Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Google jest bogatsze od Cannonical zatem siłą rzeczy ma inne możliwości.

1. To ze Google ma kase nie znaczy ze wypuścić musza cos dobrego - przyklad Windows Vista

A od kiedy Vista to produkt firmy Google?

to był przykład wypuszczenia przez bogatą firmę słabego produktu... kolejny raz - czytaj całość - nie 1 wątek

 

Android to szeroki wybór możliwości personalizacyjnych telefonu łącznie z zastąpieniem tradycyjnych ikon, skrótów i wingetów kafelkami. Czy w druga stronę się tak da - czy na Windows Phone mogę mieć normalne ikony?

na szczęście nie

 

Jądrze? Ha! Jądro typu "Linux", jądro typu "iOS" oraz jądro typu "Windows" - pierwsze można zmieniać jak się chce... no, prawie... ale kolejnych już nie, nieprawdaż?

to dlaczego firma Google tego jeszcze nie zmieniła i biorąc SGS3 telefon łapie minizwiechy kiedy wchodzi się w odebrane SMSy?

 

Lepsza optymalizacja tego, co już jest może tego dokonać bez takiej "rewolucji" o jakiej piszesz, nieprawdaż?

wątpię - w przeciwnym razie chyba już by to zrobili zamiast ładować coraz więcej-jądrowych procesorów i gigabajtów RAMu?

 

To dzieło M$, które równie dobrze może popełnić kolejnego "babola" w segmencie urządzeń mobilnych... Zresztą już popełniło - jest nim Windows RT.

co ty wiesz o Windows RT? chyba tylko to co ja ci pisałem... jeszcze miesiąc temu (do momentu aż ci kazałem to poprawić bo wstyd sobie robisz) myślałeś że Windows Phone 8 jest wydawany na tablety... rozbawiasz mnie

 

Jeśli nie chcesz Androida to pozostaje Ci jedynie Windows Phone 8 (o 7 czy RT w ogóle nie myśl) http://forum.benchma...one-8-poradnik/ http://forum.benchma...one-8-dyskusja/

 

 

P.S.

W roli korekty - Windows 8 RT jest zagadką, niezrozumieniem nie dlatego, że źle działa (bo działa dobrze), ale dlatego że MS zrobił 3 różne sklepy dla 3 swoich systemów zamiast jednego...

...jego istnienie wydaje mi się musi wynikać z tego, że na architekturze mobilnej - przykładowo tegra - nie bylibyśmy w stanie odpalić normalnego Windows 8, który z kolei już można odpalić na Atom'ie Intela (przykład W3-810).

Link to post
Share on other sites

 

 

Monotonia to tylko i wyłącznie M$ i jego kafelki, których niczym nie da sie zastąpić. Google... Android to szeroki wybór możliwości personalizacyjnych telefonu
 

Nie o taką monotonność chodzi w głębszym znaczeniu.. Tylko o środowisko systemu a nie kolory i ikonki, które możesz zmienić.

 

 

MS zrobił 3 różne sklepy dla 3 swoich systemów zamiast jednego

Podobno już pracują nad utworzeniem wspólnego sklepu. 

 

 

Bo to nie leży w geście Googla, tylko samsunga

W takim razie Google ma idealną pozycję. Robi sobie system, kto chce niech używa i się martwi czy to będzie działać czy nie. :) 

Link to post
Share on other sites

Wiem, tu więcej o tym: http://wpworld.pl/30266/microsoft-planuje-polaczyc-windows-phone-i-windows-rt-w-ciagu-najblizszych-dwoch-lat/ oraz: http://www.wpcentral.com/breaking-microsoft-unify-windows-phone-and-windows-stores

 

 

 

Dobra - kończę już z tym - od dzisiaj kończę wdawanie się w tę bezsensowną dyskusję nt Windows Phone 8 vs Android - to nie ma sensu już dla mnie i tyle (pomijając fakt, że mnie to strasznie nudzi) - porównywać będę w przyszłości nowe wersje systemów i aktualizacje które coś wniosą w temat...

wszystko co chciałem w temat wnieść jest tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-dyskusja/

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Człowieku, wszędzie wymieniasz wady androida gdzie tylko możesz, a o wp8 złego słowa ciężko ci powiedzieć, a jak wymienisz wadę to jakąś prozaiczną. Płacą ci za to?

