Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w następnym tygodniu chciałbym kupić komputer przeznaczony głównie do gier. Moje pytanie dotyczy zasilacza, czy udźwignie takie części czy musze kupić mocniejszy?

Komputer jaki planuje kupić:
Dysk Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Procesor Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7850 OC, 2GB DDR5 (256 Bit) HDMI, DVI-I, miniDP, LITE

Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS)

Płyta główna Gigabyte GA-Z77X-D3H Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

 

Wrzuciłem tam zasilacz Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus, activePFC, 2x12Vrails,2xPCI-E (BN106) i moje pytanie czy bedzie ok, czy nie bardzo, jeśli nie to prosiłbym o konkretne modele. CENA GRA ROLE:D.

P.S:
Jaki jest najlepszy sklep internetowy do składania komputerów? Osobiście mam zamiar na morele.net, czy jest tam ok?

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

@sl4y3r12

 

Po pierwsze - jeżeli nie używasz żadnych programów graficznych kosztem i7 3770k wybrałbym i5 3570K, różnica w cenie na Morele.net to aż ok. 395zł!, a w grach żadnej różnicy nie odczujesz.

 

Po drugie - zasilacz polecam ten co Banjo, czyli XFX Core 550W, spokojnie wystarczy (z zapasem na przyszłość).

 

Po trzecie - zastanów się jeszcze czy na pewno chcesz kupić sprzęt w Morele.net, słyszałem, że występują tam problemy z serwisem, np. moją płytę główną trzymają już prawie m-c. Rozważ sklep ESC.pl, Techplanet i Agito, robiłem tam zakupy i wszystko było OK.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o reklamacje, to esc.pl to niestety też jest nieciekawy.

Z własnego doświadczenia mogę polecić Proline i Agito.

Agito w przypadku serwisu najczęściej zwraca pieniądze jak dana część wyszła ze sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Podpisuję się pod kolegą, nie ma sensu brać do gier i7 gdzie i5 spokojnie wystarczy, a możesz dołożyć do lepszej grafy np http://www.agito.pl/S/agito-pl.1/7870xt i na pewno Ci to wyjdzie na lepsze... ewentualnie zmienić zasilacz, lecz mimo wszystko zostałbym przy tym BQ wziął tego szafirka a z zasilaczem możesz jeszcze poczekać.

Link to post
Share on other sites

A z kart graficznych od tego 7850 nie będzie minimalnie wydajniejszy gtx 660 ? Można je kupić w podobnych pieniądzach w morele wersja od gigabyte za 733zł) a testy przynajmniej te, które widziałem wskazywały jednak na minimalną wyższość 660. W sumie te pytanie też mi się przyda przy wymianie karty graficznej.

Edytowane przez szramabdg
Link to post
Share on other sites

Oczywiście nie mam nic do SilentiumPC, ale jednak bez wahania wybrałbym XFX'a, na zasilaczu nie należy oszczędzać. Dobry przeżyje nie jeden zestaw. Te 250zł chyba mieści sie w budżecie Autora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...