Skocz do zawartości

Multi-GPU: Zalety, wady, spostrzeżenia Użytkowników!

Recommended Posts

• Replies 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam Stworzyłem ten temat, aby wszyscy posiadacze konfiguracji MULTI-GPU mogli swobodnie wypowiadać się na ich temat. Spostrzeżenia posiadaczy są po stokroć bardziej przydatne niż nie jeden suchy t

Nie ma potrzeby wydawania nowych sterowników, ponieważ nasz dyżurny, forumowy znafca AMD napisał:      

NIe, nie posiadam ale zawsze mogę założyć konto (co własnie zrobiłem) i za parę dni zamieszczę wyniki w mojej recenzji, zrobię odnośnik z tego tematu - nie chce tu śmiecić (ups za późno) 

Gość JonathanArcherPL

to samo było z BC2 znikająca woda itd. na starej serii na nowej też mogą być problemy, twórcy wydali jakiegoś patcha i bez sterów nie chciało to działać dobrze 

Edytowane przez JonathanArcherPL

Mam testy które robiłem na 6950 :P

http://img94.imageshack.us/img94/9498/crysis2fraps.png

Zbliżenie na wycinek:

http://img19.imageshack.us/img19/5902/crysis2fraps14001450.png

A tutaj pojedyncza karta:

http://img36.imageshack.us/img36/818/crysis2frapssingle.png

Licząc FPS po wierzchołkach tych "sinusoid", to mamy 33 FPS na single oraz 41 na CF... a fraps pokazywał pewnie pod 60 FPS :D

W chwili wolnej jak się uporam z SSD to wezmę się za 7970GE może, albo jakiegoś GdzieForsa nowego typu 760 GTX ;)

Zachęcam was również do ustawiania frapsa na zapisywanie czasu wyrenderowania klatki, potem wystarczy tylko prostą formułką w excelu wyliczyć czas pomiędzy klatkami i na wykres wstawić, zobaczymy jak tam wasze konfiguracje multiGPU się trzymają :D

Trochę myślenia :wariat:

Przede wszystkim trzeba zaimportować csv który robi fraps.

Potem masz już ładnie kolumny, jedna z nich to czas bezwzględny w ms, czyli czas od rozpoczęcia testu:

0

23

45

64

87

...

Tak więc używamy magicznej formułki odejmowania od poprzedniego %-)

=C2-C1
A na stępnie klikamy na to pole, następnie za kwadracik w prawym dolnym rogu i przewijamy w dół do końca, by sklonować formułkę :D Automatycznie adresy się odpowiednio zwiększą, np. C293-C292 :wariat:

A potem tylko odpowiednio dane wykresu i jazda :D

Gość effendi360

Czekamy na te mityczne sterowniki od AMD i jakoś doczekać się nie możemy :/.

Nie ma potrzeby wydawania nowych sterowników, ponieważ nasz dyżurny, forumowy znafca AMD napisał:

Nie widzę potrzeby ich wydawania ;p, jak na razie wszystko działa piknie jak w zegarku
  • Upvote 5
Gość JonathanArcherPL

Na ile wycisnąłeś swoje i7? 

Maksymalnie 5 ghz, ale to tylko sprawdzałem czy odpali xD, żadnych benchy czy coś nie robiłem, wiem że benchmarki przejdą na 4800/4900 mhz, a przy Full stable testowałem tylko 4700 i jest stabilny, po jakiś 3 h wyłączyłem, :D, kiedyś trzeba było sobie pograć :D

Maksymalnie 5 ghz, ale to tylko sprawdzałem czy odpali xD, żadnych benchy czy coś nie robiłem, wiem że benchmarki przejdą na 4800/4900 mhz, a przy Full stable testowałem tylko 4700 i jest stabilny, po jakiś 3 h wyłączyłem, , kiedyś trzeba było sobie pograć

Tez swojego wykęciłem na 5 GHz z włączonym HT i napięciem 1,45 V :) Co ciekawe w OCCT, temp CPU podchodzi pod 103-104 st. na pojedynczych redzeniach, ale CPU nie zrzuca zegara :)

Na co dzień trzymam go pzy 4,8 GHz 1,35 V :)

• 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Tez swojego wykęciłem na 5 GHz z włączonym HT i napięciem 1,45 V :) Co ciekawe w OCCT, temp CPU podchodzi pod 103-104 st. na pojedynczych redzeniach, ale CPU nie zrzuca zegara :)

Na co dzień trzymam go pzy 4,8 GHz 1,35 V :)

Jak tam crossfire hd7970?no i najnowsze sterowniki amd?

Zastanawiam się nad kupnem hd7990.

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-327-AS

z dostawą wyszło by mnie to mniej niż 2100zł.

Cena bardzo kusząca.

Jest tylko kilka ale.

Obecnie mam gtx 670 i zasilacz x560w seasonic(więc zmiana zasilacza ekstra koszty)

Wiem że prawie wszystkie hd7990 mają coil whine.

Jak tam ze skalowaniem w najnowszych grach?

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-radeon-hd-7990-review

używali 13.9,no i wychodzi że amd nie dokońca rozwiązało problem micro stutter i frame-pacing issue.

Gram w rozdzielczości 1920x1200,więc czy nielepiej byłoby zrobić sli z gtx670.

jak to jest z tym 2gig vram dla tych kart vs 3gig vram w redonach?wiem że ram ma większe znaczenie w większych rozdzielczościach,ale czy wyjście nowych konsol nie spowduje większego zapotrzebowania na vram w kartach?

Parę dni temu była dostępna za £370 :/

Sadze ze to lepsze rozwiązanie, do 1080p więcej pamięci nie jest Ci potrzebne  

http://farm3.staticflickr.com/2870/10140172204_ba113dd4ab_o.jpg

dalej jest dostępna za tyle w scan.co.uk ale to model xfx,gdzie masz 2 lata gwarancji i z tego co wiem zły serwis.

problemy z uwzględnieniem gwaracji,dlatego overclockers nie sprzedają ich kart.

wiem że na dzień dzisiejszy 2gig jest ok,ale co będzie za nie długo po wyjściu nowych generacji konsol.

W Skyrim z ponad 100 modami było bardzo blisko do dwóch giga vram.