Skocz do zawartości

GRID 2 - benchmark


Recommended Posts

Co do radeonów już spotykam się po raz kolejny ze stwierdzeniem że na radeonach można wyłapać takie mikroprzycięcia,trochę mnie to zastanawia,z czego to wynika i czy rzeczywiście na innych kartach z serii hd 7000 to występuję.Ja odczuwam takie mkroprzycięcia w BF3 i Far Cry 3 na mojej hd 7850.Ma ktoś z was też  tak?

Link to post
Share on other sites

To widocznie będę musiał zrobić format,bo u mnie można wyłapać takie przycięcia,nagrywając kamerą kiedyś takie ujęcia,puściłem sobie w spowolnieniu nagranie i co się okazało?Aparat który nagrywa w 30fps- a na nagraniu widać jak jedna klatka występuję razy x2.

Może to inaczej odczuwasz.Więc powiadasz że to też zależy od gry?

Link to post
Share on other sites

Pewnie zależy to od sterowników, wersji gry, systemu itd. Na 7870 potrafiło mi w Stalkerze CoP lekko szarpnąć przy ciągłym, jednostajnym obracaniu kamerą, w innych grach było idealnie np Crysisie 3 czy Skyrimie. GTX680 w niektórych tytułach też miał podobny problem, ale przy normalnej rozgrywce na żadnej z tych kart tego nie było widać, tylko przy takich cyklicznych ruchach ;)

Link to post
Share on other sites

7850 to 6950 mniejszy pobór v z gniazdka i tyle 

 

6950 6970 miało być szybsze od 5870 i nie do końca tak było, powtórka z historri

 

 

Jednak nie bo w sterownikach miałem ustawione wygładzanie adaptacyjne, po ustawieniu na wielokrotne próbkowanie wyniki są lepsze niż 6950 czyli jest prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

W ogóle porównując grafike z jakimś najładniejszym NFsem , jak się prezentuje?

 

Mam na myśli, czy to jakiś przełom w grafice wyścigówek, czy kolejny graficznie "DIRT" czy Need for Speed"?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Widzieliście jak wygląda silnik w grze hahaha.

 

No niezłe zdziwko było, są jeszcze inne kwiatki jak: brak cieni kiedy patrzy się na nie przez szybe samochodu lub ogień z rury wydechowej przeciwników którego prawie nie uświadczysz(w porównaniu do twojego). Ale najlepszy jest brak 2 opcji grafcznych których nie da się włączyć na niczym innym jak Intelowskiej INTEGRZE(WTF!?) z Haswella.

Link to post
Share on other sites

@Effendi360 wyszły jakieś  nowe stery bo u mnie strasznie mała stabilność sli GTX 780 obciążenie obu kart było w granicach 37%/60%.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jest napisane na jakich sterach robiłem. Wszystko GUT u mnie.



 

 

GTX680 w niektórych tytułach też miał podobny problem, ale przy normalnej rozgrywce na żadnej z tych kart tego nie było widać, tylko przy takich cyklicznych ruchach ;)

 

KONKRETY - w KTÓRYCH grach GTX miał problem ? Kończymy z pierdzieleniem pitu, pitu: "ja od szwagra usłyszałem że stryjek jego wujka coś tam". KONKRETY: Jakie gry, jaki rodzaj problemu - sprawdzę - tym się zajmuję od trzech tygodni. :]

Owszem, niektórym ludziom nie przeszkadza ten rodzaj lekkiego przycinania, ja jednak jestem na tym punkcie przeczulony. Zanim robiłem test płynności, odpaliłem benchmark bez vsync na radku i mimo iż wartość fps oscylowała momentami w granicach 90kl/s na oko było czuć, że obraz nie jest do końca jest płynny tak jak na GTX.



Co najdziwniejsze. Próbowałem nagrywać wczoraj to zjawisko ACTIONEM. Po obejrzeniu nagrania, z actiona obraz na SLI rwie o wiele bardziej niż ten, który został nagrany na radeonie. Najprawdopodobniej ACTION przechwytuje ten obraz, który podaje jeszcze grafika a nie ten, który już dociera na monitor.



 

 

Effe grasz na TV padem/kierownicą ?

 

Oczywiście.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

Przy przesuwaniu się obrazu występują charakterystyczne ćwierć-sekundowe pauzy można powiedzieć, że w regularnych odstępach czasu
 z tego co słyszałem jest to tylko na konfiguracjach intelowskich, możesz to jakoś sprawdzić ?
Link to post
Share on other sites

 

http://www.xa5.pl/images/2013/06/02/DSC00280.jpgHD7970 

http://www.xa5.pl/images/2013/06/02/DSC00281.jpg

HD7970 + VSync

http://www.xa5.pl/images/2013/06/02/DSC00282.jpg

HD7970 OC 1165/1650 1,256v

 

ps pomoże ktoś wkleic wykres z worda bo nie mam pojecia jak to zrobic?

Link to post
Share on other sites

 

 

lepiej usuń SLI bo wstyd NV robisz xD, słabiutkie skalowanie 
Dokładnie tak słabo że aż ciężko w to uwierzyć że to SLI.. różnica kilkunastu klatek... prawie nie odczuwalny skok.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...