Skocz do zawartości

Multi-GPU: Zalety, wady, spostrzeżenia Użytkowników!


Recommended Posts

dalej jest dostępna za tyle w scan.co.uk ale to model xfx,gdzie masz 2 lata gwarancji i z tego co wiem zły serwis.

problemy z uwzględnieniem gwaracji,dlatego overclockers nie sprzedają ich kart.

wiem że na dzień dzisiejszy 2gig jest ok,ale co będzie za nie długo po wyjściu nowych generacji konsol.

W Skyrim z ponad 100 modami było bardzo blisko do dwóch giga vram.

 

Juz nie jest. Teraz kosztuje 480£. To byla taka krotka oferta. 

 

http://www.scan.co.uk/products/6gb-xfx-radeon-hd-7990-6000mhz-gddr5-28nm-gpu-950mhz-boost-1000mhz-4096-cores-dual-link-dvi-i-mdp-pl?utm_campaign=2013%252f10%252f18+-+Scanoffers344&utm_source=scanshot&utm_medium=email

 

XFX normalny serwis . Padl mi XFX 7970 nawet z mojej winy i dostalem nowa . Za przesylke musialem zaplacic. 

Mialem zamowic z tej wlasnie strony GTX 780 bo R290x jest za goraca na chwile obecna i glosna, a skonczylem z zamowionym 7990 za 371£ plus 12£ przesylka. :menda:  Sprzedalem dwa r R7970 i kupilem w sumie to samo. :P . Ale bedzie ladniej wygladac bo mialem dwie rozne karty i jedna z glosnym referencyjnym chlodzeniem. Za takie pieniadze nie mozna bylo nie kupic. :)  Pozdr. 

Link to post
Share on other sites

 

 

@Bakak, największy problem w CF (2x 7970) miałem w FarCry 3, to była jedyna pozycja klasy AAA, która lepiej chodziła w single GPU.
 

 

U mnie jedyny problem na 2x7970 było migotanie tekstur i to nie zawsze, był tez problem z doczytywaniem się tekstur zaraz po wejściu do gry, ale to akurat również na pojedynczych GTXach i radkach miało miejsce, a tak poza tym miałem prawie 100% wzrost klatek :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi sie zawsze tekstury doczytywaly w Far Cry 3 czy to na jednej czy na dwoch kartach. Mozna to jakos naprawic???

Nic mi nie migotalo z CF, ale zeby gra chodzila w miare plynnie trzeba bylo V-sync wlaczyc i buforowanie klatek w CCC. 

Dla odmiany jeszcze czasem gram w Far Cry 2 i zawsze na jednym Radeonie 6950 czy 7970 mialem lekkie przyciecia (DX10) ,a CF wszystko bylo super plynnie bez V-sync. Crysis 2 i 3 zadnych problemow. Sniper Ghost Warrior sie tnie , nie probowalem nic naprawic tylko wylaczylem CF. Bioshock Infinite nie ma sensu w 1080p uzywac drugiej karty. Chodzi ok z CF ,ale bez V-sync straszny "tearing" i astronomiczna liczba klatek. MW3 wiadomo to DX9 ...chyba i tnie sie okropnie. BF3 zadnych problemow i swietne skalowanie , prawie x2 liczba klatek. Moze robie cos nie tak i moglbym cos w ustawieniach naprawic. Na samym poczatku mialem okropne klopoty z obciazeniem kart. Bylo nie rowne, jedna zawsze 99% druga roznie 10-75% i przyciecia w grach. Mialem dwie rozne 7970 i mimo ze zegary byly ustawione identycznie i np. 3Dmark wychodzil tak jak powinien to w grach byl klopot. Dopiero po zainstalowaniu  Sapphire Trixx dopatrzylem sie ze minimalnie roznia sie fabrycznie zadane napiecia na kartach. I tu byl caly problem. Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Mi sie zawsze tekstury doczytywaly w Far Cry 3 czy to na jednej czy na dwoch kartach. Mozna to jakos naprawic??? Nic mi nie migotalo z CF, ale zeby gra chodzila w miare plynnie trzeba bylo V-sync wlaczyc i buforowanie klatek w CCC.

FC3 - wszystko się zgadza, ale u mnie nie musiałem włączać V-Sync żeby działo jak trzeba, czasem były delikatne przycinki. Osobiście nieczego nie grzebałem w ustawieniach prócz wyłączenia "FX procesing" i przycinki znikneły :)

 

Dla odmiany jeszcze czasem gram w Far Cry 2 i zawsze na jednym Radeonie 6950 czy 7970 mialem lekkie przyciecia (DX10) ,a CF wszystko bylo super plynnie bez V-sync.

