Skocz do zawartości

Pomoc w programowaniu C++


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szatkus,

Recommended Posts

Witajcie, chciałbym prosić was o pomoc w programowaniu C++.

Dokładnie chodzi o to zadanie: http://main.edu.pl/pl/user.phtml?op=showtask&task=scz2&con=PAS

Nie wiem w jaki sposób wczytać te liczby które oni podają, pętli wczytującej po jednej liczbie nie mogę zrobić, gdyż nie wiem ile liczb będzie.

Jedyny pomysł jaki wpada mi do głowy to zapisanie całego ciągu do string'a, a następnie napisanie funkcji, która przepisywała by je do tablicy (znaczy np. gdy mamy liczbę 145 178, to czytam pierwszą cyfrę x=1, jeśli następny znak != " ", to x=x*10, x+kolejna cyfra i tak dalej), tylko wtedy też dochodzimy do końca tych liczb i nie ma jakiegoś znaku kończącego.

Nie chodzi mi o napisanie tego za mnie, tylko o podpowiedzi jak to zrobić :) Może jakaś funkcja, której nie znam? Możliwe, że trochę chaotycznie napisane, no ale lepiej chyba tego nie wytłumaczę.

Pozdrawiam, bar.

Link to post
Share on other sites

Pracujesz tylko na liczbach, wiec po co brać znaki pod uwagę?

Jak dla mnie to wylosowac liczby z zadanego przedziału (liczby pseudolosowe) wrzucić do tablicy jednowierszowej, a di drugiej wrzucać kolejne wyniki.

Napisz sobie funkcje na losowanie liczb i wpisywanie ich do tablicy, druga na wklepanie wyników do drugiej tablicy, no i trzecią żeby sprawdzala wyniki. Taki mam pomysł.

Kwestia tylko metody porownujacej.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@@Hans Olo, Stringi w C++ nie są tablicami, zresztą wcale nie są tu potrzebne.

@@Salem, WTF? Zadanie polega na rozwiązaniu problemy podanego na wejściu, sprawdzarka nie łyknie wymyślania własnych danych :P

 

cin >> zmienna; - wczytanie liczby

cin.eof  - ta flaga powinna przestawić się na true wraz z końcem wejścia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...