Skocz do zawartości

Update BIOS'u - i dzieją się dziwne rzeczy z systemem


Recommended Posts

Robiłem update BIOS do najnowszej wersji w piątek, wszystko potem dobrze chodziło, dzisiaj gdy miałem jeszcze Windows Vista nagle gdy uruchomiłem ponownie komp to właśnie nie załadował mi się system tylko był czarny ekran, lampka od dysku się nie mruga. Zrobiłem wcześniej przywracanie systemu GHOST odpalił się system, a potem jak do ponownie uruchomiłem to znowu system się nie ładował. Co jest nie tak...?

 

więc postanowiłem już zainstalować Windows 7 i dalej jest ten problem, czy to może wynikać z najnowszej wersji BIOS czy nie ma sterowników wgranych, a może dysk pada

 

 

moja płyta do MSI Eclipse SLI

 

proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

zainstalowałem Windows 7 i teraz jest tak jak pierwszy raz włącze kompa to mi się sam restartuje i tak w kółko jak uruchomie ponownie to pierwszy raz zrestartuje a potem wchodzi do systemu....! Co może być przyczyną...?

 

W sobote jak robiłem przy kompie po Update BIOS'u chciałem sprawdzić temperature hdd i mi żadne programy tego nie pokazały. Miałem przed UPDATE BIOS ustawione na RAID Mode AHCI i normalnie pokazywało. Powiedzieli mi na innym forum że mam zmienić na IDE to zmieniłem, ale nadal nie pokazywała się temteratura i S.M.A.R.T dysku. Jeden koleś napisał że powinno działać też na AHCI, tylko mam zainstalować najnowsze stery do Chipsetu.

W niedziele rano jeszcze komp chodził potem właśnie te problemy z ładowaniem systemu się zaczęły, on tak działał, raz włączał się system raz tylko czarny ekran i nic. Odpaliła się instalka windows 7, potem gdy miał skończyć instalator znów czarny ekran i nie szedł dalej, zrestartowałem i odpaliłem znowu instalkę windows 7 poszła cała system się zainstalował, zainstalowałem nie wiem czy dobrze stery do Chipsetu oi potem robił tak jak napisałem poniżej że pierwsze uruchomienie to był restart a za drugim razem się system załadował.

 

 

Zmieniłem w BIOS'ie RAID Mode na IDE, na razie nie ma restartów.

Ale musze wszystkie komponenty kompa sprawdzić.

 

i to jest to że teraz nie zawsze zrobi restart...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli na poprzednim biosie wszystko hulało to może spróbuj sflaszować do tamtej wersji. Z biosami różnie bywa jeszcze jak używałeś RAID. IMHO bios się powinno zmieniać tylko wtedy jak się ma problem z jakimś sprzętem spowodowany właśnie biosem lub gdy nowy bios wnosi jakieś znaczące zmiany-ulepszenia. Każda zmiana biosu wiąże się z ryzykiem zawiechy a wtedy płyta kaput.

Link to post
Share on other sites

odpisali mi z Online Customer Service bo najpierw nie mogłem zmierzyć temperatury HDD i SMART

 

 

Thanks for contacting msi technical support team! Regarding your issue, please update the MB bios toi v1.B3 for a try.

BIOS v1.B3

 

You can flash MB bios by M-Flash function.

 

In addition, would you please tell us which porgram do you use to check hard drive temperature?

 

Best Regards,

msi technical support team

 

 

czyli te wszystkie problemy mogą wynikać z błedów w BIOS...?

 

bo naprawdę nic takiego nie robiłem przygotowywałem ino system do instalacji Windows 7.

 

 

tylko trapi mnie to że nie od razu wyskoczyły problemy tylko wczoraj, grałem sobie w GTA 4 robiłem na kompie, potem dałem na uruchom ponownie i system się nie chciał załadować, gdy przywróciłem GHOST'em obraz systemu, załadował się, ale znowu nie i tak to jest dziwnie z tym, muszę dojść z waszą pomocą co stwarza problem

Link to post
Share on other sites

zrobiłem to po update BIOS'u...!