Nie grałem w FC2 na CF wiec się nie wypowiem, ale na pojedynczej 6870 śmigał, aż miło :P

 

Crysis 2 i 3 zadnych problemow.

Potwierdzam

 

Sniper Ghost Warrior sie tnie , nie probowalem nic naprawic tylko wylaczylem CF.

Nie wiem, nie grałem, nie testowałem.

 

Bioshock Infinite nie ma sensu w 1080p uzywac drugiej karty. Chodzi ok z CF ,ale bez V-sync straszny "tearing" i astronomiczna liczba klatek.

NIe grałem, ale przyczyną tearingu jest 60 Hz monitor, który nie jest w stanie wyświetlić więcej jak 60KL/s, wiec nic dziwnego że V-sync pomaga :)

 

MW3 wiadomo to DX9 ...chyba i tnie sie okropnie.

Nie grałem w CF, więc nie wiem, ale to jest DX9 :)

 

BF3 zadnych problemow i swietne skalowanie , prawie x2 liczba klatek. Moze robie cos nie tak i moglbym cos w ustawieniach naprawic. Na samym poczatku mialem okropne klopoty z obciazeniem kart. Bylo nie rowne, jedna zawsze 99% druga roznie 10-75% i przyciecia w grach. Mialem dwie rozne 7970 i mimo ze zegary byly ustawione identycznie i np. 3Dmark wychodzil tak jak powinien to w grach byl klopot. Dopiero po zainstalowaniu  Sapphire Trixx dopatrzylem sie ze minimalnie roznia sie fabrycznie zadane napiecia na kartach. I tu byl caly problem. Pozdr.

W BF3 miałem nawet 110% wzrost Klatek na niektórych mapach. Szkoda że nie mam już drugiej grafy, ale jedna starcza :)

Co do róznyc napięć na grafikach to rzeczywiście mogła być przyczyna tych problemów, natomiast saphire TRIXX je wyrównuje, ale czemu tak się dzieje to nie wiem :/

 

Obecnie zastanawiam się nad kupnem używanej 7970 do CF bo BF4-Beta na jednej grafie strasznie mulił nawet na średnich detalach i mimo, że było powyżej 55 KL/s to i tak odczówałem dziwne spowolnienia animacji.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

Sniper Ghost Warrior

ta gra to shit ...  


 

 

Obecnie zastanawiam się nad kupnem używanej 7970 do CF bo BF4-Beta na jednej grafie strasznie mulił nawet na średnich detalach i mimo, że było powyżej 55 KL/s to i tak odczówałem dziwne spowolnienia animacji.

To wina gry, ja nawet mając ze 150 FPS miałem spowolnienia animacji, nie tracąc przy tym klatek :D 

Link to post
Share on other sites

 

 

Obecnie zastanawiam się nad kupnem używanej 7970 do CF bo BF4-Beta na jednej grafie strasznie mulił nawet na średnich detalach i mimo, że było powyżej 55 KL/s to i tak odczówałem dziwne spowolnienia animacji.

 

 

 

 

To wina gry, ja nawet mając ze 150 FPS miałem spowolnienia animacji, nie tracąc przy tym klatek :D

 

Również potwierdzam, było to dość fajnie widoczne jak licznik FRAPS'a spadał momentami do 25 FPS, pod koniec Beta testów już tego nie zauważyłem. BF4 nie będzie miał aż takich wymagań, żeby 7970 go nie uciągnęła ;)

Link to post
Share on other sites

Juz nie jest. Teraz kosztuje 480£. To byla taka krotka oferta. 

 

http://www.scan.co.uk/products/6gb-xfx-radeon-hd-7990-6000mhz-gddr5-28nm-gpu-950mhz-boost-1000mhz-4096-cores-dual-link-dvi-i-mdp-pl?utm_campaign=2013%252f10%252f18+-+Scanoffers344&utm_source=scanshot&utm_medium=email

 

XFX normalny serwis . Padl mi XFX 7970 nawet z mojej winy i dostalem nowa . Za przesylke musialem zaplacic. 

Mialem zamowic z tej wlasnie strony GTX 780 bo R290x jest za goraca na chwile obecna i glosna, a skonczylem z zamowionym 7990 za 371£ plus 12£ przesylka. :menda:  Sprzedalem dwa r R7970 i kupilem w sumie to samo. :P . Ale bedzie ladniej wygladac bo mialem dwie rozne karty i jedna z glosnym referencyjnym chlodzeniem. Za takie pieniadze nie mozna bylo nie kupic. :)  Pozdr. 

To gdzie ty obecnie mieszkasz?

Patrzyłem na ich opcje wysyłki i nigdzie nie było wysyłki zagranicznej (np.do Polski),wydawało mi się że wysyłają tylko w UK?

