zależy od telefonu i oprogramowania, bo wydajność to nie tylko procesor, a także ilość ramu czy dostępność pamięci. Zobacz jak ludzie oceniają stare flagowce typu, xperia z3 czy lg g3/4 albo samsung galaxy s5. Jak masz wydać 3 tysiące na telefon to nie ma sensu, bo jego wartość za rok drastycznie spadnie, a za 1000-1500 można mieć wydajne telefony, chyba że musi być samsung, to s6 minimum do sprawnego działania na choćby kolejny rok.

Link to post
Share on other sites

Miałem nexusa 5(snapdragon 800), teraz mam s6, poprawa jest zauważalna wcześniej potrafił zaciąć w przeglądarce na skryptach ze źle zopytymalizowanych stron, teraz można powiedzieć, że ładuje jak laptop. Działanie interfejsu tu już sporo zależy od producenta, huawei p9 lite zacina się czasem gorzej niż s5 mini

 

ja bym brał teraz snapdragon 820 albo wyższy

Edytowane przez MaxWayne
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jako użytkownik wszystkich flagowcow od s2 i iP5 wzwyż powiem tak. ip6s to po prostu odgrzewany ip6 i porównywanie go z s7 nie ma sensu, gdyż s7 w każdym aspekcie jest od niego lepszy. Porównując s7 z ip7 na plus tego drugiego na pewno są lepsze głośniki i lepiej działający czytnik link papilarnych. S7 lepszy aparat, karta sd, no ale o tym to wiadomo. Ja osobiście po wydaniu nugata na s7 wróciłem po pół roku do samsunga i jestem zadowolony :) Osobiście 6s-a bym odpuścił, ewentualnie kupił 6 z większą pamięcią, a skupił się nad s7 vs ip7 :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

iP6s mam w wersji 64 GB. Obecnie jestem na etapie jego pozbywania się(po wymianie gwarancyjnej). Można powiedzieć, że 1.5 roku się z nim męczę bo iOS jednak nie jest dla wszystkich. 

 

Szukam teraz dobrego androida, z jak najlepszym aparatem i sensowną baterią(chińczyki odpadają). Skłaniam się ku S7 ale z racji sentymentu do marki rozważam jeszcze HTC 10. 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie HTC skończyło się na ONE M7 :) Bierz s7 bo można wyrwać nowe w dobrych pieniądzach ( ja 2 tyg. temu kupiłem nowe za 1.6k) albo poczekaj jeszcze ze dwa m-ce jak ceny spadną i bierz s8 :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Generalnie kto co woli mi tam odpowiada iOS , nie przeszkadzają mi ograniczenia systemowe a wynagradza mi to płynność w każdym szczególe co w przypadku samsunga nie zawsze jest tak idealnie mimo ogromnej ilości rdzeni oraz pamięci ram , zgadzam się natomiast z tym że wyświetlacz w S7 robi lepszą robotę niż ten w iPhone póki co ;)

Link to post
Share on other sites

S8 jest za drogi dla mnie, do tego czytnik z tyłu? Nie wiem czy to jest dla mnie rozwiązanie(tel najwięcej czasu spędza na biurku i ten fizyczny przycisk z przodu się baardzo przydaje). A no i taki 'szczegół' już drugi raz nie wydam ponad 3500 zł na telefon :-) iOS jest bez porównania jeśli chodzi o większe zabawki typu iPad(mam AIR2) ale telefon to jednak Andek.. Prosty przykład: od iOS 10 brak możliwości zestawienia połączenia vpn po pptp(jest tylko ipsec, l2tp) - u mnie wiązało się to znacznym nakładem pracy i przerobieniem paru sieci. Wtyka do nagiosa - andek free, iOS 14,99E. 

 

Nie wiem jeszcze jak z robieniem kopii i ich odtwarzaniem - w iOS rewelka. 

 

Czy mozna zdalnie zablokować do aktywacji S7, tak żeby 'szczęśliwy znalazca' nie zrobił z niego użytku(nie wgrał czystego softu, etc.)?


EOT: Zamówiłem dziś S7 silver titanium. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...