 

 

teraz na razie mi się nie restartuje, ale długo włącza się system a mam taką konfigurację

 

MSI X58 Eclipse SLI (BIOS 1.A)

Intel Core i7 920 2,66 GHz (S1366/45nm)

Corsair DDR3 3x 2GB 1333MHz CL9 XMS Core i7

Sapphire Radeon HD4870x2 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV

Samsung SpinPoint F1 1TB HD103UJ

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCIe - MSI Edition

Pioneer DVR-216 SATA

CoolerMaster RC-690-KKN1-GP

Corsair HX620 620W

Noctua NH-U12P SE1366

6x Noctua NF-P12

D-Link DWA-556 WIRELESS N PCIe DESKTOP ADAPTER

 

a nic takiego nie instalowałem tylko stery do grafiki na razie czekam właśnie na wyjaśnienia, cos jest źle napewno ustawione, że powodowało konflikt...

 

 

Jak co mam na wszysko jeszcze gwarancje więc mogę wymienić podzespoły tylko jak to teraz wszystko zdiagnozować, np płytę główną czy jest całkowice sprawna...?

 

 

no to teraz, dla sprawdzenia włączyłem ponownie komputer i znowu restart. Post Biosu się pokazał potem długo długo czarny ekran, potem przez chwile pojawił się w lewym górnym rogu biały kursor i się zrestartował, po tym system się załadował :o

Link to post
Share on other sites

powiedzcie mi czy częste uruchamianie komputera za pomocą uruchom ponownie może coś spowodować z kompem...?

 

 

Bo może być tak że grałem w GTA IV wyszedłem z gry i dałem na uruchom ponownie i potym system nie chciał sie załadować, potem przywróciłem system GHOST'em załadował się a potem znowu były problemy z załadowaniem się systemu.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nie, w ten sposób nic się kompowi nie stanie.

Inaczej jest w przypadku naciśnięcia przycisku reset. Następuje wtedy chwilowe odcięcie napięcia, co jak wiadomo zdrowe dla elektroniki nie jest.

Link to post
Share on other sites

przed update BIOS, pięć razy może musiałem zresetować kompa, a kompa mam 1 i 2 miesiące, dopiero jak się zaczeły te dziwne rzeczy dziać, że nie chciał załadować się system a potem te samoczynne pierwsze restarty a potem wchodzi do Windows 7.

 

ja zaóważyłem że po zainstalowaniu sterów od chipsetu nie wiem czy dobrze zainstalowałem zaczeły się te pierwsze restarty kompa.

Link to post
Share on other sites

Napisałem do MSI i odpisali mi z Online Customer Service bo najpierw nie mogłem zmierzyć temperatury HDD i SMART

 

 

Thanks for contacting msi technical support team! Regarding your issue, please update the MB bios toi v1.B3 for a try.

BIOS v1.B3

 

You can flash MB bios by M-Flash function.

 

In addition, would you please tell us which porgram do you use to check hard drive temperature?

 

Best Regards,

msi technical support team

 

myślisz że to co się teraz dzieje z kompem to wina tego BIOS'u który updatowałem...? Czy jeszcze coś innego może być sprawcą, kłopoty się zaczeły po tym, tylko to mnie dziwi że nie od razu się to ujawniło tylko dopiero w niedziele a update robiłem w piątek, chociaż już po update BIOS'u nie miałem tego SMART'a i tempetarury HDD nie pokazuje

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem pamięć RAM memtest86+ o to wynik:

 

http://img251.imageshack.us/img251/3562/20100224.th.jpg

 

 

teraz co mam przetestować...? Dysk

 

 

Odpaliłem HUTIL myślałem że też mam zabootować i dałem na cd/dvd w BIOS: załadowałem to i takie coś mi się pojawiło:

 

http://img19.imageshack.us/img19/5232/20100224001.th.jpg

 

Nie wiem czy teraz coś się nie skopało.

 

jak mam to uruchomić...?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...