 

- brak oficjalnego YouTube dla WP8

- brak możliwości wyłączenia aplikacji w tle bezpośrednio z pulpitu

- brak wsparcia dla BT 4.0

- po włączeniu radia/muzyki na pasku zmiany głośności zostaje ostatnio odtwarzany kawałek

- brak menadżera głośności

- brak menadżera plików z dostępem do plików systemowych

- brak menadżera notyfikacji

- brak możliwości ustawienia za dźwięk notyfikacji własnego dźwięku

- tylko jedna porządna przeglądarka - IE

- brak wspólnego sklepu dla wszystkich systemów Windows

- brak możliwości wgrania custom-romów

- nie można na guzik lupy przypisać wybranego programu

- przewijanie muzyki za pomocą przytrzymania "guzika" wyświetlonego na ekranie a nie muśnięcia po ekranie

- brak inteligentnego dialera dostarczonego przez MS

- brak możliwości pogrupowania połączeń na przychodzące/wychodzące bo wszystko jest razem

- brak możliwości ustawienia sobie kolorowych ikonek i tapety na ekranie pulpitu

- brak niektórych programów na WP8

- brak klawiatury Skype (której nie będzie raczej z powodów ograniczeń jakie nakłada MS)

 

To są niektóre wady WP8, które właśnie zebrałem z własnych wypowiedzi z tylko dwóch tematów (tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/96014-windows-phone-8-poradnik/ i tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-dyskusja/) - więc nie p###### mi tutaj, że widzę tylko zalety WP8. Widzę te wady i mimo to twierdzę, że jest lepszy niż Android...

 

...a tutaj przypomnę Ci kilka Twoich wypowiedzi:

 Android to system w wersji beta i handluj z tym .
 Lepiej kupić SGS 3 i patrzeć jak okropnie muli. Wolałbym już czystego androida, który po prostu działa, ale jak mówił Soniak, nawet z tym jest problem.
 Użytkownicy androida mają dużo wyższą tolerancję na przycinki, dla nich wszystko chodzi płynnie
Teraz posiadam windows phone 8, uważam że do zastosowań typu gmail, gadu gadu, skype, sms, mms, internet jest to najlepszy w tej chwili system na rynku.

...need to say more?

 

 

...idę spać bo z pracy wróciłem właśnie... przeczytałem Twoją wypowiedź... pośmiałem się... odpisałem... i idę spać :)

 

 

P.S. Jak pisałem wyżej - od dzisiaj kończę tę bezsensowną dyskusję WP8 vs Android - więc skończyliśmy już? Chciałbym dotrzymać danego słowa...

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

- brak oficjalnego YouTube dla WP8

Wina Google - jest to po prostu squr... i tyle, dlatego calkowicie zrezygnowąłem z Google. Konto Live, Skydrive oraz Outlook.com są 1000x lepsze. I lepiej zintegrowane z telefonem. O Serwerze Exchange czy Office Outlook i usługach domenowych nie wspominam.

 

- brak możliwości wyłączenia aplikacji w tle bezpośrednio z pulpitu

Mają dodać możliwość ubijania "X'em" 

- po włączeniu radia/muzyki na pasku zmiany głośności zostaje ostatnio odtwarzany kawałek

Mi nie przeszkadza :) choć przyznaję, że to może być irytujące - na szczęście są aplikacje. :)

 

- brak menadżera głośności

Też ma się pojawić - chyba w GDR3

 

- brak menadżera plików z dostępem do plików systemowych

Jest jak mamy odblokowany telefon, normalnie nie jest potrzrbny :) pliki obsługiwane widać a resztę mam gdzieś :)

- brak możliwości ustawienia za dźwięk notyfikacji własnego dźwięku

ma się pojawić.

 

- tylko jedna porządna przeglądarka - IE

Jest kilka innych dobrych, ale IE jest tak dobry, że nie ma sensu używać innych :)

- brak wspólnego sklepu dla wszystkich systemów Windows

I nie będzie - o ile RT i WP tak to jakoś nie widzę możliwości instalacji np. Aquafados ma smartfonie :)

- brak możliwości wgrania custom-romów

JAK to nie ma? Już się pojawiły customy pod WP8 :) trzeba odblokowac fon i mieć konto DEV ale się da. Tylko po co? Stockowe ROmy sa dobre - a jak mamy barndowany to też można wgrać niebrandowany i po zawodach.