Coś jest nie tak z xfx jeśli chodzi o serwis w uk bo overclockers.co.uk nie sprzedają już ich kart i na tamtejszym forum jeden z menadżerów pisał o tym.29 funtów za jeden rok gwarancji ekstra to chyba warto?

Link to post
Share on other sites
To gdzie ty obecnie mieszkasz?

 

Dublin. Wysylaja do IRL bez problemu. Przesylka ma byc w srode. Nie wiem czy do Polski wysylaja.

 

 

 

Coś jest nie tak z xfx jeśli chodzi o serwis w uk bo overclockers.co.uk nie sprzedają już ich kart i na tamtejszym forum jeden z menadżerów pisał o tym.29 funtów za jeden rok gwarancji ekstra to chyba warto?

 

 

Nie wiem , mi gladko poszlo. Na kazdy serwis gwarancyjny da sie cos negatywnego powiedziec. Wiem ze kaza doplacac za ponad rok gwarancji mimo ze podaja ze produkt ma 3 lata ,jakos tak. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dublin. Wysylaja do IRL bez problemu. Przesylka ma byc w srode. Nie wiem czy do Polski wysylaja.

 

 

 

 

 

Nie wiem , mi gladko poszlo. Na kazdy serwis gwarancyjny da sie cos negatywnego powiedziec. Wiem ze kaza doplacac za ponad rok gwarancji mimo ze podaja ze produkt ma 3 lata ,chyba. 

do Polski nie wysyłają patrzyłem w opcjach na dole strony.

jak działa crossfire w wiedźmine 2 na najnowszych sterach?

to do którego systemu kupiłeś tą kartę?

stare dobre czasy,w uk miałbym wysyłkę za darmo...

jaki masz monitor?

fajnie że będziesz miał kartę w środę,czekam na info o temp. i czy ma coil whine

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites
to do którego systemu kupiłeś tą kartę?

 

Do tego co mam w opisie z dwoma R7970. Dziwnie wyszlo bo sprzedalem moje karty bo czekalem na R9 290x ,ale zobaczylem temperatury i powiedzieli ze autorskiego chlodzenia nie bedzie, az po nowym roku to juz chcialem GTX 780 kupowac. A tu 7990 za takie pieniodze :o  . Dolozylem w sumie 60€ . Bedzie lepiej wygladac bo mialem dwia R7970, jedna z referencyjnym chlodzeniem, druga sapphire dual X bo mi z pixmani przez pomylke przyslali mimo ze referenta zamowilem. Nie chcialo mi sie juz go wymieniac. 

 

 

jaki masz monitor?

 

Nic specjalnego . Jakis Dell 24" 60Hz 1080p. Kupiony jakies 3 lata temu z XPS-em 8300 (tak raz kupilem gotowca bo na prawde sie oplacalo :P ). Wiem ze to przegecie ,ale troche na zapas karte kupuje . Dziecko w drodze i potem to moze sobie nowa pare skarpet kupie , a nie nowa grafike.  :cry:

 

 

fajnie że będziesz miał kartę w środę,czekam na info o temp. i czy ma coil whine

 

Pewnie ma. Wiekszosc ma. Moje obydwie 7970 mimo ze roznych producentow i na niereferencyjnych plytkach tez czasem "skwierczaly"  jak duzo FPS-ow wyswietlaja. Nie tak ekstremalnie jak czasem ludzie opisuja ,ale zawsze...troche. Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

 

 

Nic specjalnego . Jakis Dell 24" 60Hz 1080p. Kupiony jakies 3 lata temu z XPS-em 8300 (tak raz kupilem gotowca bo na prawde sie oplacalo  ). Wiem ze to przegecie ,ale troche na zapas karte kupuje . Dziecko w drodze i potem to moze sobie nowa pare skarpet kupie , a nie nowa grafike. 

 

właśnie u mnie jest to samo,remontujemy dom,dziecko już mamy więc żadnej kasy potem nie będe miał na takie kasy a wydaje mi się że hd 7990 na dzień dzisiejszy to za dużo na 1920x1200(chociaż są już gry które dają popalić z wszystkimi opcjami na maks),ale już w przyszłym roku będzie więcej wymagających tytułów,no i 3gig vram kontra 2gig vram jeśli zdecydował bym się na sli gtx 670 bardziej do mnie przemawiam.

Za 400 funtów hd 7990 to karta nie do pobicia.


Overclocker.co.uk wysyłają do PL za £16 

jak ja sprawdzałem ostatnio to przesyłka wychodziła 26 funtów.

Skąd masz takie info?czy napewno była to karta graficzna?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...