- nie można na guzik lupy przypisać wybranego programu

podobno ma się to zmienić - jest na liście ToDo w MS

 

- przewijanie muzyki za pomocą przytrzymania "guzika" wyświetlonego na ekranie a nie muśnięcia po ekranie

Ja wolę przytrzymywać - bo tak mam w odtwarzaczach MP3 - ale powinien być wybór.

 

- brak inteligentnego dialera dostarczonego przez MS

Na szczęście mamy alternatywy ja używam RapDialer 

- brak możliwości pogrupowania połączeń na przychodzące/wychodzące bo wszystko jest razem

W alternatywnych dialerach można

 

- brak możliwości ustawienia sobie kolorowych ikonek i tapety na ekranie pulpitu

Wynika z MetroUI - można kafelek zmienić na coś ala ikonę. Ale ja wolę kafelki - sa proste.

 

- brak niektórych programów na WP8

Na 100% się pojawią - system jest młody - biorąc pod uwagę kryzys i tak doskonale sobie radzi. Apek przybywa

 

- brak klawiatury Skype (której nie będzie raczej z powodów ograniczeń jakie nakłada MS)

Ja nie pisze dużo wiec nie odczuwam braku. :)

 

Te braki można wyeleminowac - a największego barku Androida - czyli szybkości i optymalizaacji NIE wyeliminujemy.

 

Kolejne GDR'y usuwają braki - zaś kolejne Androidy robią się coraz wolniejsze - więc jak dziś kupię telefon z WP mam pewnosć, ze kolejne poprawki będę ulepszały sprzęt. Zaś jak kupię telefon z Androidem to mam pewnosć, ze kolenja wersja na moim obecnym telefonie będzie dziąłać kiepsko. :) :) Ot różnica. :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja dzisiaj bawiłem się Lumia 1020, nie porwała mnie, dobrze wykonana, ładne zdjęcia robi i moim zdaniem, nic więcej.
 

Co jeszcze by musiała mieć, żeby 'porwała'? Jako telefon a nie system oczywiście.

 

 

Mam 6230i do tej pory, co byś chciał więcej o niej wiedzieć?

@ArioX też ją ma z tego co mówił.

 

 

- brak możliwości wyłączenia aplikacji w tle bezpośrednio z pulpitu Mają dodać możliwość ubijania "X'em" 
 

Faktycznie pojawi się ta opcja jeszcze w tym roku ale z samej specyfiki systemu jest to zbędne - Aplikacje nie zabierają zasobów systemowych jak w androidzie wiec nie ma potrzeby ich wyłączania. 

Link to post
Share on other sites

@Ravir, no i pięknie potwierdziłeś największe wady WP8, które czynią go "niedojrzałym". Argumenty typu "mają dodać", "mi to nie przeszkadza" raczej nikogo nie przekonają do tego systemu. Ostatni akapit to czysta głupota, której nie warto nawet komentować.

Edytowane przez ehhhm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co jeszcze by musiała mieć, żeby 'porwała'? Jako telefon a nie system oczywiście.

Żeby mi się coś spodobało musi mi odpowiadać ogólny design i wykonanie. Lumia ma "tylko" to drugie, jakoś nie jestem przekonany do takiego wyglądu - bardziej moim gustom odpowiadają HTC z wysokiej półki lub iPhone.

Potem zwracam uwagę na wygląd interface i płynność softu. Następnie idzie pod uwagę cena i własna ocena czy tyle ten telefon jest warty.

Cyferki dopiero na końcu, nie podniecają mnie już rdzenie i większa ilość ram.

 

@up

U mnie już słabo trzyma bateria w 6230i. Kiedyś 800PLN za ten telefon to było sporo :D

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Salem. Powiem Ci ze hitem sezonu bylo jak pokazales sie z 6230i na mieście :) +15 do szpanu - kolorowy wyświetlacz, kamerka 1,3Mpix... Ohhh dawne dzieje :P

A bateria tez mi slabo trzyma, ale ma juz chyba kolo 7-8lat :)

...lol pamietam jak ogladalem na tym filmy w jakims skopanym pliku 3gm czy cos takiego :D ile to ma cali? 2"? :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...